Neymar
Neymar (Autor: SITA/AP)
TASR|14. apr 2013 o 14:35

Neymar sa záujmom prestúpiť do Barcelony netají už mesiace.

BARCELONA. Brazílska futbalová hviezda Neymar zariadil štyrmi gólmi víťazstvo svojho klubu FC Santos nad Uniao Barbarense (4:0) v regionálnych majstrovstvách v štáte Sao Paulo.

Iba 21-ročný talent brazílskeho futbalu sa presadil najprv v prvom polčase v 7. a 26. min. Hetrik skompletizoval dve minúty po polčasovej prestávke a štvrtý gól pridal v 57. min.

Neymar po zápase povedal, že "je šťastný a teší ho, že má oňho záujem taký klub ako Barcelona". Neymarovi končí zmluva v Santose po sezóne 2013/2014.

Dvaja poradcovia brazílskeho futbalistu Neymara navštívili údajne cez víkend Barcelonu, aby tu s predstaviteľmi miestneho FC rokovali o možnom letnom prestupe talentovaného hráča.

"Podľa miestnych médií existuje zmluva o budúcej zmluve medzi supertalentom a lídrom Primera Division. FC Barcelona podľa nej získala exkluzívne práva prestupu pre Európu," informuje internetový portál fussballeuropa.com.

Teraz prileteli hráčovi agenti ku Kataláncom, aby viedli rozhovory o letnom prestupe.

Neymar sa záujmom prestúpiť do Barcelony netají už mesiace, predstavitelia FC by ho tiež radi privítali v kádri.