Zlín ušiel hrobárovi z lopaty, vyhral v Plzni

SITA|19. apr 2013 o 20:11

Posledný možný zápas rozhodne o víťazovi hokejovej extraligy v Čechách. Titul môžu získať aj traja Slováci.

PLZEŇ. O českom hokejovom majstrovi v sezóne 2012/2013 sa rozhodne až v siedmom zápase. Hráči PSG Zlín zvíťazili v piatkovom šiestom stretnutí finále play-off na ľade Škody Plzeň a odvrátili mečbal, v sérii hranej na štyri víťazstvá vyrovnali na 3:3.

O osude duelu rozhodli dva presné zásahy hostí v úvode druhej tretiny za nepriaznivého stavu 0:1. Po 39 sekundách od začiatku druhej časti hry dokázal vyrovnať Ondráček a o 14 sekúnd otočil vývoj Köhler.

Zlín potom v tretej tretine zvýšil na 3:1 zásluhou Kostoureka. Iskierku nádeje na predĺženie vykresal v 57. min Kratěna, nádeje Plzne však ešte v tej istej minúte pochoval Holík, keď využil zaváhanie v domácej obrane.

Piaty gól Zlína strelil 16 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Tesařík. Rozhodujúci siedmy zápas finálovej série je na programe v nedeľu 21. apríla v Zlíne.

V tíme Plzne hrajú traja slovenskí hokejisti - Jozef Balej, Tomáš Frolo a Tomáš Slovák.

Škoda Plzeň - PSG Zlín 2:5 (1:0, 0:2, 1:3) - stav série: 3:3

Góly: 11. M. Straka (N. Johnson, Kovář), 57. Kratěna (Kašpařík, Vlasák) - 21. Ondráček (Řezníček), 21. Köhler (Leška, M. Hamrlík), 44. Kostourek (Köhler), 57. P. Holík, 60. Tesařík, 8236 divákov