Anthony nastrieľal 36 bodov, Miller s kariérnym maximom

Andre Miller za 27:22 min nastrieľal kariérne maximum v play-off 28 bodov vrátane nájazdu 1,2 s pred koncom poslednej štvrtiny.

(Zdroj: ilustračné - tasr/ap)

NEW YORK. Najlepší strelec tohto ročníka basketbalovej NBA Carmelo Anthony odpálil play-off v rovnako veľkolepom štýle, akým končil základnú časť.

Krídelník New Yorku sa 36 bodmi postaral o víťazstvo nad Bostonom 85:78 v sobotnom úvodnom stretnutí štvrťfinále Východnej konferencie, ktorým sa Knicks ujali vedenia v sérii.

"Len sme si chránili našu výhodu domáceho prostredia, neurobili sme nič iné. A v zápase číslo dva to musíme zopakovať," nabádal 28-ročný líder tímu z Madison Square Garden. Celtics vo vyrovnanom súboji zbabrali záverečnú štvrtinu, v ktorej premenili len tri strely z hry a prehrali ju 8:18. Brooklyn zdolal Chicago 106:89, takisto sa ujal vedenia v sérii.

Andre Miller z Denveru v sobotu proti Golden State zúročil, čomu sa priučil vo vyše tisícke duelov v NBA od sezóny 1999/2000.

Už 37-ročný stredný rozohrávač sa z pozície striedajúceho hráča postaral o víťazstvo 97:95 nasledovne: za 27:22 min nastrieľal vlastné kariérne maximum v play-off 28 bodov vrátane rozhodujúceho nájazdu 1,2 s pred koncom poslednej štvrtiny.

Z traumy z nevydarených záverečných dvanásťminútoviek proti Los Angeles Clippers sa ani v sobotu nespamätali basketbalisti Memphisu. V Staples Centre zaostávali pred poslednou štvrtinou iba 69:75, ale Chris Paul a spol. im v zostávajúcom čase nastrieľali 37 bodov.

"Zdolali nás našimi zbraňami," nezmohol sa na viac Marc Gasol, keď narážal na obrannú hru súpera, ináč stabilnú pýchu jeho Grizzlies. Na záverečné štvrtiny vedú Clippers po piatich vzájomných dueloch tejto sezóny suverénne 130:93.

Sumáre stretnutí play-off NBA (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Štvrťfinále

New York - Boston 85:78 (26:29, 23:24, 18:17, 18:8) - stav série 1:0

Najviac bodov: C. Anthony 36 (4 trojky), J. R. Smith 15, Kenyon Martin 10 - J. Green 26 (3 trojky), Pierce 21, A. Bradley 15

Brooklyn - Chicago 106:89 (25:14, 35:21, 29:27, 17:27) - stav série 1:0

Najviac bodov: Deron Williams 22, B. Lopez 21, Joe Johnson 16 - Boozer 25, N. Robinson 17, J. Butler a Belinelli po 13

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Štvrťfinále

Denver - Golden State 97:95 (28:25, 16:23, 27:16, 26:31)

Najviac bodov: A. Miller 28, Lawson 12, W. Chandler (13 doskokov) a Fournier po 11 - K. Thompson 22, S. Curry 19 (4 trojky), Landry 14

Los Angeles Clippers - Memphis 112:91 (29:21, 28:30, 18:18, 37:22) - stav série 1:0

Najviac bodov: Paul 23 (3 trojky), Bledsoe 15, Billups 14 - Bayless 19, M. Gasol 16, Z. Randolph 13