Športové výsledky (21. 4. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: FOTOLIA)

NHL:

Boston - Pittsburgh 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

New Jersey - Florida 6:2 (1:2, 4:0, 1:0)

Winnipeg - New York Islanders 4:5 po sam. nájazdoch (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Carolina - Philadelphia 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Montreal - Washington 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Ottawa - Toronto 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Chicago - Phoenix 2:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Vancouver - Detroit 2:1 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

NBA:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Štvrťfinále

New York - Boston 85:78 (26:29, 23:24, 18:17, 18:8) - stav série 1:0

Brooklyn - Chicago 106:89 (25:14, 35:21, 29:27, 17:27) - stav série 1:0

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Štvrťfinále

Denver - Golden State 97:95 (28:25, 16:23, 27:16, 26:31)

Los Angeles Clippers - Memphis 112:91 (29:21, 28:30, 18:18, 37:22) - stav série 1:0

FUTBAL:

27. kolo Corgoň ligy:

FK Senica - Spartak Trnava 3:2 (2:1)

Góly: 17. Štepanovský, 26. Wijlaars, 86. Kalabiška - 42. Mikovič, 61. Vyskočil. Rozhodoval: Jaška, ŽK: Mráz, Švenger, Pavlík - Mikovič, Vyskočil, Čarnota, ČK: 50. Mráz za 2. ŽK, 4125 divákov.

33. kolo talianskej Serie A:

AS Rím - Delfino Pescara 1:1 (0:1)

Góly: 51. M. Destro - 14. Caprari

Vladimír Weiss ml. (Pescara) nefiguroval v zápise o stretnutí

Bologna - Sampdoria Janov 1:1 (1:0)

Góly: 24. Gilardino - 59. G. Sansone

Catania - Palermo 1:1 (0:0)

Góly: 69. Barrientos - 90.+ J. Iličič, ČK: 90.+ Andujar (Catania)

Fiorentina - FC Turín 4:3 (3:1)

Góly: 8. Cuadrado, 16. Aquilani, 33. A. Ljajič, 86. Romulo - 45. Barreto, 56. M. Santana, 77. Cerci, ČK: 90.+ Darmian (Turín)

SSC Neapol - Cagliari 3:2 (0:1)

Góly: 48. Astori (vlastný), 64. Cavani, 90.+ Insigne - 18. Ibarbo, 71. M. Sau

Marek Hamšík (Neapol) odohral celý duel

Siena - Chievo 0:1 (0:1)

Gól: 45. Pellissier

Pavol Farkaš (Chievo) nefiguroval v zápise o stretnutí

Inter Miláno - Parma 1:0 (0:0)

Gól: 82. Rocchi

Pavol Bajza (Parma) presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

Juventus Turín - AC Miláno 1:0 (0:0)

Gól: 57. Vidal (z 11m)

30. kolo nemeckej I. bundesligy:

1. FC Norimberg - Greuther Fürth 0:1 (0:1)

Gól: 27. Geis

Róbert Mak (Norimberg) hral od 46. min

VfB Stuttgart - SC Freiburg 2:1 (2:0)

Góly: 33. Gentner, 42. Ibiševič - 88. Santini

Karim Guédé hral do 63. min, Erik Jendrišek (obaja Freiburg) nefiguroval v zápise o stretnutí

34. kolo Premier League:

Tottenham Hotspur - Manchester City 3:1 (0:1)

Góly: 75. Dempsey, 79. J. Defoe, 82. G. Bale - 5. Nasri

FC Liverpool - FC Chelsea 2:2 (0:1)

Góly: 52. Sturridge, 90.+6 Suarez - 26. Oscar, 57. Hazard (11 m)

32. kolo Primera División:

FC Getafe - Espanyol Barcelona 0:2 (0:1)

Góly: 37. Verdu, 73. Stuani, ČK: 53. Borja, 72. Fernandez (obaja Getafe)

Deportivo La Coruňa - Athletic Bilbao 1:1 (1:1)

Góly: 38. Gama - 44. Llorente

Osasuna - San Sebastian 0:0

FC Sevilla - Atlético Madrid 0:1 (0:0)

Gól: 76. Falcao

33. kolo francúzskej Ligue 1:

Paríž Saint-Germain - Nice 3:0 (1:0)

Góly: 10. Menez, 65. Ibrahimovič (z pok. kopu), 88. Chantome, ČK: 63. Ospina (Nice)

Nancy - Évian 3:1 (1:1)

Góly: 65. a 80. Moukandjo, 21. Aloo Efoulou - 34. Khalifa

Reims - Valenciennes 0:1 (0:0)

Gól: 57. Pujol

Sochaux - Girondins Bordeaux 2:2 (1:0)

Góly: 34. Boudebouz (z pok. kopu), 65. Bakambu - 51. Mariano, 78. C. Diabaté

Toulouse - Lorient 0:1 (0:0)

Góly: 77. Aliadiere

Bastia - Lille 1:2 (0:0)

Góly: 47. Khazri - 86. Digne, 90.+ Baša

Finále francúzskeho Ligového pohára:

St. Etienne - Rennes 1:0 (1:0)

Gól: 18. Brandao

Škótska liga - skupina o titul:

Celtic Glasgow - Inverness Caledonian Thistle 4:1

St. Johnstone - Ross County 2:1

31. kolo holandskej ligy:

VVV Venlo - Twente Enschede 2:2

FC Utrecht - NAC Breda 3:0

NEC Nijmegen - PEC Zwolle 1:3

Feyenoord Rotterdam - Vitesse Arnhem 2:0

25. kolo ruskej ligy:

CSKA Moskva - Spartak Moskva 2:2

Zenit Petrohrad - Krasnodar 1:0 /za Zenit celý zápas Hubočan/

Anži Machačkala - Dinamo Moskva 3:3

28. kolo švajčiarskej ligy:

Luzern - Grasshoppers 1:1

Thun - Bazilej 2:2

Sion - Young Boys 0:0

30. kolo rakúskej ligy:

Austria Viedeň - Rapid Viedeň 2:2 (za Rapid chytal J. Novota)

27. kolo rumunskej ligy:

Viitorul Konstanca - Rapid Bukurešť 1:2

FC Astra - Ceahlaul Piatra Neamt 4:2

Concordia Chiajna - Vaslui 1:1

Gloria Bistrita - CFR Kluž 0:5

24. kola českej Gambrinus ligy:

FC Hradec Králové - FK Dukla Praha 0:3 (0:0)

Góly: 65. Borek, 74. Přeučil, 82. Z. Pospěech

Dušan Uškovič odohral celý duel, Peter Jánošík (obaja FC Hradec Králové) a Tomáš Kučera nefigurovali v zápise o stretnutí a Lukáš Štetina (obaja Dukla Praha) absolvoval celé stretnutie.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:2 (0:2)

Góly: 55. M. Doležal, 72. Plšek - 12. Nešpor, 26. Johana, ČK: 90. Vepřek (Olomouc)

Lukáš Opiela a Roman Sloboda (obaja Mladá Boleslav) presedeli celý duel na lavičke náhradníkov

23. kolo poľskej Ekstraklasy:

Lech Poznaň - Zaglebie Lubin 3:1 - Róbert Jež odohral celý duel, Csaba Horváth hral od 46. min a Boris Godál (všetci Lubin) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Slask Vroclav - Lechia Gdansk 1:1 - Brankár Marián Kelemen (Vroclav) odchytal celý duel.

26. kolo portugalskej ligy:

Beira Mar - Gil Vicente 1:0

Nacional - Maritimo 2:1

Vitoria Setubal - Estoril Praia 1:0

Belgická liga - 5. kolo skupiny o titul:

Genk - Club Bruggy 0:2

Waregem - Anderlecht 2:1

24. kolo maďarskej súťaže:

Diósgyör - Ferencváros 2:2 - Ladislav Rybánsky odchytal celý zápas a Michal Hanek (obaja Diósgyör) hral od 63. min.

Haladás - Debrecín 1:0

30. kolo gréckej súťaže:

Asteras Tripoli - OFI Kréta 2:1

Atromitos - AEK Atény 1:0

Olympiakos Pireus - Panionios Atény 2:1

Panathinaikos Atény - Veria 3:2

Panthrakikos - Kerkyra 2:1

PAOK Solún - Giannina 2:0

Platanias - Levadiakos 2:0

Škoda Xanthi - Aris Solún 0:0

30. kolo tureckej ligy:

Istanbul BB - Gaziantepspor 1:3

Kayserispor - Sivasspor 1:1

Genclerbirligi - Fenerbahce 2:0

Antalyaspor - Bursaspor 0:1 /Šesták za hostí od 69. min/

HOKEJ:

Finále play-off českej Tipsport extraligy (hrá sa na štyri víťazstvá):

PSG Zlín - Škoda Plzeň 3:4 po dvojnásobnom predĺžení (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1) - konečný stav finálovej série: 3:4, titul získali hokejisti Plzne

Góly: 26. Balaštík, 39. Ondráček, 60. F. Čech - 22. BALEJ, 36. Johnson (FROLO), 50. J. Kovář, 97. M. Straka

EuroHockey Challenge:

Nemecko - Švédsko 0:8 (0:6, 0:2, 0:0)

Góly: 5. J. Andersson, 12. F. Pettersson, 15. Viklund, 15. Ahnelöv, 16. Ridderwall, 20. Arlbrandt, 21. D. Axelsson, 36. S. Hjalmarsson

Nórsko - Rusko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 39. Tichonov, 48. Radulov

Lotyšsko - Bielorusko 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 12. Cipulis, 26. Sprukts, 32. Stals, 60. Pujacs - 30. Kislij

Francúzsko - Dánsko 2:3 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. a 13. Bachet - 30. Bjorkstrand, 55. Storm, rozhodujúci nájazd: Staal

Nemecko - Švédsko 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Góly: 19. Köppchen, 32. Ullmann, 34. F. Mauer, 42. Hager, 59. N. Goc - 18. S. Hjalmarsson, 20. T. Nilsson

MS hráčov do 18 rokov v ruskom Soči:

A-skupina (Veľký ľadový palác):

Lotyšsko - USA 1:7 (0:4, 1:0, 0:3)

B-skupina (Šajba Aréna):

Slovensko - Švédsko 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Góly: 40. Šoltés, 47. Cehlárik - 18. Burakowsky, 26. Burakowsky, 33. Bristedt, 39. Karlsson, 58. Crus Rydberg. Rozhodovali: Koch (Švajč.), Papp (Kan.) - Metalnikov (Rus.) Smura (Poľ.), vylúčení: 7:7, navyše de la Rose (Švéd.) 5+DKZ, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, strely na bránku 19:44.

Finále play-off nemeckej DEL (hrá sa na tri víťazstvá):

Eisbären Berlín - Kolín nad Rýnom 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) - konečný stav série: 3:1, Eisbären získal titul

Turnaj II. divízie majstrovstiev sveta:

B-skupina:

Bulharsko - Nový Zéland 5:10 (1:3, 2:3, 2:4)

Čína - Izrael 3:6 (0:3, 2:2, 1:1)

Turecko - Mexiko 4:6 (1:3, 0:1, 3:2)

Turnaj III. divízie majstrovstiev sveta:

Luxembursko - Grécko 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Írsko - SAE 7:3 (3:1, 2:0, 2:2)

JAR - KĽDR 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

1. JAR 15 (39:8), 2. KĽDR 12 (20:11), 3. Luxembursko 9 (20:13), 4. Írsko 6 (18:20), 5. Grécko 3 (11:27), 6. SAE 0 (10:39)

Hokejisti JAR postúpili do B-skupiny II. divízie MS.

MOTORIZMUS:

Veľká cena Bahrajnu:

1. Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull-Renault 1:36:00,498 h, 2. Kimi Räikkönen (Fín.) Lotus-Renault +9,1 s, 3. Romain Grosjean (Fr.) Lotus-Renault +19,51, 4. Paul di Resta (V. Brit.) Force India +21,73, 5. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes +35,23, 6. Sergio Pérez (Mex.) McLaren-Mercedes +36, 7. Mark Webber (Aus.) Red Bull-Renault +37,25, 8. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari +37,58, 9. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes +41,13, 10. Jenson Button (V. Brit.) McLaren-Mercedes +46,63

Výsledky úvodného podujatia seriálu medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose Slovakia MX Cup 2013 v Šenkviciach:

MX85: 1. Pavol Repčák (SR) KTM, 2. Tomáš Kohút (SR) KTM, 3. Jaroslav Antalič (SR) KTM

MX junior: 1. Martin Krč (ČR) KTM, 2. Michal Novocký (SR) KTM, 3. Richard Šikyňa (SR) KTM

MX2: 1. Tomáš Šimko (SR) KTM, 2. Gábor Frirtosvári (Maď.) KTM, 3. Tomáš Paul (ČR) Suzuki

MX3 open: 1. Petr Bartoš (ČR) KTM, 2. Jiří Čepelák (ČR) Yamaha, 3. Bence Szvoboda (Maď.) KTM

MX4: 1. Peter Pipich (SR) Suzuki, 2. Pavol Strnisko (SR) KTM, 3. Milan Jung (SR) Suzuki

Veľká cena Ameriky:

MotoGP (21 kôl/115,773 km): 1. Marc Marquez (Šp./Honda) 43:42,123 min, 2. Dani Pedrosa (Šp./Honda) +1,534, 3. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) +3,381, 4. Cal Crutchlow (Angl./Yamaha) +6,616, 5. Stefan Bradl (Nem./Honda) +12,674, 6. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) +16,615, 7. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati) +22,374, 8. Alvaro Bautista (Šp./Honda) +22,854, 9. Nicky Hayden (USA/Ducati) +33,773, 10. Andrea Iannone (Tal./Ducati) +42,112

Poradie MS po 2 zo 18 pretekov: 1. Marc Marquez (Šp./Honda) 41 b., 2. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) 41, 3. Dani Pedrosa (Šp./Honda) 33, 4. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) 30, 5. Cal Crutchlow (Angl./Yamaha) 24

Moto2 (19 kôl/104,747 km): 1. Nicolas Terol (Šp./Suter Honda) 42:02,689 min (149,4 km/h), 2. Esteve Rabat (Šp./Kalex Honda) +3,125, 3. Mika Kallio (Fín./Kalex Honda) +3,175, 4. Dominique Aegerter (Švajč./Suter Honda) +4,873, 5. Scott Redding (Ang./Kalex Honda) +5,597, 6. Johann Zarco (Fr./Suter Honda) +9,295.

Poradie MS po 2 zo 17 pretekov: 1. Scott Redding (Ang./Kalex Honda) 31 b., 2. Nicolas Terol (Šp./Suter Honda) 27, 3. Esteve Rabat (Šp./Kalex Honda) 27, 4. Mika Kallio (Fín./Kalex Honda) 27, 5. Dominique Aegerter (Švajč./Suter Honda) 26.

Moto3 (5 kôl/27,565 km): 1. Alex Rins (Šp./KTM) 11:26,535 min. (144,5 km/h), 2. Maverick Vinales (Šp./KTM) +0,244, 3. Luis Salom (Šp./KTM) +0,547, 4. Jonas Folger (Nem./Kalex KTM) +1,230, 5. Miguel Oliveira (Portug./Mahindra) +8,276, 6. Jack Miller (Austr./FTR Honda) +8,603.

Poradie MS po 2 zo 17 pretekov: 1. Alex Rins (Šp./KTM) 41 b., 2. Luis Salom (Šp./KTM) 41, 3. Maverick Vinales (Šp./KTM) 40, 4. Jonas Folger (Nem./Kalex KTM) 24, 5. Miguel Oliveira (Portug./Mahindra) 20.

CURLING:

Majstrovstvá sveta:

o bronz: Česko - Nórsko 8:1

finále: Maďarsko - Švédsko 8:7 - po 9. ende

ATLETIKA:

Londýnsky maratón:

muži: 1. Tsegaye Kebede (Etiópia) 2:06:04 h, 2. Emmanuel Kipchirchir Mutai (Keňa) 2:06:33, 3. Ayele Abshero (Etiópia) 2:06:57, 4. Feyisa Lilesa (Etiópia) 2:07:46, 5. Wilson Kipsang Kiprotich (Keňa) 2:07:47, 6. Stephen Kiprotich (Uganda) 2:08:05

ženy: 1. Priscah Jeptooová (Keňa) 2:20:15 h, 2. Edna Kiplagatová (Keňa) 2:21:32, 3. Jukiko Akabaová (Jap.) 2:24:43, 4. Atsede Baysaová (Etiópia) 2:25:14, 5. Meselech Melkamuová (Etiópia) 2:25:46, 6. Florence Kiplagatová (Keňa) 2:27:05

28. ročník maratónu v Hamburgu:

muži: 1. Eliud Kipchoge (Keňa) 2:05:30 h, 2. Limenih Getachew (Etiópia) 2:07:35, 3. Lawrence Kimaiyo (Keňa) 2:10:27

ženy: 1. Diana Lobacevsková (Lit.) 2:29:17 h, 2. Maja Neuenschwanderová (Švaj.) 2:30:50, 3. Priscilla Lorchimaová (Keňa) 2:31:23

Kysucká desiatka - M-SR v behu na 10 km na ceste:

Muži: 1. Juraj Vitko 32:10 min, 2. Jozef Urban (obaja JM Demolex Bardejov) 32:25, 3. Tibor Sahajda (TJ Obalservis Košice) 32:30

Ženy: 1. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 38:23 min, 2. Adriána Vitková (MKŠS-AK Kysucké Nové mesto) 39:55, 3. Jana Martinská (Redox Lučenec) 41:45

Juniori: 1. Patrik Žúbor (MKŠS Kys. Nové Mesto) 36:56 min.

Budimírsky polmaratón:

Muži: 1. Imrcih Pástor (TJ Obalservis Košice) 1:14:31 h, 2. Rafal Czarnecki (Poľ.) 1:14:42, 3. Anatolij Malyj (Ukr.) 1:15:00

Ženy: 1. Natalija Malá (Ukr.) 1:26:44 h, 2. Lenka Kukurová (ŠK Triatlon Nereus Žilina) 1:34:02, 3. Barbora Zakršmidová (TJ Obalservis Košice) 1:35:21.

TENIS:

Fed Cup: Svetová skupina - semifinále:

RUSKO - SLOVENSKO 3:2

Sobota:

Anastasia Pavľučenkovová - Dominika Cibulková 7:5, 1:6, 4:6 za 151 minút (63, 42, 46)

Maria Kirilenková - Daniela Hantuchová 2:6, 4:6 za 103 minút (48, 55)

Nedeľa:

Maria Kirilenková - Dominika Cibulková 7:5, 6:1 za 101 minút (64, 37)

Jekaterina Makarovová - Daniela Hantuchová 6:3, 4:6, 6:4 za 149 minút (40, 48, 61)

Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová - Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová 4:6, 6:3, 6:1 za 148 minút (54, 53, 41)

TALIANSKO - ČESKO 2:1 po nedeľňajšej III. dvojhre

Sobota:

Sara Erraniová - Lucie Šafářová 6:4, 6:2

Roberta Vinciová - Petra Kvitová 6:4, 6:1

Nedeľa:

Sara Erraniová - Petra Kvitová 6:2, 2:6, 0:6

Zostávajúci program:

Pondelok (11.00 h SELČ):

Roberta Vinciová - Lucie Šafářová

Flavia Pennettová, Francesca Schiavoneová - Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká

O svetovú skupinu 2014:

NEMECKO - SRBSKO 3:2

Sobota:

Mona Barthelová - Ana Ivanovičová 6:7 (5), 6:2, 2:6

Angelique Kerberová - Bojana Jovanovská 7:5, 6:2

Nedeľa:

Angelique Kerberová - Ana Ivanovičová 5:7, 5:7

Mona Barthelová - Bojana Jovanovská 6:1, 3:6, 6:3

Anna-Lena Grönefeldová, Sabine Lisická - Vesna Doloncová, Aleksandra Kruničová 6:2, 6:4

ŠVAJČIARSKO - AUSTRÁLIA / víkendový program pre dážď odložili na pondelok

ŠPANIELSKO - JAPONSKO 4:0

Sobota:

Carla Suárezová-Navarrová - Misaki Doiová 6:3, 6:4

Silvia Solerová-Espinosová - Ajumi Moritová 6:2, 6:3

Nedeľa:

Carla Suárezová-Navarrová - Ajumi Moritová 6:3, 7:5

Lourdes Domínguezová-Linová, Anabel Medinová-Garriguesová - Šuko Aojamová, Misaki Doiová 6:4, 7:5

USA - ŠVÉDSKO 3:1 po nedeľňajšej IV. dvojhre, Američanky už majú istotu víťazstva

Sobota:

Sloane Stephensová - Sofia Arvidssonová 4:6, 6:4, 1:6

Serena Williamsová - Johanna Larssonová 6:2, 6:2

Nedeľa:

Serena Williamsová - Sofia Arvidssonová 6:2, 6:1

Venus Williamsová - Johanna Larssonová 6:3, 7:5

O II. svetovú skupinu 2014:

BELGICKO - POĽSKO 1:4

Sobota:

Alison Van Uytvancková - Agnieszka Radwanská 2:6, 4:6

Kirsten Flipkensová - Urszula Radwanská 6:4, 6:3

Nedeľa:

Kirsten Flipkensová - Agnieszka Radwanská 6:4, 1:6, 2:6

Alison Van Uytvancková - Urszula Radwanská 1:6, 4:6

Ysaline Bonaventurová, An-Sophie Mestachová - Katarzyna Piterová, Alicja Rosolská 3:6, 6:4, 7:10 (zápasový tajbrejk)

FRANCÚZSKO - KAZACHSTAN 4:1

Sobota:

Marion Bartoliová - Galina Voskobojevová 6:0, 6:3

Alizé Cornetová - Jaroslava Švedovová 6:2, 3:6, 2:6

Nedeľa:

Marion Bartoliová - Jaroslava Švedovová 6:4, 6:3

Alizé Cornetová - Xenia Pervaková 6:3, 6:1

Caroline Garciová, Kristina Mladenovicová - Sesil Karatančevová, Galina Voskobojevová 6:2, 7:5

ARGENTÍNA - VEĽKÁ BRITÁNIA 3:1

Sobota:

Paula Ormaecheová - Johanna Kontová 6:3, 6:2

Florencia Molinerová - Laura Robsonová 1:6, 1:6

Nedeľa:

Paula Ormaecheová - Laura Robsonová 6:4, 4:6, 6:2

María Irigoyenová - Elena Baltachová 7:5, 3:6, 6:1

UKRAJINA - KANADA 2:3

Sobota:

Elina Svitolinová - Eugenie Bouchardová 6:7 (8), 6:3, 6:2

Lesia Curenková - Sharon Fichmanová 6:7 (5), 6:2, 3:6

Nedeľa:

Lesia Curenková - Eugenie Bouchardová 4:6, 5:7

Elina Svitolinová - Sharon Fichmanová 6:4, 7:6 (4)

Elina Svitolinová, Lesia Curenková - Sharon Fichmanová, Eugenie Bouchardová 4:6, 3:6

Turnaj v Monte Carle:

Dvojhra - finále:

Novak Djokovič (Srb.-1) - Rafael Nadal (Šp.-3) 6:2, 7:6 (1) za 113 minút

Turnaj v brazílskom Santose:

Štvorhra - finále:

Pavol Červenák, Matteo Viola (SR/Tal.) - Guilherme Clezar, Gastao Elias (Braz./Portug.-3) 6:2, 4:6, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 72 minút

Turnaj v Mexiku:

Finále:

Andrej Martin (SR) - Adrian Mannarino (Fr.-4) 4:6, 6:4, 6:1 za 113 minút

BASKETBAL:

Extraliga žien - o 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na dve víťazstvá):

ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves - ŠBK Šamorín 65:62 (20:12, 18:21, 8:10, 19:19) - stav série 1:1

Najviac bodov: Petríková 21, Lásková 14, Jalčová 11 - Murphyová a Sujová po 19, Talajková 11

TH: 13/11 - 16/9, fauly: 20 - 16, trojky: 4 - 11, rozhodovali: Zubák, Karniš a Kovalčík, 700 divákov

HÁDZANÁ:

2. kolo nadstavbovej časti v Česku v rámci interligovej súťaže hádzanárok (WHIL):

A-skupina (o 1. - 4. miesto) - 2. kolo:

DHK Baník Most - DHC Sokol Poruba 35:27 (19:13)

Najviac gólov: Beňušková 7/1 - Poznarová 8/2

DHC Slavia Praha - HK Britterm Veselí nad Moravou 25:24 (16:9)

Najviac gólov: H. Kutlvašrová 8 - Chmelařová 5

B-skupina (o 5. - 8. miesto) - 2. kolo:

DHK Zora Olomouc - HC Zlín 27:19 (16:10)

Najviac gólov: Růžičková 8/4 - Sobieská 4

TJ Jindřichov Hradec - TJ Sokol Písek 29:37 (14:13)

Najviac gólov: Zbožínková 8, Krupicová 8/7 - Vyhnalová 10/6

Liga majstrov mužov - štvrťfinále - prvé zápasy (odvety 27. a 28. 4.):

HC Metalurg Skopje (Maced.) - KS Vive Targi Kielce (Poľ.) 25:27 (13:13)

THW Kiel (Nem.) - MKB Veszprém KC (Maď.) 32:31 (15:16)

SG Flensburg Handewitt (Nem.) - HSV Hamburg (Nem.) 26:32 (14:15)

Pohár EHF mužov - štvrťfinále - prvé zápasy (odvety 27. a 28. 4.):

RK Maribor Branik (Slovin.) - Frisch Auf! Göppingen (Nem.) 26:26 (13:15)

KIF Kolding Kodaň (Dán.) - Team Tvis Holstebro (Dán.) 24:24 (14:12)

SC Magdeburg (Nem.) - Rhein-Neckar Löwen (Nem.) 31:28 (16:12)

Vyzývací pohár mužov - semifinále - prvé zápasy (odvety 27. a 28. 4.):

C.S.U. Suceava (Rum.) - Handball Esch (Lux.) 23:21 (12:7)

IL Runar (Nór.) - SKA Minsk (Biel.) 29:32 (14:18)

VOLEJBAL:

Finále play-off:

Volley Team UNICEF Bratislava - VK Chemes Humenné 3:1 (-21, 26, 21, 18)

DOSTIHY:

Výsledky dostihov na nedeľňajšom bratislavskom 2. mítingu slovenskej sezóny 2013:

I. Cena Galérie mesta Bratislavy

(rovina, IV. kat., 1200 m, pre 3-ročné a staršie kone, dotácia 1700 eur)

1. Cristal Gem (maj. Gestüt Celtic Hill, tr. Werner Neumann - Viedeň-Freudenau, Rak., dž. Jaroslav Línek, stávková kvóta 19:10), 2. Quity, 3. Dancing Flutter

II. Cena Bratislavských novín

(rovina, IV. kat., 3200 m, pre 4-ročné a staršie kone, dotácia 1700 eur)

1. Waajida (maj. Lokotrans Slovakia, tr. Ján Cagáň - Šurany, SR, jazd. Martin Cagáň, 21:10), 2. Arctic Galaxy, 3. Daime

III. Cena spoločnosti OLO

(rovina, II. kat., 1400 m, pre 4-ročné a staršie kone, dotácia 3000 eur)

1. Yucca (maj. Autoopravovňa Petra Strniska, tr. Peter Hlavenka - Lakšárska Nová Ves, SR, dž. Róbert Šara, 36:10), 2. Alfkona, 3. Distant Rocket

BEDMINTON:

Výsledky bedmintonových majstrovstiev SR 2013 v Trenčíne:

Dvojhra mužov - finále:

Juraj Vachálek (Spoje Bratislava-4) - Lukáš Klačanský (CEVA Trenčín-7) 2:0 (16, 15)

Štvorhra mužov - finále:

Martin Kožár, Jarolím Vícen (Lokomotíva Košice-2) - Juraj Vachálek, Marián Šulko (Spoje Bratislava-1) 2:1 (-16, 13, 17)

Dvojhra žien - finále:

Monika Fašungová (CEVA Trečín-8) - Zuzana Orlovská (BC Prešov-5) 2:1 (17, -14, 13)

Štvorhra žien - finále:

Ivana Kubíková, Zuzana Orlovská (BC Prešov-3/4) - Gabriela Zabavníková, Jana Čižnárová (Lokomotíva Košice, M-Šport Trenčín) 2:1 (-15, 20, 12)

Miešaná štvorhra - finále:

Ladislav Tomčko, Gabriela Zabavníková (Lokomotíva Košice-2) - Martin Kožár, Ivana Kubíková (Lokomotíva Košice/BC Prešov-6) 2:0 (18, 19)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA:

Majstrovstvá Európy - nedeľa:

MUŽI:

Finále viacboja (z kvalifikácie postúpilo 24 najlepšie ohodnotených gymnastov, maximálne však dvaja pretekári z jednej krajiny):

1. David Beľavskij (Rus.) 89,799 bodu (prostné: 15,266, kôň s držadlami: 14,900, kruhy: 14,633, preskok: 15,400, bradlá: 15,000, hrazda: 14,600), 2. Max Whitlock (V. Brit.) 89,106, 3. Oleg Verňajev 88,398, 4. Oleg Stepko (obaja Ukr.) 88,098, 5. Daniel Purvis (V. Brit.) 86,732, 6. Fabian González (Šp.) 86,499, ... v kvalifikácii (neredukované poradie): 33. Slavomír Michňák 78,165 (prostné: 12,933, kôň s držadlami: 13,100, kruhy: 12,800, preskok: 13,566, bradlá: 11,933, hrazda: 13,833), 92. Samuel Piasecký (obaja SR) 27,966 (absolvoval iba dve disciplíny: bradlá: 13,866, hrazda: 14,100) - nepostúpili do finále

Finále na jednotlivých náradiach (z kvalifikácie postúpilo 8 najlepšie ohodnotených gymnastov, maximálne však dvaja z jednej krajiny):

Prostné: 1. Max Whitlock (V. Brit.) a Alexander Šatilov (Izr.) - obaja 15,333, 3. Andrea Cingolani (Tal.) 14,900,...v kvalifikácii: 75. Slavomír Michňák (SR) 12,933 - nepostúpil do finále

Kôň s držadlami: 1. Daniel Keatings (V. Brit.) 15,600, 2. Krisztián Berki (Maď.) 15,533, 3. Max Whitlock (V. Brit.) 15,500,...v kvalifikácii: 44. Slavomír Michňák (SR) 13,100 - nepostúpil do finále

Kruhy: 1. Samir Ait Said (Fr.) a Igor Radivilov (Ukr.) - obaja 15,466, 3. Danny Pinheiro-Rodrigues (Fr.) a Matteo Morandi (Tal.) - obaja 15,433,...v kvalifikácii: 67. Slavomír Michňák (SR) 12,800 - nepostúpil do finále

Preskok: 1. Denis Abľazin (Rus.) 15,408 (prvý skok: 15,433, druhý skok: 15,383), 2. Flavius Koczi (Rum.) 14,887 (prvý skok: 15,158, druhý skok: 14,616), 3. Artur Davtjan (Arm.) 14,866 (prvý skok: 15,266, druhý skok: 14,466),...Slavomír Michňák (SR) 13,566 - neklasifikovaný, absolvoval iba jeden pokus do viacboja

Bradlá: 1. Oleg Stepko (Ukr.) 15,766, 2. Lucas Fischer (Švaj.) 15,633, 3. David Beľavskij (Rus.) 15,533,...v kvalifikácii: 33. Samuel Piasecký 13,866, 76. Slavomír Michňák (obaja SR) 11,933 - nepostúpili do finále

Hrazda: 1. Emin Garibov (Rus.) 15,433, 2. Sam Oldham (V. Brit.) 15,133, 3. Alexander Carevič (Biel.) 14,833,...v kvalifikácii: 23. Samuel Piasecký 14,100, 30. Slavomír Michňák (obaja SR) 13,833 - nepostúpili do finále

ŽENY:

Finále viacboja (z kvalifikácie postúpilo 24 najlepšie ohodnotených gymnastiek, maximálne však dve pretekárky z jednej krajiny):

1. Alija Mustafinová (Rus.) 59,032 bodu (preskok: 15,033, bradlá: 15,133, kladina: 14,400, prostné: 14,466), 2. Larisa Andreea Iordachová (Rum.) 58,432, 3. Anastasia Grišinová (Rus.) 57,932, 4. Diana Laura Bulimarová (Rum.) a Giulia Steingruberová (Švaj.) - obe 57,065, 6. Roxana Popová-Nedelcová (Šp.) 55,699,...v kvalifikácii (neredukované poradie): 38. Barbora Mokošová (SR) 47,831 (preskok: 13,066, bradlá: 11,833, kladina: 10,866, prostné: 12,066) - nepostúpila do finále

Finále na jednotlivých náradiach (z kvalifikácie postúpilo 8 najlepšie ohodnotených gymnastiek, maximálne však dve z jednej krajiny):

Preskok: 1. Giulia Steingruberová (Švaj.) 14,750 (prvý skok: 15,300, druhý skok: 14,200), 2. Larisa Andreea Iordacheová (Rum.) 14,466 (prvý skok: 14,900, druhý skok: 14,033) a Noel van Klaverenová (Hol.) 14,466 (prvý skok: 14,900, druhý skok: 14,033),...v kvalifikácii: 13. Barbora Mokošová (SR) 13,133 (prvý skok: 13,066, druhý skok: 13,200) - nepostúpila do finále

Bradlá: 1. Alina Mustafinová (Rus.) 15,300, 2. Jonna Adlertegová (Švéd.) 14,633, 3. Maria Paseková (Rus.) 14,400,...v kvalifikácii: 42. Barbora Mokošová (SR) 11,833 - nepostúpila do finále

Kladina: 1. Larisa Andreea Iordachová 15,266, 2. Diana Laura Bulimarová (obe Rum.) 14,833, 3. Anastasia Grišinová (Rus.) 14,366,...v kvalifikácii: 51. Barbora Mokošová (SR) 10,866 - nepostúpila do finále

Prostné: 1. Xenia Afanasievová (Rus.) 15,166, 2. Larisa Andreea Iordachová 14,733, 3. Diana Laura Bulimarová (obe Rum.) 14,533,...v kvalifikácii: 33. Barbora Mokošová (SR) 12,066 - nepostúpila do finále

FLORBAL:

Finále extraligy vo florbale (hralo sa na 3 víťazstvá):

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina - ŠK 1. FBC Trenčín 8:9 (2:0, 4:5, 2:4) - konečný stav série: 0:3, Trenčín získal majstrovský titul

DUATLON:

Majstrovstvá Európy:

(15 km beh - 60 km cyklistika - 5 km beh)

MUŽI: 1. Bart Aernouts 2:40:34 h, 2. Rob Woestenborghs (obaja Bel.) 2:40:40, 3. Andreas Sutz (Švaj.)

MUŽI DO 23 ROKOV: 1. Kenneth Vandendriessche 2:47:42, 2. Thomas Buyle (obaja Bel.) 2:53:05, 3. Anton Melnikov (Rus.) 3:06:24

ŽENY: 1. Lucy Gossageová (V.Brit.) 2:58:55, 2. Eva Nyströmová (Švéd.) 3:00:03, 3. Jenny Schulzová (Nem.) 3:00:58

ŽENY DO 23 ROKOV: 1. Petra Fašungová (SR) 3:16:14 - jediná, ktorá v tejto kategórii dokončila preteky

5 km beh - 20 km cyklistika - 2,5 km beh

JUNIORI: 1. Jorik van Egdom (Hol.) 53:48 min, 2. Liam Lloyd (V.Brit.) 54:30, 3. Genis Grau (Šp.) 54:32, ... 25. Tadeáš Fazekaš (SR) 59:05

JUNIORKY: 1. Ivana Kuriačková (SR) 1:03:05, 2. Georgina Schwieningová (Nem.) 1:03:15, 3. Laura Gómezová-Ramonová (Šp.) 1:03:21

KULTURISTIKA A FITNES:

Majstrovstvá Slovenska vo fitnes, body fitnes, bikiny fitne a kulturistike žien v Nitre:

Kulturistika:

Open: 1. Adriana Závacká (Veterinary BB Košice), 2. Iveta Slávkovská (FC Dynamic Dolný Kubín), 3. Petra Kubandová (SP Styling Valča)

Fitnes:

Open: 1. Barbora Bunčáková (Mozolani trainings Žilina), 2. Marianna Holbová (Fitness Gabrhel Trenčín), 3. Michaela Kubovčíková (VTJ Technika Liptovský Mikuláš)

Bikiny fitnes:

Do 162 cm: 1. Sabína Pleváková (Euro Sport Team Púchov), 2. Monika Rosenbergová (KKMŠK Žiar nad Hronom), 3. Katarína Jánošíková (ŠK-D.A. Fitklub Leles-Kapoňa)

Do 166 cm: 1. Karina Antovská (Slávia Bratislava), 2. Denisa Lipovská Slávia Bratislava), 3. Denisa Hargašová (Everybody Bratislava)

Nad 166 cm: 1. Jana Majerníková (ŠK-D.A. Fitklub Leles-Kapoňa), 2. Veronika Guľášová (Veterinary BB Košice), 3. Alexandra Halmová (Espria fitness Nitra)

Bodyfitnes:

Do 158 cm: 1. Silva Pavlisková (VTJ Technika Liptovský Mikuláš), 2. Stanislava Focková (Fit club Liptovská Lužná), 3. Ivana Šarišská (VTJ Technika Liptovský Mikuláš)

Do 163 cm: 1. Sandra Cabániková (Fortuna Trnava), 2. Iveta Kubeková (Veterinary BB Košice), 3. Stanislava Koniarová (Fit klub Tabo Nová Baňa)

Nad 163 cm: 1. Adela Ondrejovičová (Veterinary BB Košice), 2. Viktória Lánska (KK Star Poprad), 3. Miroslava Paráčková (Budo a fitness Spišská Nová Ves)

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou
  2. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
  3. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
  4. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
  5. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
  6. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
  7. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
  8. I cez prázdniny testujte elektrobicykle
  9. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM®
  10. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom
  1. Poslanec M. Borguľa bojuje proti netransparentnému tendru
  2. Grantová výzva na vykonávanie činností informačných centier
  3. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou
  4. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
  5. Funguje predaj realít aj bez maklérov?
  6. BILLA a ÚNSS skontrolovali zrak 10 380 slovenským deťom
  7. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
  8. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
  9. Borguľa žiada vyrúbenie dane pre americkú ambasádu
  10. Stanovisko Klubu pre BA k mimoriadnemu rokovaniu zastupiteľstva
  1. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky 5 438
  2. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade 5 067
  3. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku 4 447
  4. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami 3 243
  5. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou 3 225
  6. I cez prázdniny testujte elektrobicykle 2 068
  7. Máte už vybranú dovolenku na júl? 1 388
  8. Chcete vedieť všetko o vašej krvi? Čaká vás 6000 typov vyšetrení 1 361
  9. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou 1 324
  10. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom 1 072