Športové výsledky (21. 4. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: FOTOLIA)

NHL:

Boston - Pittsburgh 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

New Jersey - Florida 6:2 (1:2, 4:0, 1:0)

Winnipeg - New York Islanders 4:5 po sam. nájazdoch (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Carolina - Philadelphia 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Montreal - Washington 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Ottawa - Toronto 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Chicago - Phoenix 2:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Vancouver - Detroit 2:1 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

NBA:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Štvrťfinále

New York - Boston 85:78 (26:29, 23:24, 18:17, 18:8) - stav série 1:0

Brooklyn - Chicago 106:89 (25:14, 35:21, 29:27, 17:27) - stav série 1:0

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Štvrťfinále

Denver - Golden State 97:95 (28:25, 16:23, 27:16, 26:31)

Los Angeles Clippers - Memphis 112:91 (29:21, 28:30, 18:18, 37:22) - stav série 1:0

FUTBAL:

27. kolo Corgoň ligy:

FK Senica - Spartak Trnava 3:2 (2:1)

Góly: 17. Štepanovský, 26. Wijlaars, 86. Kalabiška - 42. Mikovič, 61. Vyskočil. Rozhodoval: Jaška, ŽK: Mráz, Švenger, Pavlík - Mikovič, Vyskočil, Čarnota, ČK: 50. Mráz za 2. ŽK, 4125 divákov.

33. kolo talianskej Serie A:

AS Rím - Delfino Pescara 1:1 (0:1)

Góly: 51. M. Destro - 14. Caprari

Vladimír Weiss ml. (Pescara) nefiguroval v zápise o stretnutí

Bologna - Sampdoria Janov 1:1 (1:0)

Góly: 24. Gilardino - 59. G. Sansone

Catania - Palermo 1:1 (0:0)

Góly: 69. Barrientos - 90.+ J. Iličič, ČK: 90.+ Andujar (Catania)

Fiorentina - FC Turín 4:3 (3:1)

Góly: 8. Cuadrado, 16. Aquilani, 33. A. Ljajič, 86. Romulo - 45. Barreto, 56. M. Santana, 77. Cerci, ČK: 90.+ Darmian (Turín)

SSC Neapol - Cagliari 3:2 (0:1)

Góly: 48. Astori (vlastný), 64. Cavani, 90.+ Insigne - 18. Ibarbo, 71. M. Sau

Marek Hamšík (Neapol) odohral celý duel

Siena - Chievo 0:1 (0:1)

Gól: 45. Pellissier

Pavol Farkaš (Chievo) nefiguroval v zápise o stretnutí

Inter Miláno - Parma 1:0 (0:0)

Gól: 82. Rocchi

Pavol Bajza (Parma) presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

Juventus Turín - AC Miláno 1:0 (0:0)

Gól: 57. Vidal (z 11m)

30. kolo nemeckej I. bundesligy:

1. FC Norimberg - Greuther Fürth 0:1 (0:1)

Gól: 27. Geis

Róbert Mak (Norimberg) hral od 46. min

VfB Stuttgart - SC Freiburg 2:1 (2:0)

Góly: 33. Gentner, 42. Ibiševič - 88. Santini

Karim Guédé hral do 63. min, Erik Jendrišek (obaja Freiburg) nefiguroval v zápise o stretnutí

34. kolo Premier League:

Tottenham Hotspur - Manchester City 3:1 (0:1)

Góly: 75. Dempsey, 79. J. Defoe, 82. G. Bale - 5. Nasri

FC Liverpool - FC Chelsea 2:2 (0:1)

Góly: 52. Sturridge, 90.+6 Suarez - 26. Oscar, 57. Hazard (11 m)

32. kolo Primera División:

FC Getafe - Espanyol Barcelona 0:2 (0:1)

Góly: 37. Verdu, 73. Stuani, ČK: 53. Borja, 72. Fernandez (obaja Getafe)

Deportivo La Coruňa - Athletic Bilbao 1:1 (1:1)

Góly: 38. Gama - 44. Llorente

Osasuna - San Sebastian 0:0

FC Sevilla - Atlético Madrid 0:1 (0:0)

Gól: 76. Falcao

33. kolo francúzskej Ligue 1:

Paríž Saint-Germain - Nice 3:0 (1:0)

Góly: 10. Menez, 65. Ibrahimovič (z pok. kopu), 88. Chantome, ČK: 63. Ospina (Nice)

Nancy - Évian 3:1 (1:1)

Góly: 65. a 80. Moukandjo, 21. Aloo Efoulou - 34. Khalifa

Reims - Valenciennes 0:1 (0:0)

Gól: 57. Pujol

Sochaux - Girondins Bordeaux 2:2 (1:0)

Góly: 34. Boudebouz (z pok. kopu), 65. Bakambu - 51. Mariano, 78. C. Diabaté

Toulouse - Lorient 0:1 (0:0)

Góly: 77. Aliadiere

Bastia - Lille 1:2 (0:0)

Góly: 47. Khazri - 86. Digne, 90.+ Baša

Finále francúzskeho Ligového pohára:

St. Etienne - Rennes 1:0 (1:0)

Gól: 18. Brandao

Škótska liga - skupina o titul:

Celtic Glasgow - Inverness Caledonian Thistle 4:1

St. Johnstone - Ross County 2:1

31. kolo holandskej ligy:

VVV Venlo - Twente Enschede 2:2

FC Utrecht - NAC Breda 3:0

NEC Nijmegen - PEC Zwolle 1:3

Feyenoord Rotterdam - Vitesse Arnhem 2:0

25. kolo ruskej ligy:

CSKA Moskva - Spartak Moskva 2:2

Zenit Petrohrad - Krasnodar 1:0 /za Zenit celý zápas Hubočan/

Anži Machačkala - Dinamo Moskva 3:3

28. kolo švajčiarskej ligy:

Luzern - Grasshoppers 1:1

Thun - Bazilej 2:2

Sion - Young Boys 0:0

30. kolo rakúskej ligy:

Austria Viedeň - Rapid Viedeň 2:2 (za Rapid chytal J. Novota)

27. kolo rumunskej ligy:

Viitorul Konstanca - Rapid Bukurešť 1:2

FC Astra - Ceahlaul Piatra Neamt 4:2

Concordia Chiajna - Vaslui 1:1

Gloria Bistrita - CFR Kluž 0:5

24. kola českej Gambrinus ligy:

FC Hradec Králové - FK Dukla Praha 0:3 (0:0)

Góly: 65. Borek, 74. Přeučil, 82. Z. Pospěech

Dušan Uškovič odohral celý duel, Peter Jánošík (obaja FC Hradec Králové) a Tomáš Kučera nefigurovali v zápise o stretnutí a Lukáš Štetina (obaja Dukla Praha) absolvoval celé stretnutie.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:2 (0:2)

Góly: 55. M. Doležal, 72. Plšek - 12. Nešpor, 26. Johana, ČK: 90. Vepřek (Olomouc)

Lukáš Opiela a Roman Sloboda (obaja Mladá Boleslav) presedeli celý duel na lavičke náhradníkov

23. kolo poľskej Ekstraklasy:

Lech Poznaň - Zaglebie Lubin 3:1 - Róbert Jež odohral celý duel, Csaba Horváth hral od 46. min a Boris Godál (všetci Lubin) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Slask Vroclav - Lechia Gdansk 1:1 - Brankár Marián Kelemen (Vroclav) odchytal celý duel.

26. kolo portugalskej ligy:

Beira Mar - Gil Vicente 1:0

Nacional - Maritimo 2:1

Vitoria Setubal - Estoril Praia 1:0

Belgická liga - 5. kolo skupiny o titul:

Genk - Club Bruggy 0:2

Waregem - Anderlecht 2:1

24. kolo maďarskej súťaže:

Diósgyör - Ferencváros 2:2 - Ladislav Rybánsky odchytal celý zápas a Michal Hanek (obaja Diósgyör) hral od 63. min.

Haladás - Debrecín 1:0

30. kolo gréckej súťaže:

Asteras Tripoli - OFI Kréta 2:1

Atromitos - AEK Atény 1:0

Olympiakos Pireus - Panionios Atény 2:1

Panathinaikos Atény - Veria 3:2

Panthrakikos - Kerkyra 2:1

PAOK Solún - Giannina 2:0

Platanias - Levadiakos 2:0

Škoda Xanthi - Aris Solún 0:0

30. kolo tureckej ligy:

Istanbul BB - Gaziantepspor 1:3

Kayserispor - Sivasspor 1:1

Genclerbirligi - Fenerbahce 2:0

Antalyaspor - Bursaspor 0:1 /Šesták za hostí od 69. min/

HOKEJ:

Finále play-off českej Tipsport extraligy (hrá sa na štyri víťazstvá):

PSG Zlín - Škoda Plzeň 3:4 po dvojnásobnom predĺžení (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1) - konečný stav finálovej série: 3:4, titul získali hokejisti Plzne

Góly: 26. Balaštík, 39. Ondráček, 60. F. Čech - 22. BALEJ, 36. Johnson (FROLO), 50. J. Kovář, 97. M. Straka

EuroHockey Challenge:

Nemecko - Švédsko 0:8 (0:6, 0:2, 0:0)

Góly: 5. J. Andersson, 12. F. Pettersson, 15. Viklund, 15. Ahnelöv, 16. Ridderwall, 20. Arlbrandt, 21. D. Axelsson, 36. S. Hjalmarsson

Nórsko - Rusko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 39. Tichonov, 48. Radulov

Lotyšsko - Bielorusko 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 12. Cipulis, 26. Sprukts, 32. Stals, 60. Pujacs - 30. Kislij

Francúzsko - Dánsko 2:3 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. a 13. Bachet - 30. Bjorkstrand, 55. Storm, rozhodujúci nájazd: Staal

Nemecko - Švédsko 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Góly: 19. Köppchen, 32. Ullmann, 34. F. Mauer, 42. Hager, 59. N. Goc - 18. S. Hjalmarsson, 20. T. Nilsson

MS hráčov do 18 rokov v ruskom Soči:

A-skupina (Veľký ľadový palác):

Lotyšsko - USA 1:7 (0:4, 1:0, 0:3)

B-skupina (Šajba Aréna):

Slovensko - Švédsko 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Góly: 40. Šoltés, 47. Cehlárik - 18. Burakowsky, 26. Burakowsky, 33. Bristedt, 39. Karlsson, 58. Crus Rydberg. Rozhodovali: Koch (Švajč.), Papp (Kan.) - Metalnikov (Rus.) Smura (Poľ.), vylúčení: 7:7, navyše de la Rose (Švéd.) 5+DKZ, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, strely na bránku 19:44.

Finále play-off nemeckej DEL (hrá sa na tri víťazstvá):

Eisbären Berlín - Kolín nad Rýnom 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) - konečný stav série: 3:1, Eisbären získal titul

Turnaj II. divízie majstrovstiev sveta:

B-skupina:

Bulharsko - Nový Zéland 5:10 (1:3, 2:3, 2:4)

Čína - Izrael 3:6 (0:3, 2:2, 1:1)

Turecko - Mexiko 4:6 (1:3, 0:1, 3:2)

Turnaj III. divízie majstrovstiev sveta:

Luxembursko - Grécko 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Írsko - SAE 7:3 (3:1, 2:0, 2:2)

JAR - KĽDR 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

1. JAR 15 (39:8), 2. KĽDR 12 (20:11), 3. Luxembursko 9 (20:13), 4. Írsko 6 (18:20), 5. Grécko 3 (11:27), 6. SAE 0 (10:39)

Hokejisti JAR postúpili do B-skupiny II. divízie MS.

MOTORIZMUS:

Veľká cena Bahrajnu:

1. Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull-Renault 1:36:00,498 h, 2. Kimi Räikkönen (Fín.) Lotus-Renault +9,1 s, 3. Romain Grosjean (Fr.) Lotus-Renault +19,51, 4. Paul di Resta (V. Brit.) Force India +21,73, 5. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes +35,23, 6. Sergio Pérez (Mex.) McLaren-Mercedes +36, 7. Mark Webber (Aus.) Red Bull-Renault +37,25, 8. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari +37,58, 9. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes +41,13, 10. Jenson Button (V. Brit.) McLaren-Mercedes +46,63

Výsledky úvodného podujatia seriálu medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose Slovakia MX Cup 2013 v Šenkviciach:

MX85: 1. Pavol Repčák (SR) KTM, 2. Tomáš Kohút (SR) KTM, 3. Jaroslav Antalič (SR) KTM

MX junior: 1. Martin Krč (ČR) KTM, 2. Michal Novocký (SR) KTM, 3. Richard Šikyňa (SR) KTM

MX2: 1. Tomáš Šimko (SR) KTM, 2. Gábor Frirtosvári (Maď.) KTM, 3. Tomáš Paul (ČR) Suzuki

MX3 open: 1. Petr Bartoš (ČR) KTM, 2. Jiří Čepelák (ČR) Yamaha, 3. Bence Szvoboda (Maď.) KTM

MX4: 1. Peter Pipich (SR) Suzuki, 2. Pavol Strnisko (SR) KTM, 3. Milan Jung (SR) Suzuki

Veľká cena Ameriky:

MotoGP (21 kôl/115,773 km): 1. Marc Marquez (Šp./Honda) 43:42,123 min, 2. Dani Pedrosa (Šp./Honda) +1,534, 3. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) +3,381, 4. Cal Crutchlow (Angl./Yamaha) +6,616, 5. Stefan Bradl (Nem./Honda) +12,674, 6. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) +16,615, 7. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati) +22,374, 8. Alvaro Bautista (Šp./Honda) +22,854, 9. Nicky Hayden (USA/Ducati) +33,773, 10. Andrea Iannone (Tal./Ducati) +42,112

Poradie MS po 2 zo 18 pretekov: 1. Marc Marquez (Šp./Honda) 41 b., 2. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) 41, 3. Dani Pedrosa (Šp./Honda) 33, 4. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) 30, 5. Cal Crutchlow (Angl./Yamaha) 24

Moto2 (19 kôl/104,747 km): 1. Nicolas Terol (Šp./Suter Honda) 42:02,689 min (149,4 km/h), 2. Esteve Rabat (Šp./Kalex Honda) +3,125, 3. Mika Kallio (Fín./Kalex Honda) +3,175, 4. Dominique Aegerter (Švajč./Suter Honda) +4,873, 5. Scott Redding (Ang./Kalex Honda) +5,597, 6. Johann Zarco (Fr./Suter Honda) +9,295.

Poradie MS po 2 zo 17 pretekov: 1. Scott Redding (Ang./Kalex Honda) 31 b., 2. Nicolas Terol (Šp./Suter Honda) 27, 3. Esteve Rabat (Šp./Kalex Honda) 27, 4. Mika Kallio (Fín./Kalex Honda) 27, 5. Dominique Aegerter (Švajč./Suter Honda) 26.

Moto3 (5 kôl/27,565 km): 1. Alex Rins (Šp./KTM) 11:26,535 min. (144,5 km/h), 2. Maverick Vinales (Šp./KTM) +0,244, 3. Luis Salom (Šp./KTM) +0,547, 4. Jonas Folger (Nem./Kalex KTM) +1,230, 5. Miguel Oliveira (Portug./Mahindra) +8,276, 6. Jack Miller (Austr./FTR Honda) +8,603.

Poradie MS po 2 zo 17 pretekov: 1. Alex Rins (Šp./KTM) 41 b., 2. Luis Salom (Šp./KTM) 41, 3. Maverick Vinales (Šp./KTM) 40, 4. Jonas Folger (Nem./Kalex KTM) 24, 5. Miguel Oliveira (Portug./Mahindra) 20.

CURLING:

Majstrovstvá sveta:

o bronz: Česko - Nórsko 8:1

finále: Maďarsko - Švédsko 8:7 - po 9. ende

ATLETIKA:

Londýnsky maratón:

muži: 1. Tsegaye Kebede (Etiópia) 2:06:04 h, 2. Emmanuel Kipchirchir Mutai (Keňa) 2:06:33, 3. Ayele Abshero (Etiópia) 2:06:57, 4. Feyisa Lilesa (Etiópia) 2:07:46, 5. Wilson Kipsang Kiprotich (Keňa) 2:07:47, 6. Stephen Kiprotich (Uganda) 2:08:05

ženy: 1. Priscah Jeptooová (Keňa) 2:20:15 h, 2. Edna Kiplagatová (Keňa) 2:21:32, 3. Jukiko Akabaová (Jap.) 2:24:43, 4. Atsede Baysaová (Etiópia) 2:25:14, 5. Meselech Melkamuová (Etiópia) 2:25:46, 6. Florence Kiplagatová (Keňa) 2:27:05

28. ročník maratónu v Hamburgu:

muži: 1. Eliud Kipchoge (Keňa) 2:05:30 h, 2. Limenih Getachew (Etiópia) 2:07:35, 3. Lawrence Kimaiyo (Keňa) 2:10:27

ženy: 1. Diana Lobacevsková (Lit.) 2:29:17 h, 2. Maja Neuenschwanderová (Švaj.) 2:30:50, 3. Priscilla Lorchimaová (Keňa) 2:31:23

Kysucká desiatka - M-SR v behu na 10 km na ceste:

Muži: 1. Juraj Vitko 32:10 min, 2. Jozef Urban (obaja JM Demolex Bardejov) 32:25, 3. Tibor Sahajda (TJ Obalservis Košice) 32:30

Ženy: 1. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 38:23 min, 2. Adriána Vitková (MKŠS-AK Kysucké Nové mesto) 39:55, 3. Jana Martinská (Redox Lučenec) 41:45

Juniori: 1. Patrik Žúbor (MKŠS Kys. Nové Mesto) 36:56 min.

Budimírsky polmaratón:

Muži: 1. Imrcih Pástor (TJ Obalservis Košice) 1:14:31 h, 2. Rafal Czarnecki (Poľ.) 1:14:42, 3. Anatolij Malyj (Ukr.) 1:15:00

Ženy: 1. Natalija Malá (Ukr.) 1:26:44 h, 2. Lenka Kukurová (ŠK Triatlon Nereus Žilina) 1:34:02, 3. Barbora Zakršmidová (TJ Obalservis Košice) 1:35:21.

TENIS:

Fed Cup: Svetová skupina - semifinále:

RUSKO - SLOVENSKO 3:2

Sobota:

Anastasia Pavľučenkovová - Dominika Cibulková 7:5, 1:6, 4:6 za 151 minút (63, 42, 46)

Maria Kirilenková - Daniela Hantuchová 2:6, 4:6 za 103 minút (48, 55)

Nedeľa:

Maria Kirilenková - Dominika Cibulková 7:5, 6:1 za 101 minút (64, 37)

Jekaterina Makarovová - Daniela Hantuchová 6:3, 4:6, 6:4 za 149 minút (40, 48, 61)

Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová - Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová 4:6, 6:3, 6:1 za 148 minút (54, 53, 41)

TALIANSKO - ČESKO 2:1 po nedeľňajšej III. dvojhre

Sobota:

Sara Erraniová - Lucie Šafářová 6:4, 6:2

Roberta Vinciová - Petra Kvitová 6:4, 6:1

Nedeľa:

Sara Erraniová - Petra Kvitová 6:2, 2:6, 0:6

Zostávajúci program:

Pondelok (11.00 h SELČ):

Roberta Vinciová - Lucie Šafářová

Flavia Pennettová, Francesca Schiavoneová - Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká

O svetovú skupinu 2014:

NEMECKO - SRBSKO 3:2

Sobota:

Mona Barthelová - Ana Ivanovičová 6:7 (5), 6:2, 2:6

Angelique Kerberová - Bojana Jovanovská 7:5, 6:2

Nedeľa:

Angelique Kerberová - Ana Ivanovičová 5:7, 5:7

Mona Barthelová - Bojana Jovanovská 6:1, 3:6, 6:3

Anna-Lena Grönefeldová, Sabine Lisická - Vesna Doloncová, Aleksandra Kruničová 6:2, 6:4

ŠVAJČIARSKO - AUSTRÁLIA / víkendový program pre dážď odložili na pondelok

ŠPANIELSKO - JAPONSKO 4:0

Sobota:

Carla Suárezová-Navarrová - Misaki Doiová 6:3, 6:4

Silvia Solerová-Espinosová - Ajumi Moritová 6:2, 6:3

Nedeľa:

Carla Suárezová-Navarrová - Ajumi Moritová 6:3, 7:5

Lourdes Domínguezová-Linová, Anabel Medinová-Garriguesová - Šuko Aojamová, Misaki Doiová 6:4, 7:5

USA - ŠVÉDSKO 3:1 po nedeľňajšej IV. dvojhre, Američanky už majú istotu víťazstva

Sobota:

Sloane Stephensová - Sofia Arvidssonová 4:6, 6:4, 1:6

Serena Williamsová - Johanna Larssonová 6:2, 6:2

Nedeľa:

Serena Williamsová - Sofia Arvidssonová 6:2, 6:1

Venus Williamsová - Johanna Larssonová 6:3, 7:5

O II. svetovú skupinu 2014:

BELGICKO - POĽSKO 1:4

Sobota:

Alison Van Uytvancková - Agnieszka Radwanská 2:6, 4:6

Kirsten Flipkensová - Urszula Radwanská 6:4, 6:3

Nedeľa:

Kirsten Flipkensová - Agnieszka Radwanská 6:4, 1:6, 2:6

Alison Van Uytvancková - Urszula Radwanská 1:6, 4:6

Ysaline Bonaventurová, An-Sophie Mestachová - Katarzyna Piterová, Alicja Rosolská 3:6, 6:4, 7:10 (zápasový tajbrejk)

FRANCÚZSKO - KAZACHSTAN 4:1

Sobota:

Marion Bartoliová - Galina Voskobojevová 6:0, 6:3

Alizé Cornetová - Jaroslava Švedovová 6:2, 3:6, 2:6

Nedeľa:

Marion Bartoliová - Jaroslava Švedovová 6:4, 6:3

Alizé Cornetová - Xenia Pervaková 6:3, 6:1

Caroline Garciová, Kristina Mladenovicová - Sesil Karatančevová, Galina Voskobojevová 6:2, 7:5

ARGENTÍNA - VEĽKÁ BRITÁNIA 3:1

Sobota:

Paula Ormaecheová - Johanna Kontová 6:3, 6:2

Florencia Molinerová - Laura Robsonová 1:6, 1:6

Nedeľa:

Paula Ormaecheová - Laura Robsonová 6:4, 4:6, 6:2

María Irigoyenová - Elena Baltachová 7:5, 3:6, 6:1

UKRAJINA - KANADA 2:3

Sobota:

Elina Svitolinová - Eugenie Bouchardová 6:7 (8), 6:3, 6:2

Lesia Curenková - Sharon Fichmanová 6:7 (5), 6:2, 3:6

Nedeľa:

Lesia Curenková - Eugenie Bouchardová 4:6, 5:7

Elina Svitolinová - Sharon Fichmanová 6:4, 7:6 (4)

Elina Svitolinová, Lesia Curenková - Sharon Fichmanová, Eugenie Bouchardová 4:6, 3:6

Turnaj v Monte Carle:

Dvojhra - finále:

Novak Djokovič (Srb.-1) - Rafael Nadal (Šp.-3) 6:2, 7:6 (1) za 113 minút

Turnaj v brazílskom Santose:

Štvorhra - finále:

Pavol Červenák, Matteo Viola (SR/Tal.) - Guilherme Clezar, Gastao Elias (Braz./Portug.-3) 6:2, 4:6, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 72 minút

Turnaj v Mexiku:

Finále:

Andrej Martin (SR) - Adrian Mannarino (Fr.-4) 4:6, 6:4, 6:1 za 113 minút

BASKETBAL:

Extraliga žien - o 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na dve víťazstvá):

ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves - ŠBK Šamorín 65:62 (20:12, 18:21, 8:10, 19:19) - stav série 1:1

Najviac bodov: Petríková 21, Lásková 14, Jalčová 11 - Murphyová a Sujová po 19, Talajková 11

TH: 13/11 - 16/9, fauly: 20 - 16, trojky: 4 - 11, rozhodovali: Zubák, Karniš a Kovalčík, 700 divákov

HÁDZANÁ:

2. kolo nadstavbovej časti v Česku v rámci interligovej súťaže hádzanárok (WHIL):

A-skupina (o 1. - 4. miesto) - 2. kolo:

DHK Baník Most - DHC Sokol Poruba 35:27 (19:13)

Najviac gólov: Beňušková 7/1 - Poznarová 8/2

DHC Slavia Praha - HK Britterm Veselí nad Moravou 25:24 (16:9)

Najviac gólov: H. Kutlvašrová 8 - Chmelařová 5

B-skupina (o 5. - 8. miesto) - 2. kolo:

DHK Zora Olomouc - HC Zlín 27:19 (16:10)

Najviac gólov: Růžičková 8/4 - Sobieská 4

TJ Jindřichov Hradec - TJ Sokol Písek 29:37 (14:13)

Najviac gólov: Zbožínková 8, Krupicová 8/7 - Vyhnalová 10/6

Liga majstrov mužov - štvrťfinále - prvé zápasy (odvety 27. a 28. 4.):

HC Metalurg Skopje (Maced.) - KS Vive Targi Kielce (Poľ.) 25:27 (13:13)

THW Kiel (Nem.) - MKB Veszprém KC (Maď.) 32:31 (15:16)

SG Flensburg Handewitt (Nem.) - HSV Hamburg (Nem.) 26:32 (14:15)

Pohár EHF mužov - štvrťfinále - prvé zápasy (odvety 27. a 28. 4.):

RK Maribor Branik (Slovin.) - Frisch Auf! Göppingen (Nem.) 26:26 (13:15)

KIF Kolding Kodaň (Dán.) - Team Tvis Holstebro (Dán.) 24:24 (14:12)

SC Magdeburg (Nem.) - Rhein-Neckar Löwen (Nem.) 31:28 (16:12)

Vyzývací pohár mužov - semifinále - prvé zápasy (odvety 27. a 28. 4.):

C.S.U. Suceava (Rum.) - Handball Esch (Lux.) 23:21 (12:7)

IL Runar (Nór.) - SKA Minsk (Biel.) 29:32 (14:18)

VOLEJBAL:

Finále play-off:

Volley Team UNICEF Bratislava - VK Chemes Humenné 3:1 (-21, 26, 21, 18)

DOSTIHY:

Výsledky dostihov na nedeľňajšom bratislavskom 2. mítingu slovenskej sezóny 2013:

I. Cena Galérie mesta Bratislavy

(rovina, IV. kat., 1200 m, pre 3-ročné a staršie kone, dotácia 1700 eur)

1. Cristal Gem (maj. Gestüt Celtic Hill, tr. Werner Neumann - Viedeň-Freudenau, Rak., dž. Jaroslav Línek, stávková kvóta 19:10), 2. Quity, 3. Dancing Flutter

II. Cena Bratislavských novín

(rovina, IV. kat., 3200 m, pre 4-ročné a staršie kone, dotácia 1700 eur)

1. Waajida (maj. Lokotrans Slovakia, tr. Ján Cagáň - Šurany, SR, jazd. Martin Cagáň, 21:10), 2. Arctic Galaxy, 3. Daime

III. Cena spoločnosti OLO

(rovina, II. kat., 1400 m, pre 4-ročné a staršie kone, dotácia 3000 eur)

1. Yucca (maj. Autoopravovňa Petra Strniska, tr. Peter Hlavenka - Lakšárska Nová Ves, SR, dž. Róbert Šara, 36:10), 2. Alfkona, 3. Distant Rocket

BEDMINTON:

Výsledky bedmintonových majstrovstiev SR 2013 v Trenčíne:

Dvojhra mužov - finále:

Juraj Vachálek (Spoje Bratislava-4) - Lukáš Klačanský (CEVA Trenčín-7) 2:0 (16, 15)

Štvorhra mužov - finále:

Martin Kožár, Jarolím Vícen (Lokomotíva Košice-2) - Juraj Vachálek, Marián Šulko (Spoje Bratislava-1) 2:1 (-16, 13, 17)

Dvojhra žien - finále:

Monika Fašungová (CEVA Trečín-8) - Zuzana Orlovská (BC Prešov-5) 2:1 (17, -14, 13)

Štvorhra žien - finále:

Ivana Kubíková, Zuzana Orlovská (BC Prešov-3/4) - Gabriela Zabavníková, Jana Čižnárová (Lokomotíva Košice, M-Šport Trenčín) 2:1 (-15, 20, 12)

Miešaná štvorhra - finále:

Ladislav Tomčko, Gabriela Zabavníková (Lokomotíva Košice-2) - Martin Kožár, Ivana Kubíková (Lokomotíva Košice/BC Prešov-6) 2:0 (18, 19)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA:

Majstrovstvá Európy - nedeľa:

MUŽI:

Finále viacboja (z kvalifikácie postúpilo 24 najlepšie ohodnotených gymnastov, maximálne však dvaja pretekári z jednej krajiny):

1. David Beľavskij (Rus.) 89,799 bodu (prostné: 15,266, kôň s držadlami: 14,900, kruhy: 14,633, preskok: 15,400, bradlá: 15,000, hrazda: 14,600), 2. Max Whitlock (V. Brit.) 89,106, 3. Oleg Verňajev 88,398, 4. Oleg Stepko (obaja Ukr.) 88,098, 5. Daniel Purvis (V. Brit.) 86,732, 6. Fabian González (Šp.) 86,499, ... v kvalifikácii (neredukované poradie): 33. Slavomír Michňák 78,165 (prostné: 12,933, kôň s držadlami: 13,100, kruhy: 12,800, preskok: 13,566, bradlá: 11,933, hrazda: 13,833), 92. Samuel Piasecký (obaja SR) 27,966 (absolvoval iba dve disciplíny: bradlá: 13,866, hrazda: 14,100) - nepostúpili do finále

Finále na jednotlivých náradiach (z kvalifikácie postúpilo 8 najlepšie ohodnotených gymnastov, maximálne však dvaja z jednej krajiny):

Prostné: 1. Max Whitlock (V. Brit.) a Alexander Šatilov (Izr.) - obaja 15,333, 3. Andrea Cingolani (Tal.) 14,900,...v kvalifikácii: 75. Slavomír Michňák (SR) 12,933 - nepostúpil do finále

Kôň s držadlami: 1. Daniel Keatings (V. Brit.) 15,600, 2. Krisztián Berki (Maď.) 15,533, 3. Max Whitlock (V. Brit.) 15,500,...v kvalifikácii: 44. Slavomír Michňák (SR) 13,100 - nepostúpil do finále

Kruhy: 1. Samir Ait Said (Fr.) a Igor Radivilov (Ukr.) - obaja 15,466, 3. Danny Pinheiro-Rodrigues (Fr.) a Matteo Morandi (Tal.) - obaja 15,433,...v kvalifikácii: 67. Slavomír Michňák (SR) 12,800 - nepostúpil do finále

Preskok: 1. Denis Abľazin (Rus.) 15,408 (prvý skok: 15,433, druhý skok: 15,383), 2. Flavius Koczi (Rum.) 14,887 (prvý skok: 15,158, druhý skok: 14,616), 3. Artur Davtjan (Arm.) 14,866 (prvý skok: 15,266, druhý skok: 14,466),...Slavomír Michňák (SR) 13,566 - neklasifikovaný, absolvoval iba jeden pokus do viacboja

Bradlá: 1. Oleg Stepko (Ukr.) 15,766, 2. Lucas Fischer (Švaj.) 15,633, 3. David Beľavskij (Rus.) 15,533,...v kvalifikácii: 33. Samuel Piasecký 13,866, 76. Slavomír Michňák (obaja SR) 11,933 - nepostúpili do finále

Hrazda: 1. Emin Garibov (Rus.) 15,433, 2. Sam Oldham (V. Brit.) 15,133, 3. Alexander Carevič (Biel.) 14,833,...v kvalifikácii: 23. Samuel Piasecký 14,100, 30. Slavomír Michňák (obaja SR) 13,833 - nepostúpili do finále

ŽENY:

Finále viacboja (z kvalifikácie postúpilo 24 najlepšie ohodnotených gymnastiek, maximálne však dve pretekárky z jednej krajiny):

1. Alija Mustafinová (Rus.) 59,032 bodu (preskok: 15,033, bradlá: 15,133, kladina: 14,400, prostné: 14,466), 2. Larisa Andreea Iordachová (Rum.) 58,432, 3. Anastasia Grišinová (Rus.) 57,932, 4. Diana Laura Bulimarová (Rum.) a Giulia Steingruberová (Švaj.) - obe 57,065, 6. Roxana Popová-Nedelcová (Šp.) 55,699,...v kvalifikácii (neredukované poradie): 38. Barbora Mokošová (SR) 47,831 (preskok: 13,066, bradlá: 11,833, kladina: 10,866, prostné: 12,066) - nepostúpila do finále

Finále na jednotlivých náradiach (z kvalifikácie postúpilo 8 najlepšie ohodnotených gymnastiek, maximálne však dve z jednej krajiny):

Preskok: 1. Giulia Steingruberová (Švaj.) 14,750 (prvý skok: 15,300, druhý skok: 14,200), 2. Larisa Andreea Iordacheová (Rum.) 14,466 (prvý skok: 14,900, druhý skok: 14,033) a Noel van Klaverenová (Hol.) 14,466 (prvý skok: 14,900, druhý skok: 14,033),...v kvalifikácii: 13. Barbora Mokošová (SR) 13,133 (prvý skok: 13,066, druhý skok: 13,200) - nepostúpila do finále

Bradlá: 1. Alina Mustafinová (Rus.) 15,300, 2. Jonna Adlertegová (Švéd.) 14,633, 3. Maria Paseková (Rus.) 14,400,...v kvalifikácii: 42. Barbora Mokošová (SR) 11,833 - nepostúpila do finále

Kladina: 1. Larisa Andreea Iordachová 15,266, 2. Diana Laura Bulimarová (obe Rum.) 14,833, 3. Anastasia Grišinová (Rus.) 14,366,...v kvalifikácii: 51. Barbora Mokošová (SR) 10,866 - nepostúpila do finále

Prostné: 1. Xenia Afanasievová (Rus.) 15,166, 2. Larisa Andreea Iordachová 14,733, 3. Diana Laura Bulimarová (obe Rum.) 14,533,...v kvalifikácii: 33. Barbora Mokošová (SR) 12,066 - nepostúpila do finále

FLORBAL:

Finále extraligy vo florbale (hralo sa na 3 víťazstvá):

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina - ŠK 1. FBC Trenčín 8:9 (2:0, 4:5, 2:4) - konečný stav série: 0:3, Trenčín získal majstrovský titul

DUATLON:

Majstrovstvá Európy:

(15 km beh - 60 km cyklistika - 5 km beh)

MUŽI: 1. Bart Aernouts 2:40:34 h, 2. Rob Woestenborghs (obaja Bel.) 2:40:40, 3. Andreas Sutz (Švaj.)

MUŽI DO 23 ROKOV: 1. Kenneth Vandendriessche 2:47:42, 2. Thomas Buyle (obaja Bel.) 2:53:05, 3. Anton Melnikov (Rus.) 3:06:24

ŽENY: 1. Lucy Gossageová (V.Brit.) 2:58:55, 2. Eva Nyströmová (Švéd.) 3:00:03, 3. Jenny Schulzová (Nem.) 3:00:58

ŽENY DO 23 ROKOV: 1. Petra Fašungová (SR) 3:16:14 - jediná, ktorá v tejto kategórii dokončila preteky

5 km beh - 20 km cyklistika - 2,5 km beh

JUNIORI: 1. Jorik van Egdom (Hol.) 53:48 min, 2. Liam Lloyd (V.Brit.) 54:30, 3. Genis Grau (Šp.) 54:32, ... 25. Tadeáš Fazekaš (SR) 59:05

JUNIORKY: 1. Ivana Kuriačková (SR) 1:03:05, 2. Georgina Schwieningová (Nem.) 1:03:15, 3. Laura Gómezová-Ramonová (Šp.) 1:03:21

KULTURISTIKA A FITNES:

Majstrovstvá Slovenska vo fitnes, body fitnes, bikiny fitne a kulturistike žien v Nitre:

Kulturistika:

Open: 1. Adriana Závacká (Veterinary BB Košice), 2. Iveta Slávkovská (FC Dynamic Dolný Kubín), 3. Petra Kubandová (SP Styling Valča)

Fitnes:

Open: 1. Barbora Bunčáková (Mozolani trainings Žilina), 2. Marianna Holbová (Fitness Gabrhel Trenčín), 3. Michaela Kubovčíková (VTJ Technika Liptovský Mikuláš)

Bikiny fitnes:

Do 162 cm: 1. Sabína Pleváková (Euro Sport Team Púchov), 2. Monika Rosenbergová (KKMŠK Žiar nad Hronom), 3. Katarína Jánošíková (ŠK-D.A. Fitklub Leles-Kapoňa)

Do 166 cm: 1. Karina Antovská (Slávia Bratislava), 2. Denisa Lipovská Slávia Bratislava), 3. Denisa Hargašová (Everybody Bratislava)

Nad 166 cm: 1. Jana Majerníková (ŠK-D.A. Fitklub Leles-Kapoňa), 2. Veronika Guľášová (Veterinary BB Košice), 3. Alexandra Halmová (Espria fitness Nitra)

Bodyfitnes:

Do 158 cm: 1. Silva Pavlisková (VTJ Technika Liptovský Mikuláš), 2. Stanislava Focková (Fit club Liptovská Lužná), 3. Ivana Šarišská (VTJ Technika Liptovský Mikuláš)

Do 163 cm: 1. Sandra Cabániková (Fortuna Trnava), 2. Iveta Kubeková (Veterinary BB Košice), 3. Stanislava Koniarová (Fit klub Tabo Nová Baňa)

Nad 163 cm: 1. Adela Ondrejovičová (Veterinary BB Košice), 2. Viktória Lánska (KK Star Poprad), 3. Miroslava Paráčková (Budo a fitness Spišská Nová Ves)

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. 7 top cyklotrás zo severu na juh
  2. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy
  3. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
  4. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
  5. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
  6. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
  7. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
  8. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji
  9. Inteligencia vo všetkom
  10. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo
  1. 7 top cyklotrás zo severu na juh
  2. Ako efektívne využiť podlahové kúrenie?
  3. Samsung Galaxy S8: smartfón s výnimočným displejom
  4. Túžite byť matkou, ale nedarí sa? Poďme hľadať dôvody!
  5. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy
  6. Ako sa menila obľúbená bratislavská štvrť
  7. Nové investičné projekty v Schladmingu s výhľadom na zjazdovku
  8. Podľa M. Borguľu je práca mestskej polície slabá a nedôsledná
  9. Znížená sadzba pri pôžičke v mBank už len štyri dni
  10. Odborníci poradia, komu sa oplatí využívať obnoviteľné zdroje
  1. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy 9 806
  2. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie 8 566
  3. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne 7 801
  4. Šokujúce: ako sa každý Slovák dokáže ľahko naučiť po anglicky 7 406
  5. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji 5 967
  6. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy? 5 666
  7. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family 4 621
  8. Ako sa menila obľúbená bratislavská štvrť 3 101
  9. 5 krokov k vlastnému bývaniu 2 384
  10. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz 2 313

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Na prvého mája hádzal po súdruhoch vajcia. Trafil a šiel sedieť do Ilavy

Vladimír Červeň sa už odmalička do sveta budovateľských hesiel a komunistického blahobytu obohnaného ostnatým drôtom nehodil.

KOMENTÁRE

Z celého sveta: Ako sa karikaturisti smiali z Donalda Trumpa

Karikatúry Trumpa z celého sveta.

KULTÚRA

Slovenskí džezmeni sú skvelí. Chýba im však originalita

Kritika zaznela na odovzdávaní Cien Esprit za najlepší slovenský džezový album.

Neprehliadnite tiež

O titul v Anglicku bojujú už iba dva tímy. Kto ich ešte v lige čaká?

Víťazom Premier League sa s istotou stane londýnsky klub.

AKTUALIZOVANÉ O 00:00

Nitra zdolala Prievidzu a je prvým klubom, ktorý od roku 2003 obhájil titul

Prievidza v šiestom finálovom stretnutí nevyužila domáce prostredie.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop