Hokejová osemnástka prehrala so Švédskom 2:5

(Autor: FOTOLIA)
TASR|21. apr 2013 o 19:19

Prvé štyri tímy z oboch skupín postúpia do vyraďovacích bojov.

SOČI. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov stále čakajú na majstrovstvách sveta v Soči na svoje prvé body. Po prehrách 1:4 s Kanadou i Švajčiarskom podľahli v nedeľu favorizovanému lídrovi B-skupiny Švédsku 2:5.

Zverenci trénera Antona Bartánusa zohrajú kľúčový duel o postup do štvrťfinále v pondelok o 17.00 SELČ proti Nemecku, ktoré rovnako nemá na konte zatiaľ ani bod.

Prvé štyri tímy z oboch skupín postúpia do vyraďovacích bojov, piate tímy budú hrať proti sebe o záchranu.

MS "18" - B-skupina (Šajba Aréna):

Slovensko - Švédsko 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Góly: 40. Šoltés, 47. Cehlárik - 18. Burakowsky, 26. Burakowsky, 33. Bristedt, 39. Karlsson, 58. Crus Rydberg. Rozhodovali: Koch (Švajč.), Papp (Kan.) - Metalnikov (Rus.) Smura (Poľ.), vylúčení: 7:7, navyše de la Rose (Švéd.) 5+DKZ, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, strely na bránku 19:44.

Zostava SR: Okoličány Rosandič, Černák, Gula, Holenda, Bačik, Boboš, Sloboda, Dubeň Varga, Šille, Šoltés Cehlárik, Rehák, Lantoši Beták, Horvát, Ambróz Predajniansky, Petráš, Žilka

Mladí Slováci začali súboj bez rešpektu a v prvej tretine držali s vysokým favoritom krok. V 14. minúte sa dokonca mohli ujať vedenia, ale Cehlárikovi v nájazde na gólmana Sionasa skĺzol puk a prestrelil bránku. V závere tretiny hrali slovenskí reprezentanti presilovku, ale vo vlastnom oslabení im ušiel Burakowsky a otvoril skóre duelu.

Ten istý hráč zvýšil v 26. minúte už na 2:0 pre Švédov, ktorí potom pridali ešte ďalšie dva presné zásahy.

Slováci sa dočkali až 43 sekúnd pred koncom druhej tretiny, keď chybu v obrane súpera využil Šoltés. Zverenci kouča Bartánusa na začiatku záverečnej časti nevyužili dvojminútovú presilovku o dvoch hrá†ov, o chvíľu neskôr ale Cehlárik predsa znížil na 2:4.

Severania ale zdramatizovanie koncovky nepripustili, v presilovke pridali aj svoj piaty gól a na šampionáte sú stále bez straty bodu.