Trnava opäť bez bodu, so Senicou prehrala 2:3

Seničania získali dôležité tri body, ktorými potvrdili druhú pozíciu v tabuľke.

(Zdroj: SITA)
Neapol vs. Inter v talianskej Serii A naživo >>

BRATISLAVA. Krajské derby sa odohrávalo vo výbornej atmosfére, ktorú vytvorili obidva početné fankluby. Seničanom vyšlo najmä úvodných 30 minút.

Už v 7. minúte po Jiráskovom zakončení lopta letela tesne vedľa. Na druhej strane po krásnej akcii Štepanovského s Kalabiškom sa ocitol zoči-voči brankárovi Rusovovi Vijlaars, ale lopta skončila na brvne trnavskej brány.

O ďalšie 2 minúty po Mrázovom centri nastrelil ľavú žrď Kalabiška. Zaslúženého gólu sa Záhoráci dočkali v 17. minúte, keď po krásnej akcii poslal v sklze loptu pod brvno Štepanovský.

Druhý gól priniesla 26. minúta. Divišovu strelu brankár Rusov iba vyrazil a pred dobiehajúcim Wijlaarsom bola iba prázdna brána.

Tlak domácich upadol po polhodine hry a k slovu sa dostali aj hostia. Kontaktný gól dali Trnavčania, keď spätnú prihrávku Kaščáka zužitkoval Mikovič, ktorý prestrelil Švengera.

Priebeh hry ovplyvnila 50. minúta, keď išiel Mráz po druhej žltej karte predčasne pod sprchy.

Karhanovu tvrdú strelu Švenger vyrazil, ale zaslúžené vyrovnanie priniesla 61. minúta. Karhanova prihrávka prešla stredom obrany, Vyskočil išiel sám na brankára a s prehľadom skóroval.

V 80. minúte sa vyznamenal výborný brankár Rusov, ktorý vyškriabal na rohový kop krásnu strelu Kalabišku.

Výborný zápas vo fantastickej atmosfére rozhodla 86. minúta. Piroska sa po individuálnej akcii presadil v šestnástke a loptu pripravil pre Kalabišku, pred ktorým zostala už len prázdna brána. Seničania získali veľmi dôležité tri body, ktorými potvrdili druhú pozíciu v tabuľke.

FK Senica - Spartak Trnava 3:2 (2:1)

Góly: 17. Štepanovský, 26. Wijlaars, 86. Kalabiška - 42. Mikovič, 61. Vyskočil. Rozhodoval: Jaška, ŽK: Mráz, Švenger, Pavlík - Mikovič, Vyskočil, Čarnota, ČK: 50. Mráz za 2. ŽK, 4125 divákov.

Senica: Švenger Wijlaars, Pavlík, Brabec, Mráz - Kóňa, Jirásek (90.+2 Blackburn) - Diviš (68. Krajčík), Piroska, Štepanovský (88. Križko) - Kalabiška,

Spartak: Rusov Habánek (28. Karhan), Čarnota, Gross, Ciprys - Kaščák (87. Pavelka), Sabo - Schranz, Hodúr Mikovič - Vyskočil (78. Tomaček)

Vladimír Koník, tréner Senice: "Na slovenské pomery sme videli nadštandardný zápas. Videli sme päť gólov, vylúčenie a na záver prišlo gólové vyvrcholenie. Obe mužstvá podali dobrý výkon. Senický divák si prišiel na svoje. Mali sme dobrý vstup do zápasu, podarilo sa nám streliť dva góly. Škoda gólu na 2:1, ktorý nás vyhodil trocha z pohody. Prišlo vylúčenie Patrika Mráza a Trnava vyrovnala. Myslím, že zaslúžene sme však strelili tretí gól a vyhrali. Veril som mužstvu, ktoré ukázalo, že dobre pracuje a že má charakter. Potešila ma výborná divácka kulisa."

Peter Zelenský, tréner Trnavy: "Vedeli sme, že nás v Senici nečaká jednoduchý zápas. Senica je dobré mužstvo. Nezvládli sme prvých 20 minút, kde sme dostali dva góly. Potom sme začali hrať my, prebrali sme aktivitu. Myslím, že od 25. minúty sme boli lepším mužstvom. Gólom na 2:1 sa nám podarilo dostať do zápasu. Podarilo sa nám vyrovnať na 2:2, no záver sme nezvládli."