Plzeň sa dočkala, získala prvý extraligový titul

Autor rozhodujúceho gólu Martin Straka.
Autor rozhodujúceho gólu Martin Straka. (Autor: TASR)
SITA|21. apr 2013 o 22:36

V drese Plzne sa tešia aj slovenskí hokejisti - obrancovia Tomáš Frolo a Tomáš Slovák i útočník Jozef Balej.

ZLÍN. Hokejisti Škody Plzeň oslavujú prvý majstrovský titul v klubovej histórii.

V rozhodujúcom siedmom finále českej extraligy vyhral tím vedený útočníkom Martinom Strakom na ľade PSG Zlín 4:3 po dvojnásobnom predĺžení. V celej sérii uspel rovnakým pomerom na zápasy.

Líder Škody Martina Straka sa vo veku 40 rokov dočkal prvého českého titulu, navyše prikrášlil ho v 97. min víťazným gólom.

Plzeň mohla rozhodnúť bitku o zlato už v piatok v domácom prostredí, ale najťažší krok nezvládla. Siedme finále sa v českej extralige hralo len tretíkrát v histórii, v rokoch 2003 i 2008 ho ovládla Slavia Praha.

Zlínu sa nepodarilo vybojovať druhý majstrovský titul v klubovej histórii a na svoj prvý si bude musieť počkať aj jeho kapitán Petr Čajánek. Jedným z hlavných rozhodcov posledného finále bol aj Slovák Vladimír Baluška.

V drese Plzne sa zo zisku zlatých medailí tešili aj Slováci Tomáš Frolo, Tomáš Slovák a Jozef Balej.

Práve útočník Balej otvoril v 22. min strelou spomedzi kruhov skóre rozhodujúceho finále, bol to jeho prvý presný zásah v play-off.

Zlín odpovedal Balaštíkom a potom dokázali domáci vyrovnať aj ďalšie vedenie hostí 2:1. V 50. min poslal jedenástym gólom vo vyraďovacej časti Plzeň tretíkrát do vedenia Jan Kovář.

Zlín v dramatickom závere pri presilovke a hre bez brankára vyrovnal zásluhou Filipa Čecha.

Na rozhodnutie sa čakalo takmer ďalšie dve tretiny, v 97. min dal bodku za českou extraligovou sezónou Martin Straka.

Výsledok siedmeho stretnutia finále play-off Tipsport extraligy (hrá sa na štyri víťazstvá):

PSG Zlín - Škoda Plzeň 3:4 po dvojnásobnom predĺžení (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1) - konečný stav finálovej série: 3:4, titul získali hokejisti Plzne

Góly: 26. Balaštík, 39. Ondráček, 60. F. Čech - 22. BALEJ, 36. Johnson (FROLO), 50. J. Kovář, 97. M. Straka