Slovenský hokejový útočník Richard Pánik z Tampy Bay.
Slovenský hokejový útočník Richard Pánik z Tampy Bay. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. apr 2013 o 07:07

Boston zdolal Floridu, Jágr sa vyrovnal Espositovi.

BOSTON. Hokejisti Bostonu zvíťazili v úvodnom nedeľňajšim stretnutí zámorskej NHL doma nad Floridou 3:0. Kapitán Bruins Zdeno Chára odkorčuľoval 23:26 minút a bol najvyťažovanejším mužom svojho tímu.

Víťazný gól pripísali štatistici Jaromírovi Jágrovi, ktorý v 4. min otváral skóre zápasu. Čech vyrovnal rekord NHL v počte víťazných gólov, ktorý doteraz so 118 úspešnými a rozhodujúcimi zakončeniami držal samostatne Phil Esposito.

Jágr sa tešil z presného zásahu prvýkrát po siedmich zápasoch, v NHL dosiahol už celkovo 681 gólov. V drese Floridy absentoval pre nešpecifikované zranenie Tomáš Kopecký.

Columbus s Mariánom Gáboríkom naďalej tvrdo bojuje o play-off, v 59. minúte zápasu v San Jose posilnil nádeje na vyraďovaciu časť Ryan Johansen. Columbus je momentálne ôsmy v Západnej konferencii s 51 bodmi.

Rovnaký zisk má aj siedma Minnesota, deviaty Detroit i desiaty Dallas zaostávajú o 3 body. K dobru však majú dva, resp. jeden zápas. Marián Gáborík za Columbus odohral v nedeľu vyše 17 minút, bránku ohrozil raz a mal plusový bod.

Carolina zdolala Tampu Bay 3:2 vďaka výkonu prvého útoku a dvom gólom Jiřího Tlustého a jednému Alexandra Siomina. Dvakrát na bránku vystrelil Richard Pánik, ktorý strávil na ľade 13 minút.

O play-off definitívne po prehre 1:4 s New York Rangers prišiel vlaňajší finalista New Jersey Devils. Calgary nečakane vyhralo v Minnesote 4:1 a skomplikovalo domácim cestu do vyraďovacej časti. Anaheim si poradil s Edmontonom 3:1 a je bližšie k titulu v Pacifickej divízii.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Florida 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 4. Jágr (C. Kelly, Soderberg), 34. Hamilton (S. Thornton), 59. Marchand (Seguin, P. Bergeron)

New York Rangers - New Jersey 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 1. Callahan (Hagelin, Stepan), 12. Stepan (McDonagh, Stralman), 32. Pyatt (B. Richards), 46. Callahan (B. Richards, Del Zotto) - 54. Loktionov (Kovaľčuk, Harrold)

Tampa Bay - Carolina 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Góly: 31. Stamkos (S. Salo, St. Louis), 43. St. Louis (Lecavalier) - 1. Siomin (E. Staal), 11. Tlustý (Siomin, Corvo), 19. Tlustý (E. Staal, Siomin)

Colorado - St. Louis 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Góly: 12. McGinn (Palushaj, P. Šťastný), 20. McLeod (S. Elliott, Landeskog), 24. Mcginn (R. O´Reilly), 38. Duchene, 52. Kobasew (McGinn, O´Brien) - 13. Backes (Bouwmeester, Pietrangelo), 27. Schwartz (Backes), 49. Shattenkirk (Berglund, Tarasenko)

Minnesota - Calgary 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 19. Parise (Coyle, M. Koivu) - 14. Cundari (Brodie, Cammalleri), 29. Backlund (Stempniak, Bärtschi), 53. Cammalleri (Cundari, Brodie), 60. Hudler (Reinhart, Giordano)

San Jose - Columbus 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Góly: 28. Havlát (Couture, Braun), 47. Desjardins (Irwin), 55. Pavelski (Gomez, Irwin) - 17. Letestu (J. Johnson, Prospal), 25. Prospal (Letestu), 33. Letestu (Ťutin, Dubinsky), 59. Johansen (Umberger)

Edmonton - Anaheim 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 1. T. Hall (Eberle, Petry) - 20. Fowler (Bonino), 40. Palmieri (Bonino, Lydman), 49. Perry (Getzlaf, Ryan)

Los Angeles - Dallas 4:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 6. M. Richards (Penner, J. Carter), 25. D. Brown (Kopitar, Justin Williams), 43. D. Brown (J. Carter, Kopitar), 65. J. Carter (M. Richards, Doughty) - 25. L. Eriksson (Ray Whitney, Jamie Benn), 35. Roussel (Garbutt, Goligoski), 41. Goligoski (Eakin, R. Smith)