Po Hamšíkovej strele padol gól, ktorý platiť nemusel

Futbalista Cagliari Luca Rossettini (vľavo) a hráč Neapolu Slovák Marek Hamšík bojujú o loptu v zápase 33. kola Serie A v Neapole. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. apr 2013 o 11:21

Asistent rozhodcu najprv signalizoval postavenie mimo hry. Hamšíkovu strelu pripísali Astorimu ako vlastný gól.

NEAPOL. Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík sa podieľal na víťazstve SSC Neapol nad Cagliari 3:2 v dueli 33. kola Serie A.

Neapolčania po prvom polčase prehrávali 0:1, banskobystrický rodák však v 48. min vystrelil spoza šestnástky, pričom smer jeho pokusu nechtiac zmenil Davide Astori a bolo vyrovnané. V nadstavenom čase druhého polčasu za stavu 2:2 rozhodol o víťazstve Lorenzo Insigne.

"Po našom góle na 1:1 sa chvíľu nehralo, boli dohady, ale arbitri napokon gól správne uznali," povedal Hamšík pre svoju webovú stránku.

Asistent rozhodcu najprv signalizoval postavenie mimo hry, pretože sa domnieval, že Hamšíkovu strelu "tečoval" Cavani. Arbitri napokon opravili svoj verdikt a gól pripísali Astorimu ako vlastný.

Tréner SSC Neapol Walter Mazzarri v snahe dosiahnuť víťazstvo nasadil až štyroch útočníkov. "Verili sme, že dáme víťazný gól. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo," tešil sa Hamšík.

SSC Neapol figuruje so 66 bodmi na 2. priečke tabuľky Serie A, ktorá zaručuje priamy postup do budúceho ročníka Ligy majstrov.

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Po Hamšíkovej strele padol gól, ktorý platiť nemusel