Tridsiatnička Hantuchová: Vážim si, že môžem ešte stále hrať

Na dvorce ju priviedla jej nebohá babička a hoci rodáčka z Popradu v detstve hrávala aj na klavír, napokon sa rozhodla pre tenis. Ako 16-ročná v Moskve debutovala v Pohári federácie, ktorý sa neskôr stal jej srdcovkou.

Hantuchová podáva. Snímka je zo semifinále Pohára federácie v Moskve.(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Najúspešnejšia slovenská tenistka v histórii Daniela Hantuchová oslávi v utorok 23. apríla 30. narodeniny.

V januári 2002 bola vo svetovom rebríčku na 38. mieste, no na konci sezóny už figurovala v elitnej desiatke. Skvelý rok, v ktorom získala v kalifornskom Indian Wells prvý titul na okruhu WTA, korunovala triumfom v Pohári federácie.

V španielskom Maspalomase vo finále proti domácemu tímu vyhrala obe dvojhry a rozhodujúcou mierou sa zaslúžila o historický úspech. "Sú to spomienky, ktoré si bude človek nosiť v srdci navždy, práve pre takéto zážitky sa oplatí hrať tenis," povedala Hantuchová.

V januári 2003 po Australian Open sa vyšplhala Hantuchová v rebríčku na piate miesto, čo je jej maximum.

V singli sa dokázala opäť výraznejšie presadiť v roku 2007, keď druhýkrát vyhrala obľúbený Indian Wells, na jeseň dobyla Linz a vrátila sa do Top ten. V januári 2008 bola v semifinále dvojhry na Australian Open, no potom ju pribrzdili zranenia a nasledoval pád.

Momentálne figuruje Hantuchová v rebríčku na 75. priečke. "Veľmi si vážim, že ešte stále môžem hrať tenis. Už len to, že som po 14 rokoch mohla byť opäť v Moskve a odohrať takéto zápasy, bolo pre mňa víťazstvom. Máme skvelý tím a o rok sa o postup pokúsime znova," dodala Hantuchová.

Po fedcupovom dueli odletela na turnaj do marockého Marrakešu, tridsiatku tak oslávi v kruhu rodiny a najbližších až po návrate na Slovensko.