Extraliga mužov - semifinále:
Spišská Nová Ves - Rieker Komárno 86:89 (22:17, 17:25, 18:25, 29:22) - konečný výsledok série: 0:4, Komárno postúpilo do finále
Najviac bodov: Mandič a Hovaňák po 21, Evans 19 - Simpson 22, Stevens 17, Thompson 16
TH: 16/12 - 15/11, fauly: 20 - 19, trojky: 4 - 10, rozhodovali: Brziak, Fuska a Karniš
Inter Incheba Bratislava - EDYMAX SPU Nitra 87:82 (46:30)
Najviac bodov: Tucker 24, M. Ráčik 17, Miloševič 15 - Noel 24, Geiger 18, Sparks 14, 2400 divákov.
/na zápasy 3:1/
Extraliga žien - finále (hrá sa na tri víťazstvá):
Good Angels Košice - MBK Ružomberok 64:50 (19:17, 13:7, 16:10, 16:16) - stav série: 2:1
Najviac bodov: Bojovičová 16, Krivačevičová 15, Quigleyová 14 - Holmesová 13, Kmeťová 12, Tetemondová 8
O 3. miesto - tretí zápas (hralo sa na dve víťazstvá):
ŠBK Šamorín - ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves 57:65 (13:8, 19:17, 9:24, 16:16) - konečný výsledok série 1:2, Spišská Nová Ves získala bronz
Najviac bodov: Sujová 29, Vyňuchalová 8, Talajková 6 - Beňušková 24, Palušná 16, Stehlíková 7
Štvrťfinále play off Mattoni NBL:
Astrum Levice - BK Prostějov 84:76 pp (67:67, 40:35)
Najviac bodov: Kemp 22, Grznár 18, Filc 15 - Pandula 18, Švrdlík 18, Slezák 13, 1500 divákov.
/na zápasy 1:1/
HOKEJ
Finále play-off fínskej SM-liigy:
Ässät Pori - Tappara Tampere 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) - konečný výsledok série: 4:2
Ässät Pori získal titul.
FUTBAL
Francúzsko - dohrávky 33. kola:
AS Saint Etienne - AC Ajaccio 4:2 (1:1)
Góly: 23. a 88. Aubameyang, 48. Bodmer, 50. Cohade - 15. a 76. Mutu (druhý z 11 m)
Stade Rennes - ESTAC Troyes 1:2 (1:2)
Góly: 30. Feret (z 11 m) - 5. Bahebeck, 27. Brechet
Český pohár - semifinále:
Liberec - Jablonec 4:3
Prípravný zápas:
ČR 21 - SR 21 1:0 (1:0)
Gól: 24. Kunc
Maďarsko - Ligový pohár - finále:
Ferencváros Budapešť - Videoton Féhervár 5:1
VOLEJBAL
Piaty zápas finále play-off mužov (hrá sa na štyri víťazstvá):
VK Chemes Humenné - Volley Team UNICEF Bratislava 3:0 (25, 22, 18) - stav série 2:3
85 min, rozhodovali: Hodoň, Porvazník, 1200 divákov
O 5. miesto:
VK MIRAD PU Prešov - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (25, 23, 17)
83 minút, rozhodovali: Savka, Sluk, 150 divákov.
/konečný stav série: 2:0/
O7. miesto:
VKM Stará Ľubovňa - COP Trenčín 3:0 (23, 24, 16) - na zápasy 2:0
HÁDZANÁ
WHIL - skupinA o 1.-4. miesto:
DHK Baník Most - DHC Slavia Praha 29:29 (13:12)
CYKLISTIKA
Okolo Romandie - 1. etapa (Saint-Maurice - Renens, 176,4 km):
1. Gianni Meersman (Bel./Omega Pharma-Quick-Step) 4:29:09 h, 2. Giacomo Nizzolo (Tal./ RadioShack), 3. Roberto Ferrari (Tal./Lampre), 4. Luka Mežgec (Slovin./Argos), 5. Kevin Reza (Fr./Europcar), 6. Francesco Gavazzi (Tal./Astana), 7. Matthew Goss (Austr./Orica), 8. Rui Costa (Port./Movistar), 9. Gaetan Bille (Bel./Lotto), 10. Marco Marcato (Tal./Vacansoleil),... 54. Peter VELITS (SR/Omega Pharma-Quick-Step) - všetci rovnaký čas
Priebežné poradie jazdcov:
1. Chris Froome (V. Brit./Sky) 4:42:24 h, 2. Andrew Talansky (USA/Garmin) +6 s, 3. Robert Kišerlovski (Chor./RadioShack) +13, 4. Richie Porte (Aus./Sky) +15, 5. Rui Costa (Por./Movistar) +16, 6. Thibaut Pinot (Fr./FDJ) +17, 7. Stef Clement (Hol./Blanco), 8. Alejandro Valverde (Šp./Movistar), 9. Tom Danielson (USA/Garmin) všetci +17, 10. Wilco Kelderman (Hol./Blanco) +18,... 85. Peter VELITS +1:15 min.
TENIS
Barcelona:
Dvojhra - 2. kolo:
Martin KLIŽAN (11-SR) - Albert Montaňes (Šp.) 6:3, 6:4
Juan Monaco (Arg.-7) - Bernard Tomic (Aus.) 6:0, 6:2
Milos Raonic (Kan.-5) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.) 6:4, 6:2
Tommy Robredo (Šp.) - Grigor Dimitrov (Bul.-14) 7:5, 6:1
Dmitrij Tursunov (Rus.) - David Ferrer (Šp.-1) 7:5, 3:6, 6:1
Marcel Granollers-Pujol (Šp.-15) - Blaž Kavčič (Slovin.) 6:3, 6:1
Rafael Nadal (2-Šp.) - Carlos Berlocq (Arg.) 6:4, 6:2
Benoit Paire (Fr.-13) - Pablo Andújar (Šp.) 6:4, 5:7, 6:3
Nicolás Almagro (Šp.-4) - Ivan Dodig (Chor.) 6:1, 7:5
Albert Ramos-Viňolas (Šp.) - Jerzy Janowicz (Poľ.-9) 4:6, 6:2, 6:3
Stuttgart:
Dvojhra - 1. kolo:
Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) - Caroline Wozniacka (Dán.-7) 7:6 (6), 6:1
Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) - Jekaterina Makarovová (Rus.) 6:7 (5), 7:5, 6:4
Lucie Šafářová (ČR) - Mona Barthelová (Nem.) 6:4, 6:1
Jaroslava Švedovová (Kazach.) - Roberta Vinciová (Tal.) 6:4, 6:2
Petra Kvitová (ČR-5) - Annika Becková (Nem.) 7:5, 6:7 (0), 6:3
Julia Görgesová (Nem.) - Kirsten Flipkensová (Belg.) 6:2, 2:1 - skreč, Flipkensová odstúpila
Bethanie Matteková-Sandsová (USA) - Yanina Wickmayerová (Belg.) 6:2, 6:1
Jelena Jankovičová (Srb.) - Samantha Stosurová (Aus.-6) 6:4, 6:4
Marrákeš:
Dvojhra - 1. kolo:
Oľga Pučkovová (Rus.) - Daniela Hantuchová (SR) 3:6, 7:6 (5), 7:5
Julia Putincevová (Kazach.) - Mathilde Johanssonová (Fr.) 6:3, 6:4
Francesca Schiavoneová (6-Tal.) - Petra Martičová (Chorv.) 7:6 (8), 6:4
Flavia Pennettová (Tal.) - Melinda Czinková (Maď.) 6:1, 7:6 (2)
Dvojhra - 2. kolo:
Chanelle Scheepersová (JAR) - María-Teresa Torrová-Florová (Šp.) 6:2, 6:1
Alizé Cornetová (Fr.-3) - Karin Knappová (Tal.) 1:6, 7:5, 6:0
Štvorhra - 1. kolo:
Daniela Hantuchová, Anabel Medinová-Garriguesová (SR/Šp.-1) - Gabriela Dabrowská, Alla Kudriavcevová (Kan./Rus.) 6:3, 6:2
Bukurešť:
Dvojhra - 2. kolo:
Lukáš Rosol (ČR) - Andreas Seppi (Tal.-3) 6:1, 3:6, 6:3
Viktor Troicki (Srb.-8) - Tobias Kamke (Nem.) 6:4, 6:2
Gilles Simon (2-Fr.) - Jarkko Nieminen (Fín.) 4:6, 6:4, 6:4
Daniel Brands (Nem.) - Gael Monfils (Fr.) 7:6 (1), 2:0, Monfils vzdal
Štvorhra - štvrťfinále:
Santiago González, Scott Lipsky (Mex./USA-3) - František Čermák, Michal Mertiňák (ČR/SR) 6:2, 7:5
Dominic Inglot, Lukáš Rosol (V. Brit./ČR) - Julian Knowle, Filip Polášek (Rak./SR-2) 6:3, 6:4
Challenger v Sao Paule:
Dvojhra - 1. kolo:
Jozef Kovalík (SR) - Gastao Elias (Portug.-4) 6:7 (3), 7:5, 6:3
Turnaj ITF v Phukete:
Dvojhra - 2. kolo:
Zuzana Zlochová (SR-8) - Nungnadda Wannasuková (Thaj.) 6:0, 6:2
Futures vo Vicenze:
Dvojhra - 1. kolo:
Filip Horanský (SR) - Andrea Arnaboldi (Tal.-6) 7:5 (5), 7:5
2. kolo:
Damir Džumhur (Bosna a Herceg.-2) - Kamil Čapkovič (SR) 6:4, 7:6 (6)
Štvorhra - 1. kolo:
Kamil Čapkovič, Andrej Kumancov (SR/Rus.-3) - Mate Delič, Joško Topič (Chor.) 6:3, 6:4
Futures v Namangane:
Dvojhra - 1. kolo:
Marek Semjan (SR-4) - Sarvar Ikramov (Uzr.) 6:2, 6:2
2. kolo (osemfinále):
Marek Semjan (SR-4) - Važa Uzakov (Uzb.) 6:4, 6:1
Turnaj ITF v Heraklióne:
Dvojhra - 2. kolo:
Nikola Vajdová (SR) - Agnes Szatmariová (Rum.) 6:1, 6:3
BEJZBAL
MLB:
Minnesota - Miami 4:3
Colorado - Atlanta 3:4, 2:10
Boston - Oakland 0:13
Baltimore - Toronto 4:3
Philadelphia - Pittsburgh 0:2
Washington - St. Louis 0:2
Cincinnati - Chicago Cubs 2:4
New York Mets - Los Angeles Dodgers 2:7
Tampa Bay - New York Yankees 3:4
Houston - Seattle 3:2
Minnesota - Miami 5:8
Los Angeles Angels - Texas 5:4
San Diego - Milwaukee 3:6
San Francisco - Arizona 4:6
Stretnutia Detroit - Kansas City a Chicago White Sox - Cleveland odložili.
o 7. miesto - druhý zápas (hralo sa na dva zápasy):
VKM Stará Ľubovňa - COP Trenčín 3:0 (23, 24, 16) - prvý zápas 3:1, Stará Ľubovňa obsadila 7. miesto, Trenčín skončil ôsmy