Arsenal remizoval s United 1:1, Chelsea vyhrala

Theo Walcott (vpravo) otvoril skóre zápasu s Manchestrom United už v 2. minúte.
Theo Walcott (vpravo) otvoril skóre zápasu s Manchestrom United už v 2. minúte. (Autor: ilustračné - tasr/ap)
TASR|28. apr 2013 o 16:29

V súboji dvoch posledných tímov tabuľky Readingu a Queens Park Rangers zrodila bezgólová remíza 0:0.

LONDÝN. Tri kolá pred koncom najvyššej anglickej futbalovej súťaže je už známa dvojica zostupujúcich tímov. V druholigovej The Championship si zahrajú v sezóne 2013/2014 po bezgólovej remíze v 35. kole FC Reading a Queens Park Rangers.

V prípade, že by sa jednému z mužstiev podarilo v tomto dueli zvíťaziť, udržali by si ešte teoretickú šancu na záchranu v Premier League.

V zápase boli aktívnejší hráči QPR, no nepodarilo sa im prekonať brankára Readingu Alexa McCarthyho. Reading si nedokázal vytvoriť výraznejšie šance, keď sa pred bránku hostí dostával len sporadicky.

Výsledok a zostup do nižšej súťaže však zodpovedá celosezónnym výkonom oboch klubov.

Tretím ašpirantom na zostup do The Championship je Wigan s 32 bodmi, za šestnástou Aston Villou však zaostáva iba dva body.

Chelsea Londýn, ktorá bojuje o miestenku do buducosezónnej edície Ligy majstrov, zvíťazila nad Swanse 2:0. Londýnčania o svojom víťazstve rozhodli v závere prvého polčasu, keď úspešnými strelcami boli Oscar a z pokutového kopu Frank Lampard.

V šlágri kola remizoval už istý majster Manchester United na ihrisku Arsenalu Londýn 1:1. Domáci kanonieri sa ujali vedenia už v 2. min, keď po prihrávke Tomáša Rosického sa presadil Theo Walcott. United však v závere prvého polčasu vyrovnal, keď z pokutového kopu sa nemýlil Robin van Persie.