Hossa skóroval, Chicago začalo play off výhrou v predĺžení

(Autor: SITA/AP)
TASR|1. máj 2013 o 07:14

V úvodných zápasoch play off vyhrali domáce tímy. Chicago, St. Louis aj Anaheim.

BRATISLAVA. Hokejisti Chicaga vstúpili v noci na stredu do zápolení play off v Západnej konferencii zámorskej NHL víťazstvom 2:1 po predĺžení nad Minnesotou. Významnou mierou sa pod triumf Blackhawks podpísal slovenský útočník Marián Hossa, ktorý v 23. minúte presilovkovým gólom vyrovnal na 1:1 a poslal duel do predĺženia. V ňom zariadil výhru domácich v 77. minúte Bryan Bickell.

Obhajca Stanleyho pohára Los Angeles prehral v St. Louis 1:2 po predĺžení. O výsledku rozhodla veľká chyba brankára Jonathana Quicka, ktorý za 74 minút predviedol 40 zákrokov a bol dovtedy veľkou oporou Kings. Za bránkou sa rozhodol Američan popri mantineli rozohrať okolo domáceho Alexandra Steena, ktorý puk vybojoval a poslal do prázdnej bránky.

"Snažil som sa len dokorčuľovať puk a urobiť tlak na bránkara. Dúfal som, že by som ho mohol získať a napokon to vyšlo," uviedol Steen, ktorý sa postaral o oba góly Blues. V bránke jeho tímu dostal šancu Brian Elliott, Jaroslav Halák sledoval zápas len z lavičky.

Aj v treťom zápase úvodnej play offovej noci sa tešili z víťazstva hráči domáceho tímu, keď Anaheim zdolal Detroit 3:1.

Výsledky 1. kola play off NHL - Západná konferencia:

Chicago - Minnesota 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0) - stav série: 1:0

Góly: 23. MARIÁN HOSSA (P. Kane, Keith), 77. Bickell (Stalberg, Oduya) - 5. Clutterbuck (C. Stoner)

Mariána Hossu (Chicago) vyhlásili za druhú hviezdu zápasu.

St. Louis - Los Angeles 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0) - stav série: 1:0

Góly: 10. Steen (Shattenkirk), 74. Steen - 60. Justin Williams (Doughty, Muzzin)

Anaheim - Detroit 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) - stav série: 1:0

Góly: 11. Bonino (Fowler), 42. Selänne (Lovejoy, Beleskey), 60. Beauchemin (Getzlaf, Winnik) - 17. Cleary (Kindl, Eaves)