1. kolo play off (hrá sa na štyri víťazstvá):
VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Pittsburgh - New York Islanders 5:0 (2:0, 3:0, 0:0) - stav série: 1:0
Góly: 4. Bennett (Malkin, P. Martin), 14. Dupuis (C. Adams, Iginla), 22. Letang (Iginla, Malkin), 22. Dupuis (Eaton, J. Jokinen), 34. Glass (J. Jokinen)
Boston - Toronto 4:1 (2:1, 2:0, 0:0) - stav série: 1:0
Góly: 17. Redden (G. Campbell, Paille), 20. Horton (Redden, Krejčí), 31. Krejčí (Lucic), 36. Boychuk (Krejčí, Lucic) - 2. Van Riemsdyk (Franson, Bozak)
ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Vancouver - San Jose 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) - stav série: 0:1
Góly: 33. Bieksa - 37. Couture (D. Boyle, Pavelski), 50. D. Boyle (Wingels, Pavelski), 55. Marleau (Couture, Vlasic)
Štvrťfinále:
Východná konferencia, 5. zápasy:
NY Knicks - Boston 86:92, stav série 3:2
Indiana - Atlanta 106:83, stav série: 3:2
Západná konferencia:
Oklahoma City - Houston 100:107, stav série 3:2
FUTBAL:
Odveta finále Ligy majstrov CONCACAF:
FC Monterrey - Santos Laguna 4:2 (0:1)
Góly: 60. a 87. de Nigris, 84. Cardozo, 90.+1 Suazo - 38. Quintero, 50. Baloy.
/prvý zápas 0:0, zvíťazil Moterrey/
CYKLISTIKA:
Pohár primátora Moskvy (172,8 km) - viac v článku:
1. Vitalij Buc (Ukr.) 4:15:52, 2. Maxim Pokidov (Rus.), 3. Jurij Agarkov (Ukr.), 4. Ivan Kovaľov (Rus.), 5. Matej Jurčo (SR/Dukla Trenčín Trek), 6. Victor de la Parte (Šp.) všetci čas ako víťaz, ... 21. Martin Mahďar +45 s, 41. Roman Broniš (obaja SR/Dukla Trenčín Trek) +8:17 min
MOTORIZMUS:
Argentínska rely:
Poradie po úvodnej rýchlostnej skúške: 1. Sébastien Ogier (Fr.) VW Polo-R 4:42,1 min, 2. Dani Sordo (Šp.) Citroen DS3 +1,9 s, 3. Sébastien Loeb (Fr.) Citroen DS3 +2,2, 4. Jari-Matti Latvala (Fín.) VW Polo-R +3,8, 5. Andreas Mikkelsen (Nór.) VW Polo-R +3,9, 6. Mikko Hirvonen (Fín.) Citroen DS3 +4,2
TENIS:
Turnaj v Ostrave:
Štvorhra - 1. kolo:
Jaroslav Pospíšil, Igor Zelenay (ČR/SR-2) - Axel Michon, Guillaume Rufin (Fr.) 6:3, 6:3 za 66 minút
Turnaj WTA Portugal Open v portugalskom Oeirase:
Dvojhra - štvrťfinále:
Romina Oprandiová (Švaj.) - Svetlana Kuznecovová (Rus.) 6:2, 6:2
Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-4) - Mónica Puigová (Portor.) 6:2, 6:4
Turnaj v Johannesburgu:
Dvojhra - štvrťfinále:
Lukáš Lacko (SR-1) - Dean O´Brien (JAR) 6:3, 6:3 za 65 minút
Turnaj ITF kategórie Futures v kazašskom Šymkente:
Štvorhra - 1. kolo:
Marko Daniš, Robert Rumler (SR/ČR-4) - Temur Ismailov, Sergej Šipilov (Uzb./Rus.) 6:2, 6:1
Štvrťfinále:
Sergej Betov, Lukas Mugevičius (Biel./Lit.) - Marko Daniš, Robert Rumler (SR/ČR-4) 7:5, 6:4
Turnaj ATP v Mníchove:
Dvojhra - 2. kolo:
Florian Mayer (6-Nem.) - Marinko Matoševič (Austr.) 2:6, 6:4, 6:2,
Tommy Haas (3-Nem.) - Ernests Gulbis (Lot.) 6:4, 6:7 (3), 6:1,
Janko Tipsarevič (1-Srb.) - Grega Žemlja (Slovin.) 6:4, 6:2,
Daniel Brands (Nem.) - Gael Monfils (Fr.) 6:3, 3:6, 6:0
Štvorhra - štvrťfinále:
Julian Knowle, Filip Polášek (Rak./SR-3) - Andre Begemann, Martin Emmrich (Nem.) 5:7, 6:4, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 99 minút
Turnaj ITF v talianskej Civitavecchii:
Dvojhra - 1. kolo:
Karolína Schmiedlová (SR-2) - Aleksandrina Najdenovová (Bulh.) 4:6, 6:2, 6:2
2. kolo:
Karolína Schmiedlová (SR-2) - Danka Koviničová (Č. Hora) 6:3, 6:4
Štvorhra - štvrťfinále:
Elena Bogdanová, Cristina Dinová (Rum.-3) - Nicole Clericová, Karolína Schmiedlová (Tal./SR) 4:6, 6:1, 12:10 (zápasový tajbrejk)
Turnaj ITF v nemeckom Wiesbadene:
Dvojhra - 1. kolo:
Oľga Savčuková (Ukr.) - Petra Uberalová (SR) 6:4, 7:6 (3)