St. Louis už vedie v sérii 2:0, padol Bondrov rekord

Hráči Blues sa tešia z víťazného gólu.
Hráči Blues sa tešia z víťazného gólu. (Autor: SITA/AP)
SITA|3. máj 2013 o 07:00

Montreal prehral s Ottawou 2:4, Blues zdolali Los Angeles 2:1. Naši brankári do hry nezasiahli.

WASHINGTON. Hokejisti Washingtonu a Ottawy vstúpili víťazne do bojov vo štvrťfinále Východnej konferencie zámorskej NHL.

Capitals si doma poradili s New York Rangers 3:1, Senators uspeli v Montreale 4:2. Už 2:0 na zápasy vedie v Západnej konferencii St. Louis nad obhajcom Stanleyho pohára Los Angeles.

Blues opäť len tesne

Washington hral počas prvých 27 minút proti Rangers štyri presilovky, ale využil až poslednú. Alexander Ovečkin v nej vyrovnával na 1:1 a naštartoval obrat v stretnutí.

Pre Rusa to bol 31. gól v play-off NHL, čím sa v klubových štatistikách dostal pred doterajšieho rekordéra Petra Bondru. Capitals do konca druhej časti hry pridali ešte ďalšie dva góly a definitívne rozhodli o úspechu.

Oporou Ottawy pri výhre v Montreale bol Craig Anderson, ktorý predviedol 48 zákrokov. Senators strelili v poslednej dvadsaťminútovke tri góly a rozhodli o víťazstve.

Súboj nedohral domáci Lars Eller, ktorého po zákroku Erica Grybu museli previezť do nemocnice. Brankár Peter Budaj sledoval zápas zo striedačky,

Z výhry sa tešil aj ďalší slovenský gólman Jaroslav Halák zo St. Louis, ktorý sledoval počínanie svojho kolegu Briana Elliotta.

Blues zdolali Los Angeles rovnako ako v prvom súboji 2:1, ale tentoraz v riadnom hracom čase.

O výhre rozhodol 50,4 sekundy pred koncom tretej tretiny prvým gólom v kariére v play-off obranca Barret Jackman, ktorý sa presadil príklepom z ľavého kruhu.

Anaheim takmer obrátil

Detroit viedol v Anaheime už 3:0 i 4:1, domáci však v záverečnej dvadsaťminútovke vyrovnali a vynútili si predĺženie.

To trvalo len 81 sekúnd, keď ho ukončil Gustav Nyquist, ktorý pre Red Wings zabezpečil vyrovnanie série na 1:1.

Pre 23-ročného Švéda to bol premiérový presný zásah v play-off NHL v kariére. Nyquist sa presadil sekundu pred koncom presilovky za vylúčenie Sheldona Souraya po sekaní v závere riadneho hracieho času.

Výsledky:

Východná konferencia:

Washington - New York Rangers 3:1

(0:1, 3:0, 0:0) - stav série: 1:0

Góly: 27. Ovečkin (M. Green, Nicklas Bäckström), 35. M. Johansson (Oleksy), 36. Chimera (Perreault) - 17. Hagelin (Callahan, McDonagh)

Montreal - Ottawa 2:4

(0:1, 2:0, 0:3) - stav série: 0:1

Góly: 34. R. Bourque (Subban, Desharnais), 35. Gallagher (Plekanec, Galchenyuk) - 18. E. Karlsson (Turris, Methot), 44. Silfverberg (Zibanejad, E. Karlsson), 46. Methot (Alfredsson), 54. Latendresse (Silfverberg, Zibanejad)

Západná konferencia

St. Louis - Los Angeles 2:1

(0:1, 0:0, 2:0) - stav série: 2:0

Góly: 44. Berglund (Pietrangelo, Perron), 60. Jackman (C. Stewart, Sobotka) - 10. D. Brown (M. Richards, Kopitar)

Anaheim - Detroit 4:5 po predĺžení

(0:2, 1:1, 3:1 - 0:1) - stav série: 1:1

Góly: 31. S. Koivu (Selänne, Beauchemin), 48. Getzlaf (Palmieri, Allen), 53. Palmieri (Bonino, B. Ryan), 58. B. Ryan (C. Fowler, S. Koivu) - 1. Abdelkader (Daciuk), 5. Brunner (Quincey), 22. Franzén (Brunner, Daciuk), 41. Franzén (Zetterberg, Brunner), 62. Nyquist (Filppula, Cleary)

Domov»Hokej»NHL»St. Louis už vedie v sérii 2:0, padol Bondrov rekord