Ženy Iuventy Michalovce získali majstrovský hetrik

(Autor: SITA)
TASR|4. máj 2013 o 19:29

Hádzanárky z Michaloviec opakovali tak dominanciu z predchádzajúcich dvoch sezón a zaznamenali víťazný hetrik.

ŠAĽA. Hádzanárky Iuventy Michalovce získali v sobotu svoj šiesty titul, keď v treťom zápase finále play off WHIL o majstra Slovenska vyhrali na palubovke Slovana Duslo Šaľa 24:17 a v sérii triumfovali jednoznačne 3:0.

Zverenky trénera Jána Packu po dvoch domácich hladkých víťazstvách 33:20 a 31:19 premenili na pôde súpera hneď prvý mečbal. Úlohu favorita zvládli už v prvom polčase, po ktorom viedli o sedem gólov a jasný náskok si po zmene strán pohodlne ustrážili.

Hráčky Michaloviec sa predtým tešili z titulu v sezónach 2002/2003, 2005/2006, 2006/2007, 2010/2011 a 2011/2012 a vo všetkých prípadoch bola ich finálovým súperom Šaľa. Zaujímavosťou je, že všetky majstrovské série týchto dvoch súperov sa začínali v Michalovciach a všetky sa rozhodli v najkratšom možnom čase a v Šali.

Šaľa je napriek finálovému neúspechu naďalej slovenským rekordérom v počte titulov, keď ich má na svojom konte deväť. Ten posledný ale hráčky zo západného Slovenska získali ešte v sezóne 2004/2005.

Finále WHIL o majstra SR - 3. zápas:

Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 17:24 (6:13)

/konečný stav série 0:3/

Zostavy a góly:

Šaľa: Túrociová, Grandtnerová, Haládiková - Súkenníková 4, Szarková 4, Bérešová, Trochtová 3, Demajová 1, Porubská, Bíziková 4, Veselková 1, Tulipánová, Krokavecová, Pócsiková, Sláviková, Rácková

Iuventa: Gubiková, Medveďová - Szöllösiová 1, Piskayová 2, Trehubová 2, Tobiašová 8/2, Rebičová 4, Horňáková 2, Snopová 3, Viňjuková 2, Kovaličková, Hollá, Holešová, Habánková, Olšovská

Rozhodovali: Oťapka, Sivák, vylúčené: 3:5, 7 m hody: 2/0 - 2/2, 350 divákov

Domáce hráčky v snahe zdramatizovať ešte finálovú sériu začali sľubne a po góloch Súkenníkovej viedli po dvoch minútach 2:0. Obrana Iuventy na čele s brankárkou Gubikovou potom ale zapla na vyššie obrátky, hosťom sa začalo dariť aj v útoku a po šesťgólovej šnúre otočil favorit v 12. minúte skóre na 6:2 vo svoj prospech. Šali nepomohol ani oddychový čas kouča Kuťku v polovici prvého dejstva, pretože manko jeho zvereniek naďalej narastalo. V drese Iuventy sa strelecky darilo najmä Tobiašovej, na druhej strane síce kontrovala Bíziková, ale aj tak do kabín odchádzali Michalovce s jasným náskokom 13:6.

Po zmene strán sa Šaľa mohla súperovi v skóre priblížiť, no domáce v krátkom časovom úseku nepremenili dva sedemmetrové hody a tak rozdiel bol naďalej šesť až sedemgólový. Szarková potom dvoma gólmi za sebou dala ešte Duslu malú nádej na zvrat, keď v 43. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 11:16, Iuventa si ale napriek viacerým vylúčeniam strážila vedenie. Desať minút pred sirénou to bolo 22:15 pre Iuventu a v závere si už jej hráčky na palubovke vychutnávali chvíle pred ziskom zaslúženého majstrovského titulu.