Chicago vedie už len 2:1, Islanders prehrávajú 1:2

Crosby ťahá svoj tím, nahral na tri z piatich gólov Pittsburghu, vrátane víťazného. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. máj 2013 o 22:04

Najbližšie k postupu má San Jose, ktoré vedie nad Vancouverom 3:0.

PITTSBURGH. Hokejisti Pittsburghu zvíťazili v nedeľňajšom treťom stretnutí 1. kola play-off Východnej konferencie v zámorskej hokejovej NHL nad New Yorkom Islanders 5:4 po predĺžení a v sérii hranej na štyri triumfy vedú nad "ostrovanmi" 2:1 na zápasy.

Rozhodujúci presný zásah duelu zaznamenal v 69. min Chris Kunitz. Jednou asistenciou sa v nedeľu prezentoval slovenský obranca domáceho mužstva Ľubomír Višňovský, ktorý odohral 22:28 min a bránku Penguins ohrozil jednou strelou. Pittsburgh po šiestich minútach prehrával 0:2, v 14. min však za 19 sekúnd dokázal vyrovnať a ešte v prvej tretine išiel do vedenia.

V druhej časti hry získal dvojgólový náskok, ktorý v tretej stratil. O výsledku rozhodla presilovka v predĺžení a druhý presný zásah Chrisa Kunitza v zápase. Sidney Crosby dosiahol tri asistencie. Kanaďan nastúpil na druhý duel po zranení. Islanders odohrali prvý domáci zápas v play-off od roku 2007.

Na rozdiel od Islanders hráči Minnesoty prvý duel v play-off pred vlastnými fanúšikmi po piatich rokoch (naposledy 2008) zvládli a Chicago po veľmi dobrom výkone zdolali 3:2 po predĺžení. Po dvoch prehrách na ľade Blackhawks znížili Wild stav série na 1:2. Rozhodol o tom v 63. min Jason Zucker.

Marián Hossa odohral v zápase za Chicago takmer 18 minút a asistoval v 14. min na úvodný gól celého duelu. Úspešne sa neskončila žiadna z troch striel slovenského útočníka. Michal Handzuš strávil na ľade 16 minút, obaja Slováci si pripísali mínusový bod.

Ottawa zdolala Montreal vysoko 6:1 a ujala sa vedenia v sérii 2:1. Brankár Canadiens Peter Budaj sledoval súboj z lavičky. Oba tímy predviedli fanúšikom pravú hokejovú bitku. Okrem siedmich gólov nechýbali ani mnohé pästné výmeny, deväť hráčov putovalo predčasne pod sprchy a rozhodcovia udelili 236 trestných minút. Hráči Montrealu si odpykali 129 a Ottawy 127 minút.

Dvadsaťročný útočník Senators Jean-Gabriel Pageau prišiel v zápase o zub, ale radoval sa aj z premiérového hetriku v NHL. Kapitán Ottawy Daniel Alfredsson musel duel dohrávať na poste obrancu, keďže tím nemal po vylúčeniach k dispozícii potrebný počet zadákov.

San Jose sa priblížilo k postupu do 2. kola a nad Vancouverom vyhralo aj tretí zápas konferenčného štvrťfinále. Po dvoch úspechoch na ľade súpera Sharks zdolali Canucks doma 5:2.

New York Islanders - Pittsburgh Penguins 4:5 po predĺžení (2:3, 0:1, 2:0 - 0:1)

stav série: 1:2

Góly: 2. Moulson (Okposo, VIŠŇOVSKÝ), 6. Cizikas (Grabner), 46. Okposo (Nielsen), 51. Tavares (Bailey) - 14. Iginla (Letang, Crosby), 14. Kunitz (Malkin, Letang), 19. Dupuis (Crosby, Kunitz), 38. Murray (Malkin, Martin), 69. Kunitz (Crosby, Martin)

Ottawa - Montreal 6:1 (1:1, 1:0, 4:0)

stav série: 2:1

Góly: 6. Alfredsson (Gončar, E. Karlsson), 25. Pageau (Gončar, Methot), 42. Pageau (Neil, Cowen), 47. Turris (Alfredsson, E. Karlsson), 48. Silfverberg (M. Michálek), 59. Pageau (Condra, Alfredsson) - 15. R. Bourque (Plekanec, B. Gionta)

Minnesota - Chicago 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 19. Bouchard (Clutterbuck, Brodziak), 44. Parise (Coyle), 63. Zucker (Cullen, Bouchard) - 14. Oduya (P. Kane, MARIÁN HOSSA), 58. Keith (P. Kane, Sharp)

San Jose - Vancouver 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

stav série: 3:0

Góly: 15. Pavelski (Couture, J. Thornton), 28. Pavelski (Wingels, Hannan), 42. Couture (Irwin), 42. Marleau (Couture), 45. Couture (J. Thornton, Pavelski) - 32. Burrows (H. Sedin, D. Sedin), 54. Hamhuis (D. Roy)

Domov»Hokej»NHL»Chicago vedie už len 2:1, Islanders prehrávajú 1:2