ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Štvrťfinále:
Detroit - Anaheim 3:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0) - stav série: 2:2
Góly: 42. B. Smith (Cleary, J. Andersson), 54. Daciuk (B. Smith, Quincey), 76. Brunner (Nyquist, J. Andersson) - 6. Beleskey (Cogliano), 51. Steckel (Palmieri, Etem
Los Angeles - St. Louis 4:3 (2:2, 0:1, 2:0) - stav série: 2:2
Góly: 10. J. Carter (M. Richards, Regehr), 15. Penner (Stoll, Martinez), 48. Kopitar (D. Brown, Muzzin), 49. Justin Williams (M. Richards, D. King) - 2. Backes (Bouwmeester, Sobotka), 5. Oshie (Shattenkirk, Perron), 26. Oshie (Sobotka, P. Berglund)
TENIS
Madrid
Muži
Dvojhra - 1. kolo:
Nicolás Almagro (Šp.-11) - Tobias Kamke (Nem.) 6:4 skreč, Kamke odstúpil
Milos Raonic (Kan.-12) - Nikolaj Davydenko (Rus.) 7:5, 7:6 (5)
Kei Nišikori (Jap.-14) - Jürgen Melzer (Rak.) 6:3, 6:2
Kevin Anderson (JAR) - Jesse Levine (Kan.) 6:2, 6:2
Grigor Dimitrov (Bulh.) - Javier Martí (Šp.) 6:2, 6:4
Daniel Gimeno-Traver (Šp.) - Feliciano López (Šp.) 2:6, 6:4, 6:2
Robin Haase (Hol.) - Alexandr Dolgopolov (Ukr.) 6:3, 6:7 (6), 6:2
John Isner (USA) - Guillermo García-López (Šp.) 7:5, 7:6 (8)
Denis Istomin (Uzb.) - Xavier Malisse (Belg.) 6:3, 6:2
Jerzy Janowicz (Poľ.) - Sam Querrey (USA) 6:3, 6:4
Florian Mayer (Nem.) - Marinko Matosevic (Aus.) 6:2, 6:7 (3), 6:4
Santiago Giraldo (Kol.) - Martin Kližan (SR) 6:2, 6:4
Juan Monaco (Arg.) - Janko Tipsarevič (Srb.-9) 7:6 (5), 6:3
Benoit Paire (Fr.) - Joao Souza (Braz.) 6:1, 7:6 (0)
Tommy Haas (Nem.-13) - Andreas Seppi (Tal.) 6:1, 6:2
Stanislas Wawrinka (Švaj.-15) - Marius Copil (Rum.) 6:4, 6:4
Viktor Troicki (Srb.) - Marcel Granollers-Pujol (Šp.) 7:5, 4:6, 6:2
2. kolo:
Daniel Gimeno-Traver (Šp.) - Richard Gasquet (Fr.-8) 7:5, 3:6, 6:4
Gilles Simon (16-Fr.) - Jeremy Chardy (Fr.) 6:4, 7:6 (5)
Roger Federer (2-Švajč.) - Radek Štěpánek (ČR) 6:3, 6:3
Andy Murray (3-V. Brit.) - Florian Mayer (Nem.) 7:6 (11), 7:6 (3)
Fernando Verdasco (Šp.) - Miloš Raonič (12-Kan.) 6:4, 2:6, 7:6 (7)
Tommy Robredo (Šp.) - Marcos Baghdatis (Cyp.) 6:4, 6:2
Pablo Andújar (Šp.) - John Isner (USA) 6:4, 6:4
Ženy
Dvojhra - 2. kolo:
Sabine Lisická (Nem.) - Dominika Cibulková (SR-15) 7:6 (4), 7:6 (3) za 118 minút. Od pondelka 24-ročná Bratislavčanka Cibulková v oboch setoch viedla o brejk.
Marion Bartoliová (Fr.-14) - María-Teresa Torrová-Florová (Šp.) 6:4, 2:6, 6:4
Jaroslava Švedovová (Kaz.) - Kirsten Flipkensová (Belg.) 6:2, 4:6, 6:4
Serena Williamsová (USA-1) - Lourdes Domínguezová-Linová (Šp.) 6:2, 7:5
Anabel Medinová-Garriguesová (Šp.) - Madison Keysová (USA) 7:6 (3), 6:3
Angelique Kerberová (6-Nem.) - Alize Cornetová (Fr.) 6:4, 6:2
Sara Erraniová (7-Tal.) - Sorana Cirsteaová (Rum.) 7:5, 2:6, 6:4
Laura Robsonová (V.Brit.) - Agnieszka Radwaňská (4-Poľ.) 6:3, 6:1
Svetlana Kuznecovová (Rus.) - Naďa Petrovová (11-Rus.) 7:6 (2), 4:6, 6:4
Ana Ivanovičová (16-Srb.) -Chanelle Scheepersová (JAR) 6:2, 6:2
Slovenský tenista Lukáš Lacko nasadený ako druhý prehral v prvom kole challengru v čínskom Kchun-mingu (dotácia 125 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku) s 22-ročným Austrálčanom Mattom Reidom, 223. v renkingu, za 52 minút 3:6, 4:6.
ITF Empire Slovak Open v Trnave (dotácia 75 000 USD, antuka vonku):
Dvojhra - 1. kolo:
Paula Ormaecheová (Arg.) - Melinda Czinková (Maď.-4) 1:6, 6:1, 6:2
Ajla Tomljanovičová (Chor.) - Alexa Glatchová (USA-6) 6:4, 6:0
Kateřina Siniaková (ČR) - Dinah Pfizenmaierová (Nem.) 7:6 (4), 6:3
Challenger Tour Roma Open v Ríme:
Štvorhra - 1. kolo:
Nicholas Monroe, Simon Stadler (USA/Nem.-3) - Andrej Martin, Igor Zelenay (SR) 4:6, 7:6 (3), 10:5 (zápasový tajbrejk)
BASKETBAL
VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Semifinále:
Miami - Chicago 86:93 (15:21, 22:16, 25:21, 24:35) - stav série: 0:1
ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Semifinále:
San Antonio - Golden State 129:127 po dvojnásobnom predĺžení (25:28, 24:25, 31:39, 26:14 - 9:9, 14:12) - stav série: 1:0
CYKLISTIKA
Giro ďItalia - 4. etapa (Policastro Bussentino Serra San Bruno, 246 km):
1. Enrico Battaglin (Tal./Bardiani Valvole) 6:14:19 h
2. Fabio Felline (Tal./Androni Giocattoli)
3. Giovanni Visconti (Tal./Movistar)
4. Rigoberto Uran (Kol./Team Sky)
5. Arnold Jeannesson (Fr./FDJ)
6. Cadel Evans (Austr./BMC Racing)
7. Benat Intxausti (Šp./Movistar)
8. Ryder Hesjedal (Kan./Garmin)
9. Robert Kiserlovski (Chorv./RadioShack)
10. Luca Paolini (Tal./Kaťuša) všetci rovnaký čas ako víťaz
Poradie po 4. etape:
1. Paolini 15:18:51, 2. Uran +17, 3. Intxausti +26, 4. Vincenzo Nibali (Tal./Astana) +31, 5. Hesjedal +34, 6. Bradley Wiggins (V. Brit./Team Sky), 7. Giampaolo Caruso (Tal./Kaťuša) obaja +36, 8. Sergio Henao (Kolum./Team Sky) +37, 9. Mauro Santambrogio (Tal./Vini Fantini) +39, 10. Evans +42
FUTBAL
Španielsko
V záverečnom zápase 34. kola Primery Division zdolali v pondelok futbalisti Getafe na domácom ihrisku štvrtý Real Sociedad San Sebastian 2:1 a v tabuľke najvyššej španielskej súťaže sa posunuli na ôsmu priečku.
Getafe - Real Sociedad 2:1 (2:1)
Góly: 18. Pedro Leon, 39. Barrada - 4. Vela, 9000 divákov.
Anglicko - dohrávky:
Sunderland - Stoke City 1:1 (0:1)
Góly: 63. O'Shea - 9. Walters, ČK: 34. Gardner (Sunderland), 38.130 divákov
Manchester City - West Bromwich Albion 1:0 (1:0)
Gól: 36. Džeko
Wigan Athletic - Swansea City 2:3 (1:0)
Góly: 45. Espinoza, 53. McCarthy - 50. Rangel, 59. Shechter, 76. Tiendalli
Taliansko - 36. kolo:
AS Rím - Chievo 0:1 (0:0)
Gól: 90. Thereau
Švajčiarsko - 31. kolo:
Young Boys - Grasshoppers 4:0
Portugalsko
Líder najvyššej portugalskej futbalovej súťaže Benfica Lisabon si skomplikoval cestu za 33. ligovým titulom, keď iba remizoval v pondelkovom zápase 28. kola doma so šiestym Estorilom 1:1.
Rusko - semifinále pohára (na 1 zápas):
FK Rostov - CSKA Moskva 0:2 po predĺžení
Semifinále Rakúskeho pohára (hralo sa na jeden zápas):
Red Bull Salzburg - Pasching 1:2 - Pasching postúpil do finále
Maďarský pohár - odveta semifinále:
Debrecín - Vasas 3:1
/prvý zápas 3:0, postúpil Debrecín/
Slovensko
II. liga - dohrávky 23. kola:
ŽP Šport Podbrezová - Partizán Bardejov 0:1 (0:0)
Gól: 81. Benes, ŽK: 81. Benes, 83. Paukner (obaja Bardejov), rozhodovali: Ježík - Borsányi, Špivák, 530 divákov
MŠK Rimavská Sobota - TJ Baník Ružiná 3:1 (0:1)
Góly: 73. a 79. Marián Adam, 87. Pribula - 31. Gligorov, ŽK: 49. Siheľský, 55. Sivčevič, 76. Migaľa - 49. Blaščik, 69. Líška, rozhodovali: Prešinský - Bóllo, Vorel, 458 divákov
MFK Dolný Kubín - FK Slovan Duslo Šaľa 3:1 (3:0)
Góly: 16. Jurky, 18. Brčák, 24. Podolský - 47. Glenda, ŽK: 77. Jakubjak (Šaľa), ČK: 86. Jakubjak (Šaľa) po druhej ŽK, rozhodovali: R. Weiss - Benko, Jenčura, 293 divákov
BEJZBAL
Kansas City - Chicago White Sox 1:2
Cleveland - Oakland 7:3
Boston - Minnesota 6:5
Cincinnati - Atlanta 4:7
Tampa Bay - Toronto 7:8
Chicago Cubs - Texas Rangers 9:2
San Diego - Miami 5:0
San Francisco - Philadelphia 2:6