AKTUALIZOVANÉ 8.31

Budaj dostal gól v predĺžení, Chicago je krok od postupu

Islanders vyrovnali stav série proti Pittsburghu na 2:2 na zápasy.

(Zdroj: SITA/AP)

NEW YORK. Hokejisti Chicaga zvíťazili vo štvrtom zápase 1. kola play off zámorskej NHL na ľade Minnesoty 3:0 a vedú v sérii už 3:1.

Slovenskí útočníci Michal Handzuš a Marián Hossa pripravili prvý gól súboja pre Patricka Sharpa v 9. minúte a do štatistík si pripísal aj po dva plusové body.

Víťazovi Prezidentskej trofeje chýba k postupu do semifinále Západnej konferencie už len jeden zápas.

Vo štvrťfinále Východnej konferencie triumfoval New York Islanders doma nad Pittsburghom 6:4, k čomu asistenciou prispel aj Ľubomír Višňovský.

Islanders vyrovnali stav série proti favoritovi na 2:2 na zápasy, Višňovský odohral takmer 24 minút a zapísal si tri plusové body.

V ďalšom zápase štvrťfinále Východnej konferencie vyhrala Ottawa v Scotiabank Place nad Montrealom 3:2 po predĺžení a v sérii vedie už 3:1.

Na konci tretej tretiny sa zranil hosťom brankár Carey Price a do prvej tretiny predĺženia nastúpil slovenský brankár Peter Budaj. Ten kryl jednu strelu, no potom ho v 64. minúte prekonal Kyle Turris a Canadiens sú na pokraji vyradenia.

Zápas San Jose - Vancouver sa skončil triumfom domácich 4:3 po predĺžení a Sharks tak postúpili do semifinále Západnej konferencie v najkratšom možnom čase. V sérii dominovali 4:0 na zápasy, štvrtý duel rozhodla presná strela Patricka Marleaua v 74. minúte stretnutia.

Prvé kolo play off NHL:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Štvrťfinále:

New York Islanders - Pittsburgh 6:4 (1:1, 2:2, 3:1) - stav série 2:2

Góly: 15. Strait (VIŠŇOVSKÝ, Cizikas), 27. Streit (Hamonic, B. Boyes), 39. Okposo (Hamonic, Streit), 45. Streit (Cizikas, B. Boyes), 51. Tavares (B. Boyes), 59. Cizikas (Grabner, C. McDonald) - 15. J. Neal (Malkin, Iginla), 28. Malkin (Iginla, M.-A. Fleury), 32. Sutter (Morrow, M. Cooke), 41. Dupuis (Kunitz, Crosby)

Ottawa - Montreal 3:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0) - stav série 3:1

Góly: 52. Zibanejad (C. Neil, Gončar), 60. Conacher (Alfredsson, Turris), 63. Turris (Methot, E. Karlsson) - 23. P. K. Subban (Plekanec, M. Ryder), 24. Galchenyuk (Halpern, Tinordi)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Minnesota - Chicago 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) - stav série 1:3

Góly: 9. Sharp (HANDZUŠ, MARIÁN HOSSA), 22. Sharp, 43. Bickell (Shaw)

San Jose - Vancouver 4:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0) - konečný výsledok série 4:0, San Jose postúpilo do semifinále konferencie

Góly: 3. Burns (Hannan, J. Thornton), 15. Pavelski (Couture, Marleau), 56. Pavelski (Couture, J. Thornton), 64. Marleau (J. Thornton, D. Boyle) - 8. Raymond (Hamhuis), 50. Burrows (D. Sedin, H. Sedin), 52. Edler (Burrows, Raymond)