Švédi si v dôležitom súboji poradili s Nórmi 5:1

Gabriel Landeskog
Gabriel Landeskog (Autor: SITA/AP)
SITA|8. máj 2013 o 22:39

Švédi položili základ svojho úspechu už v prvej tretine, ktorú vyhrali 2:0.

ŠTOKHOLM. Švédska reprezentácia uspela v stredajšom večernom zápase na majstrovstvách sveta, keď zdolala v Štokholme Nórsko 5:1.

Pre oba tímy to bol dôležitý duel, keďže pred ním mali na svojom konte zhodne šesť bodov za dve víťazstvá a jednu prehru. Domáci Tre Kronor položili základ svojho úspechu už v prvej tretine, ktorú vyhrali 2:0 - presadili sa Gabriel Landeskog a Loui Eriksson.

Nóri v prostrednej časti najprv nevyužili 113 sekundovú presilovú hru o dvoch hráčov, ale v 32. min predsa zaznamenali kontaktný gól, keď sa presadil 28-ročný útočník Marius Holtet. Zverenci Pära Maartsa v tretej tretine nepripustili nijakú drámu.

V 45. min v priebehu 48 sekúnd skórovali Andreas Jamtin a Elias Falth, ktorí rozhodli o víťazstve favorita. Strelecký účet duelu symbolicky uzavrel autor prvého gólu Gabriel Landeskog.

O prevahe Švédov svedčí aj pomer striel 48:21 v prospech spoluorganizátora svetového šampionátu

V druhom dueli štokholmskej skupiny dosiahli Švajčiari štvrté víťazstvo vo svojom štvrtom zápase na turnaji, keď zdolali Slovincov presvedčivo 7:1

Nórsko - Švédsko 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)

Góly: 32. Holtet - 10. Landeskog (D. Axelsson, Fransson), 15. L. Eriksson (N. Persson, D. Axelsson), 45. Jamtin (Fransson), 45. Falth (D. Axelsson, N. Persson), 57. Landeskog (Hjalmarsson, L. Eriksson)

Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: BALUŠKA (SR), Kirk (Kan.) - Dehaen (Fran.), Suominen (Fín.), 12 293 divákov

Nórsko: Haugen Holös, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Solberg, Ödegaard Skröder, Hansen, Röymark Holtet, Forsberg, Thoresen M. Olimb, Bastiansen, K. A. Olimb - Spets, Ask, Roest - Martinsen

Švédsko: Markström - E. Gustafsson, Tallinder, Fransson, Fälth, Kronwall, Granberg - Jämtin, Lundqvist, Pettersson - Thörnberg, Järnkrok, Danielsson - Landeskog, Lindberg, Ericsson - Eriksson, Persson, Axelsson - Hjalmarsson

Domov»Hokej»Reprezentácie»Švédi si v dôležitom súboji poradili s Nórmi 5:1