1. kolo play off
Východná konferencia - štvrté zápasy:
Toronto - Boston 3:4 pp (za hostí Chára 0+4)
/stav série: 1:3/
NY Rangers - Washington 4:3
/stav série: 2:2/
Západná konferencia - piate zápasy:
St. Louis - Los Angeles 2:3 pp
/stav série: 2:3/
Detroit - Anaheim 2:2 v tretej tretine
/stav série: 2:2/
FUTBAL
Osemfinále Pohára osloboditeľov (Copa Libertadores):
Belo Horizonte:
Atletico Mineiro - FC Sao Paulo 4:1 (1:0)
Góly: 18., 63. a 69. Jo, 65. Tardelli - 76. Luis Fabiano, ČK: 90.+2 Rosinei - 90.+2 Carleto
/prvý zápas: 2:1, do štvrťfinále postupuje Atletico/
Rio de Janeiro:
Fluminense - Emelec 2:0 (1:0)
Góly: 29. Fred, 85. Carlinhos, ČK: 77. Achilier, 80. Quinonez (obaja Emelec)
/prvý zápas: 1:2, do štvrťfinále postúpilo Fluminense/
Argentína- 12. kolo:
Velez Sarsfield - Tigre 1:2
Odveta finále Poľského pohára:
Legia Varšava - Slask Vroclav 0:1 (0:1)
/prvý zápas: 2:0, Legia sa stala víťazom/
Semifinále Ruského pohára (na jeden zápas):
Zenit Petrohrad - Anži Machačkala 0:1
Tomáš Hubočan (Petrohrad) odohral celý zápas a dostal žltú kartu.
Semifinále Tureckého pohára:
Fenerbahce Istanbul - Eskisehirspor 1:1 po predĺžení - prvý zápas 1:1, na pok. kopy 4:1, postúpilo Fenerbahce
Trabzonspor - Sivasspor 6:0 - prvý zápas 1:2, postúpil Trabzonspor
Marek Sapara sa dostal na ihrisko v 81. min, Marek Čech (obaja Trabzonspor) absolvoval celé stretnutie.
NBA
Play off - 2. kolo:
semifinále Východnej konferencie - 2. zápas:
Miami - Chicago 115:78
/stav série: 1:1/
semifinále Západnej konferencie - 2. zápas:
San Antonio - Golden State 91:100
/stav série: 1:1/
TENIS
Madrid (dotácia 4 033 254 eur, antuka vonku):
Ženy
Dvojhra - 2. kolo:
Jekaterina Makarovová (Rus.) - Viktoria Azarenková (Biel.-3) 1:6, 6:2, 6:3
Maria Kirilenková (Rus.-13) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 6:7 (5), 6:1, 6:4
Kaia Kanepiová (Est.) - Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) 6:3, 6:1
Varvara Lepčenková (USA) - Julia Görgesová (Nem.) bez boja, Görgesová nenastúpila
3. kolo (osemfinále):
Angelique Kerberová (Nem.-6) - Svetlana Kuznecovová (Rus.) 3:6, 6:4, 7:5
Ana Ivanovičová (Srb.-16) - Laura Robsonová (V. Brit.) 5:7, 6:2, 7:6 (5)
Anabel Medinová-Garriguesová (Šp.) - Jaroslava Švedovová (Kaz.) bez boja, Švedovová nenastúpila
Maria Šarapovová (Rus.-2) - Sabine Lisická (Nem.) 6:2, 7:5
Serena Williamsová (USA-1) - Maria Kirilenková (Rus.-13) 6:3, 6:1
Kaia Kanepiová (Est.) - Daniela HANTUCHOVÁ (SR) 6:3, 6:4
Jekaterina Makarovová (Rus.) - Marion Bartoliová (Fr.-14) 6:3, 6:2
Sara Erraniová (7-Tal.) - Varvara Lepchenková (USA) 7:5, 6:3
Muži - 3. kolo:
Pablo Andujar (Šp.) - Daniel Gimeno-Traver (Šp.) 5:5, skreč Gimeno-Traver,
Tomáš Berdych (6-ČR) - Kevin Anderson (JAR) 7:6 (5), 7:5
Rafael Nadal (5-Šp.) - Michail Južnyj (Rus.) 6:2, 6:3
Kei Nišikori (Jap.-14) - Roger Federer (Švaj.-2) 6:4, 1:6, 6:2
Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-7) - Fernando Verdasco (Šp.) 4:6, 6:3, 6:2
David Ferrer (Šp.-4) - Tommy Haas (Nem.-13) 7:5, 4:6, 6:4
Stanislas Wawrinka (Švaj.-15) - Grigor Dimitrov (Bul.) 3:6, 6:4, 6:1
Turnaji Futures v kazašskom Šymkente:
Dvojhra - 2. kolo:
Filip Horanský (SR-2) - Robert Rumler (ČR) 7:6 (3), 6:7 (1), 7:6 (4)
Štvorhra - štvrťfinále:
Marko Daniš, Filip Horanský (SR-3) - Timur Chabibulin, Alexej Nesterov (Kaz.) 6:2, 6:2
Turnaji ITF v Trnave:
Dvojhra - 2. kolo:
Paula Ormaecheová (Arg.) - Stéphanie Duboisová (Kan.) 6:4, 6:2
Kristína KUČOVÁ (SR) - Alja Tomljanovičová (Chor.) 6:3, 6:4
Barbora Záhlavová Strýcová (ČR) - Vesna Dolncová (3-Srb.) 6:2, 6:3
Karin Knappová (2-Tal.) - Nastassja Burnettová (Tal.) 6:1, 6:2
Turnaji ITF v Johannesburgu:
Dvojhra - 1. kolo:
Zuzana Zlochová (SR) - Nicole Rottmannová (Rak.) 6:3, 6:2
2. kolo:
Naďa Kičenoková (Ukr.-4) - Zuzana Zlochová (SR) 6:1, 6:3
Štvorhra - 1. kolo:
Laura Pigossiová, Zuzana Zlochová (Braz./SR) - Naďa Kičenoková, Margarita Lazarevová (Ukr./Rus.-4) 6:3, 5:7, 11:9 (zápasový tajbrejk)
štvrťfinále:
Laura Pigossiová, Zuzana Zlochová (Braz./SR) - Claudia Coppolová, Marli van Heerdenová (Tal./JAR) 6:3, 6:3
PRETLÁČANIE RUKOU
Na majstrovstvách Európy v litovskom Druskininkai obhájila slovenská reprezentantka Rebeka Martinkovičová zlato v súťaži junioriek do 70 kg z Gdanska 2012.