Športové výsledky (štvrtok 10. 5. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

HOKEJ

NHL - viac v článku

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Štvrťfinále:

Pittsburgh - New York Islanders 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) - stav série: 3:2

Góly: 28. T. Kennedy (Letang, B. Sutter), 29. D. Murray (Kunitz, Malkin), 34. Crosby (Iginla, Dupuis), 46. Letang (Crosby, P. Martin)

Montreal - Ottawa 1:6 (1:2, 0:1, 0:3) - konečný stav série: 1:4, Ottawa postúpila do 2. kola

Góly: 20. Subban (A. Markov, Plekanec) - 3. Z. Smith (Kassian, Methot), 13. Conacher (Condra, Pageau), 32. Turris (Condra), 47. Alfredsson (Gončar, E. Karlsson), 53. Conacher (Zibanejad), 57. Condra (Pageau, Kassian)

Peter Budaj (Montreal) mal 23 úspešných zákrokov a odchytal celý zápas.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Štvrťfinále:

Chicago - Minnesota 5:1 (1:0, 3:1, 1:0) - konečný stav série: 4:1, Chicago postúpilo do 2. kola

Góly: 16. MARIÁN HOSSA (Toews), 24. Kruger (Frolík, Keith), 27. MARIÁN HOSSA (Saad, Kruger), 31. Shaw (Bickell, Keith), 47. Sharp (Toews, MARIÁN HOSSA) - 31. T. Mitchell (Brodziak, Scandella)

Marián Hossa (Chicago) sa stal prvou hviezdou zápasu.

MAJSTROVSTVÁ SVETA:

Slovensko - Rakúsko 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1) - viac v článku:

Góly: 9. Surový (Sersen, Radivojevič) - 34. Unterluggauer (Baumgartner, Oberkofler), rozhodujúci samostatný nájazd Vanek. Rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Fraňo (ČR) - Deďuľa (Biel.), Kilian (Nór.), vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 8499 divákov.

Slovinsko - Česko 2:4 (2:2, 0:0, 0:2) - viac v článku:

Góly: 7. Sabolič (Tičar, Gregorc), 12. Tičar (Sabolič) 6. Koukal, 20. Hudler (Nakládal, Voráček), 46. Michálek (Voráček), 56. Novotný. Rozhodcovia: Kirk (Kan.), Olenin (Rus.) Suominen (Fín.), VALACH (SR), vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky 1:3, oslabenia: 0:1.

Rusko - Fínsko 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) - viac v článku:

Góly: 24. Radulov (Kovaľčuk), 59. Kovaľčuk (Tereščenko, Nikulin) - 4. Kontiola (Aaltonen, Lepistö), 28. Kontiola (Lepistö), 36. Aaltonen (Pesonen). Rozhodovali: Croft (USA), Winnerborg (Švéd.) Morrison (USA), Wilmot (Kan.), vylúčení: 5:8 po 2 min., navyše Kovaľčuk 5+DKZ - Pesonen 5+DKZ, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Bielorusko - Kanada 1:4 (0:2, 0:1, 1:1) - viac v článku:

Góly: 56. Jefimenko (Demkov) - 12. R. O'Reilly (Skinner, Jordan Staal), 17. Ladd (C. Giroux, Schultz), 26. Stamkos (C. Giroux, Schultz), 43. C. Giroux (Stamkos, Ladd)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:3, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Kaval (USA) - Dehaen (Fr.), Schrader (Nem.)


TENIS

Madrid - muži

Dvojhra - štvrťfinále:

Rafael Nadal (Šp.-5) - David Ferrer (Šp.-4) 4:6, 7:6 (3), 6:0 za 157 minút

Dvojhra - štvrťfinále:

Tomáš Berdych (ČR-6) - Andy Murray (V. Brit.-3) 7:6 (3), 6:4

Pablo Andujar (Šp.) - Kei Nišikori (14-Jap.) 6:3, 7:5

Dvojhra - 3. kolo (osemfinále):

Andy Murray (V. Brit.-3) - Gilles Simon (Fr.-16) 2:6, 6:4, 7:6 (6)

David Ferrer (Šp.-4) - Tommy Haas (Nem.-13) 7:5, 4:6, 6:4

Rafael Nadal (Šp.-5) - Michail Južnyj (Rus.) 6:2, 6:3

Tomáš Berdych (ČR-6) - Kevin Anderson (JAR) 7:6 (5), 7:5

Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-7) - Fernando Verdasco (Šp.) 4:6, 6:3, 6:2

Kei Nišikori (Jap.-14) - Roger Federer (Švaj.-2) 6:4, 1:6, 6:2

Stanislas Wawrinka (Švaj.-15) - Grigor Dimitrov (Bul.) 3:6, 6:4, 6:1

Pablo Andújar (Šp.) - Daniel Gimeno-Traver (Šp.) 5:5 - skreč, Gimeno-Traver odstúpil pre zranenie zadného stehenného svalu

ženy

Dvojhra - štvrťfinále:

Serena Williamsová (1-USA) - Anabel Medinová Garriguesová (Šp.) 6:3, 0:6, 7:5

Maria Šarapovová (2-Rus.) - Kaia Kanepiová (Est.) 6:2, 6:4

Sara Erraniová (7-Tal.) - Jekaterina Makarovová (Rus.) 6:4, 6:3

Ana Ivanovičová (16-Srb.) - Angelique Kerberová (6-Nem.) 6:3, 6:1

Turnaj EMPIRE Slovak Open v Trnave:

Dvojhra - štvrťfinále:

Paula Ormaecheová (Arg.) - Kristína Kučová (SR) 6:3, 7:5

Aleksandra Kruničová (Srb.) - Tereza Mrdežová (Chor.) 6:4, 6:4

Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) - Kateřina Siniaková (ČR) 6:2, 6:2

Karin Knappová (Tal.-2) - Karolína Schmiedlová (SR) 6:1, 6:4

Štvorhra - semifinále:

Jana ČEPELOVÁ, Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) - Alexa Glatchová, Paula Omaecheová (USA/Arg.) 4:6, 6:2, 10:8

Mervana Jugičová-Salkičová, Renata Voráčová (1/BAH-ČR) - Vesna Doloncová, Stephanie Foretzová-Gaconová (3-Srb./Fr.) 6:4, 6:7 (3), 11:9

Turnaj ITF Soweto Open v juhoafrickom Johannesburgu:

Štvorhra - semifinále:

Samantha Murrayová, Jade Windleyová (V. Brit.) - Laura Pigossiová, Zuzana Zlochová (Braz./SR) 6:3, 4:6, 10:6 (zápasový tajbrejk)


Futbal:

30. kolo Corgoň ligy - viac v článku:

FK Senica - AS Trenčín 1:0 (1:0)

Gól: 29. Piroska (z pok. kopu), ŽK: 34. T. Kóňa, 44. Brabec - 28. R. Mazáň, 63. F. Kubík, rozhodovali: Samotný - Slyško, Bednár, 2211 divákov

Semifinále baráže o postup do Premier League (odveta sa hrá v pondelok 13. mája):

Crystal Palace - Brighton 0:0 - Peter Brezovan (Brighton) nefiguroval v zápise o stretnutí.

35. kolo Primera División:

Levante - Zaragoza 0:0

ČK: 53. Pape Diop, 90.+ Pedro López (obaja Levante)

27. kolo českej ligy:

České Budejovice - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Gól: 42. Hora, J. Machovec celý zápas - P. Jánošík celý zápas + v 63. min. ŽK, D. Uškovič od 52. min.

36. kolo francúzskej Ligue 1:

OSC Lille - Stade Reims 3:0 (1:0)

Góly: 20. Kalou, 49. Payet, 77. Kalou

28. kolo ruskej ligy:

Rubin Kazaň - Saransk 2:1

Spartak Moskva - Krylja Sovietov Samara 1:1

26. kolo poľskej ligy:

Polonia Varšava - Podbeskidzie Bielsko-Biala 2:1, M. Baran celý zápas - R. Zajac, M. Bučko, R. Demjan všetci celý zápas, A. Sloboda do 76. min., J. Dančík iba na lavičke náhradníkov

Lech Poznaň - Widzew Lodž 4:0

27. kolo maďarskej ligy:

MTK Budapešť - Paks 1:0

Kaposvár - Diósgyör 1:1 - Ľuboš Hajdúch (Káposvar) a Ladislav Rybánsky (Diósgyör) odchytali celý duel, Michal Hanek (Diósgyör) absolvoval celý zápas a v 47. min dostal žltú kartu.

33. kolo tureckej ligy:

Gaziantepspor - Elazigspor 1:1

Kasimpasa - Kayserispor 1:2


Basketbal:

Final Four Európskej ligy mužov:

Semifinále: CSKA Moskva - Olympiakos Pireus 52:69 (28:40)


Hádzaná:

34. kolo slovenskej extraligy hádzanárov 2012/2013:

1. MHK Košice - HC Sporta Hlohovec 27:37 (12:20)

Najviac gólov: Fuňak 8/1, Ľoch 6, Maguška 6/2 - Holdoš 8, F. Zaťko 7/3, Jurka 6, Pok. hody: 5/3 - 3/3, vylúčení: 1 - 4, rozhodovali: Rudinský a Mandák, 90 divákov

HC winLand Michalovce - ŠKP Bratislava 24:30 (13:11)

Najviac gólov: P. Hruščák 10/5, Petrov 3 - Slaninka 8, M. Volentics 7, Kucharik 5/2, Pok. hody: 5/5 - 3/2, vylúčení: 4 - 5, ČK: Petrov za hrubý faul, Géci za tri vylúčenia - J. Štepanovský za tri vylúčenia, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 120 divákov


Rýchlostná kanoistika:

Svetový pohár:

Rozjazdy na 500 m

K1 muži:

II. rozjazda: 1. René Holten Poulsen (Dán.) 1:49,489, ... 5. Ľubomír Beňo (SR) 1:52,681 - postúpil do semifinále

C1 muži:

I. rozjazda: 1. Iľja Štokalov (Rus.) 2:00,045, ... 4. Csaba Orosz (SR) 2:15,855 - postúpil do semifinále

III. rozjazda: 1. Róbert Mike (Maď.) 1:59,754, 2. Matej Rusnák (SR) 2:01,062 - postúpil do semifinále

K2 muži:

II. rozjazda: 1. Attila Kugler, Áron Schenk (Maď.) 1:39,360, ... 4. Peter Gelle, Erik Vlček (SR) 1:41,022 - postúpili do semifinále

III. rozjazda: 1. Alexander Ďačenko, Jurij Postrigaj (Rus.) 1:39,962, ... 3. Martin Jankovec, Juraj Tarr (SR) 1:41,204 - postúpili do semifinále


Vodný zjazd:

Klasický (dlhý) zjazd - majstrovstvá Európy:

C2: 1. Guillaume Alzingre, Yann Claudepierre 15:36,93 min, 2. Frederic Leclerc, Remi Pete (všetci Fr.) 15:49,35, 3. Ján Šutek, Štefan Grega 15:53,69, 4. Vladimír Vala, Jaroslav Slučik 15:54,51, ... 15. Matúš Kunhart, Peter Šoška (všetci SR) 17:10,53

C1 muži: 1. Normen Weber (Nem.) 15:38,42, 2. Ondřej Rolenc (ČR) 15:41,68, 3. Simeon Hočevar (Slovin.) 15:46,36, ... 18. Martin Medveď (SR) 17:16,24

K1 muži: 1. Tobias Bong (Nem.) 14:08,47, 2. Kamil Mrůzek (ČR) 14:15,36, 3. Remi Pete (Fr.) 14:15,42, ... 25. Boris Rajniak 15:22,84, 32. Peter Slašťan (obaja SR) 15:33,21

K1 ženy: 1. Manuela Stöberlová (Nem.) 15:46,95, 2. Sixtine Malaterreová 15:48,76, 3. Charlene le Corvaisierová (obe Fr.) 15:49,68, ... bez účasti SR

C1 ženy: 1. Marjolene Hecquetová (Fr.) 18:19,30, 2. Marlene Ricciardiová (Tal.) 18:29,97, 3. Radka Valíková (ČR) 22:14,30, ... bez účasti SR


Vodný slalom:

Medzinárodný slalom v rámci 65. ročníka Medzinárodného tatranského slalomu:

C2: 1. Piotr Szczepaňski, Marcin Pochwala (Poľ.) 104,25 (0 trestných sekúnd), 2. Ladislav Škantár, Peter Škantár (ŠKP Bratislava) 106,92 (0), 3. Tomáš Kučera, Ján Bátik (Dukla Liptovský Mikuláš) 106,96 (0), ... 16. Matúš Gewisller, Juraj Skákala (ŠKP Bratislava) 130,08 (6), 18. Igor Michalovič, Jakub Tomko (Dukla Liptovský Mikuláš) 141,73 (6), 20. Martin Šimičák, Jakub Skubík (Dukla Liptovský Mikuláš) 183,26 (52), 21. Dominik Tomko, Marek Mikita (KTK Liptovský Mikuláš) 199,22 (58)

K1 muži: 1. Rafal Polaczyk (Poľ.) 95,66 (0), 2. Pavel Ejgel (Rus.) 97,89 (0), 3. Daniele Molmenti (Tal.) 98,14 (0), ... 6. Martin Halčin (Dukla Liptovský Mikuláš) 98,70 (0), 10. Kamil Kaniščák (ŠKP Bratislava) 99,80 (0), 11. Jakub Grigar (Dukla Liptovský Mikuláš) 100,08 (2), 20. Miroslav Urban (Dukla Liptovský Mikuláš) 102,30 (0), 21. Ján Šajbidor (Dukla Liptovský Mikuláš) 102,43 (0), ... v II. skupine 4. Matúš Hujsa (ŠKP Bratislava) 102,42 (0)

C1 ženy: 1. Katarína Macová (ŠKP Bratislava) 126,63 (2), 2. Ana Satilová (Braz.) 130,07 (4), 3. Viktoria Usová (Ukr.) 132,77 (2), ...v II. skupine 1. Katarína Kopúnová (ŠKP Bratislava) 181,31 (4)


Plávanie:

Plavecký míting Orca Cup v dlhom bazéne na bratislavských Pasienkoch:

MUŽI

50 m prsia: 1. Marek Botík (Vital Bratislava) 28,72 s, 2. Tomáš Klobučník 28,80, 3. Daniel Vácval (obaja Dukla Banská Bystrica) 28,91

100 m znak: 1. Rostislav Kubický (Dukla Banská Bystrica) 58,47, 2. Štěpán Cagaň (ČR) 1:00,87, 3. Martin Fakla (Orca Bratislava) 1:06,32

200 m polohové preteky: 1. Martin Zikmund (ČR) 2:06,93, 2. Maxim Šemberjev (Ukr.) 2:07,37, 3. Pavol Jelenák (J&T Sport Team) 2:09,04

100 m motýlik: 1. Ľuboš Grznár (Vysokoškolský klub UK) 56,47, 2. Adam Strieborný (Vital Bratislava) 56,63, 3. Juraj Hlávek (Záhorák Senica) 57,61

ŽENY

50 m prsia: 1. Zuzana Mimovičová (ŠKP Košice) 32,62, 2. Nicole Nová 33,58, 3. Tereza Martínková (obe ČR) 33,71

100 m znak: 1. Karin Tomečková (J&T Sport Team) 1:03,82 - rekord podujatia, 2. Anna Abay-Nemesová (Maď.) 1:04,60, 3. Alžběta Řehořková (ČR) 1:04, 77

100 m motýlik: 1. Birgit Koschischeková (Rak.) 1:00,13, 2. Katarína Listopadová (Dukla Banská Bystrica) 1:00,48, 3. Sherry Patelová (Kan.) 1:06,55


Atletika:

Úvodný míting 4. ročníka Diamantovej ligy IAAF v katarskej Dauhe:

MUŽI

100 m: 1. Gatlin 9,97, 2. Rodgers (obaja USA) 9,99, 3. Carter (Jam.) 9,99, 4. K. Collins (Sv. Krištof) 10,04

800 m: 1. Rudisha (Keňa) 1:43,87 - svetový výkon roka (SVR), 2. Aman (Et.) 1:44,21, 3. Kinyor (Keňa) 1:44,24, 4. Bosse (Fr.) 1:44,77

1500 m (mimo DL): 1. A. Kiprop 3:31,13 - SVR, 2. Birgen (obaja Keňa) 3:31,90 3. Souleiman (Džib.) 3:32,59

3000 m: 1. H. Gebrhiwet (Et.) 7:30,36 - SVR, 2. Longosiwa (Keňa) 7:32,01, 3. Y. Alamirew (Et.) 7:32,64

400 m prek.: 1. Tinsely 48,92, 2. B. Jackson (obaja USA) 49,12, 3. C. Fredericks (JAR) 49,35

výška: 1. Bondarenko (Ukr.) 233, 2. Mut. Barším (Kat.) 230, 3. Šustov (Rus.) 227,... 10. PETER HORÁK (SR) 219

žrď: 1. Filippidis (Gréc.) 582 - SVR, 2. Mohr 582, 3. Holzdeppe (obaja Nem.) 570

trojskok: 1. Ch. Taylor (USA) 17,11, 2. Compaoré (Fr.) 17,06, 3. Fidorov (Rus.) 16,85

guľa: 1. Whiting (USA) 22,28 - SVR, 2. Lauro (Arg.) 21,26 - juhoamerický rekord, 3. Hoffa (USA) 21,01

oštep: 1. Veselý (ČR) 85,09, 2. Pitkämäki (Fín.) 82,18, 3. Thorkildsen (Nór.) 81,51

ŽENY

200 m (+2,2 m/s): 1. Fraserová-Pryceová 22,48, 2. S. Simpsonová (obe Jam.) 22,73, 3. Soumaréová (Fr.) 22,81

400 m: 1. Montshová (Botsw.) 49,88 - SVR, 2. A. Felixová (USA) 50,19, 3. Ohuruoguová (V. Brit.) 50,53

1500 m: 1. Aregawiová (Švéd.) 3:56,60 - SVR, 2. Kipyegonová (Keňa) 3:56,98, 3. G. Dibabová (Et.) 3:57,54

3000 m prek.: 1. Chepkuruiová (Keňa) 9:13,75 – SVR, 2. S. Assefová 9:14,61, 3. H. Ayalewová (obe Et.) 9:17,60

100 m prek.: 1. Harperová-Neslonová 12,60 - SVR, 2. Wellsová 12,73, 3. Q. Harrisonová (všetky USA) 12,74

diaľka: 1. Reesová (USA) 725 - SVR, 2. Okagbareová (Nig.) 714 (+2,2 m/s), 3. DeLoachová-Soukupová 708 (+2,2), 4. Jimohová (obe USA) 692, 5. Sokolovová (Rus.) 691

disk: 1. Perkovičová (Chor.) 68,23 - SVR, 2. Sendriute (Lit.) 63,92, 3. Rühová (Nem.) 63,01

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
  2. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
  3. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
  4. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
  5. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
  6. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
  7. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
  8. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
  9. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce
  10. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta
  1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
  2. Projekt "Zvýšenie odborných kapacít v oblasti práce s mládežou"
  3. Malé knedličky, veľké dojmy
  4. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
  5. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
  6. Projekt First Lego League podporila Nadácia Pontis
  7. Klienti majú často pocit, že potrebujú spracovať len projekt
  8. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  9. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  10. 3 úlohy, ktoré vyrieši minerálna vlna najlepšie
  1. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 11 749
  2. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 11 550
  3. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom 8 042
  4. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 6 474
  5. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 5 910
  6. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 3 649
  7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 3 497
  8. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári 3 294
  9. Volkswagen Golf: Viac, než facelift 2 887
  10. Mäsovýroba Gašparík získala ocenenie Danubius Gastro 2017 2 462

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

KOMENTÁRE

Na obranu bratislavskej kaviarne

Kaviareň je so svojím dešpektom k spiatočníctvu pre vidiek trvalou výzvou.

BRATISLAVA

Bol priekopník – utečenec. Jeho meno zmizlo z novín aj z histórie

Václav Nedomanský má zo svetových šampionátov deväť medailí.

Neprehliadnite tiež

Naučil sa, že futbal nie je všetko. Duda má za sebou prvý štart v bundeslige

Slováka tréner Herthy Berlín Pál Dárdai nasadil na záverečné desiatky sekúnd zápasu proti Eintrachtu Frankfurt.

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

Skokanské zlato vybojoval Kraft, líder Svetového pohára zostal bez medaily

Rakúšan na majstrovstvách sveta v Lahti zvíťazil pred Nemcami Andreasom Wellingerom a Markusom Eisenbichlerom.

V šlágri padlo sedem gólov, Slovan v prestrelke tesne zdolal majstra

Bratislavský klub stíha vedúcu Žilinu. Stratu znížil už na šesť bodov, ale MŠK má nedeľňajší zápas k dobru.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop