Športové výsledky (štvrtok 10. 5. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

HOKEJ

NHL - viac v článku

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Štvrťfinále:

Pittsburgh - New York Islanders 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) - stav série: 3:2

Góly: 28. T. Kennedy (Letang, B. Sutter), 29. D. Murray (Kunitz, Malkin), 34. Crosby (Iginla, Dupuis), 46. Letang (Crosby, P. Martin)

Montreal - Ottawa 1:6 (1:2, 0:1, 0:3) - konečný stav série: 1:4, Ottawa postúpila do 2. kola

Góly: 20. Subban (A. Markov, Plekanec) - 3. Z. Smith (Kassian, Methot), 13. Conacher (Condra, Pageau), 32. Turris (Condra), 47. Alfredsson (Gončar, E. Karlsson), 53. Conacher (Zibanejad), 57. Condra (Pageau, Kassian)

Článok pokračuje pod video reklamou

Peter Budaj (Montreal) mal 23 úspešných zákrokov a odchytal celý zápas.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Štvrťfinále:

Chicago - Minnesota 5:1 (1:0, 3:1, 1:0) - konečný stav série: 4:1, Chicago postúpilo do 2. kola

Góly: 16. MARIÁN HOSSA (Toews), 24. Kruger (Frolík, Keith), 27. MARIÁN HOSSA (Saad, Kruger), 31. Shaw (Bickell, Keith), 47. Sharp (Toews, MARIÁN HOSSA) - 31. T. Mitchell (Brodziak, Scandella)

Marián Hossa (Chicago) sa stal prvou hviezdou zápasu.

MAJSTROVSTVÁ SVETA:

Slovensko - Rakúsko 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1) - viac v článku:

Góly: 9. Surový (Sersen, Radivojevič) - 34. Unterluggauer (Baumgartner, Oberkofler), rozhodujúci samostatný nájazd Vanek. Rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Fraňo (ČR) - Deďuľa (Biel.), Kilian (Nór.), vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 8499 divákov.

Slovinsko - Česko 2:4 (2:2, 0:0, 0:2) - viac v článku:

Góly: 7. Sabolič (Tičar, Gregorc), 12. Tičar (Sabolič) 6. Koukal, 20. Hudler (Nakládal, Voráček), 46. Michálek (Voráček), 56. Novotný. Rozhodcovia: Kirk (Kan.), Olenin (Rus.) Suominen (Fín.), VALACH (SR), vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky 1:3, oslabenia: 0:1.

Rusko - Fínsko 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) - viac v článku:

Góly: 24. Radulov (Kovaľčuk), 59. Kovaľčuk (Tereščenko, Nikulin) - 4. Kontiola (Aaltonen, Lepistö), 28. Kontiola (Lepistö), 36. Aaltonen (Pesonen). Rozhodovali: Croft (USA), Winnerborg (Švéd.) Morrison (USA), Wilmot (Kan.), vylúčení: 5:8 po 2 min., navyše Kovaľčuk 5+DKZ - Pesonen 5+DKZ, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Bielorusko - Kanada 1:4 (0:2, 0:1, 1:1) - viac v článku:

Góly: 56. Jefimenko (Demkov) - 12. R. O'Reilly (Skinner, Jordan Staal), 17. Ladd (C. Giroux, Schultz), 26. Stamkos (C. Giroux, Schultz), 43. C. Giroux (Stamkos, Ladd)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:3, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Kaval (USA) - Dehaen (Fr.), Schrader (Nem.)


TENIS

Madrid - muži

Dvojhra - štvrťfinále:

Rafael Nadal (Šp.-5) - David Ferrer (Šp.-4) 4:6, 7:6 (3), 6:0 za 157 minút

Dvojhra - štvrťfinále:

Tomáš Berdych (ČR-6) - Andy Murray (V. Brit.-3) 7:6 (3), 6:4

Pablo Andujar (Šp.) - Kei Nišikori (14-Jap.) 6:3, 7:5

Dvojhra - 3. kolo (osemfinále):

Andy Murray (V. Brit.-3) - Gilles Simon (Fr.-16) 2:6, 6:4, 7:6 (6)

David Ferrer (Šp.-4) - Tommy Haas (Nem.-13) 7:5, 4:6, 6:4

Rafael Nadal (Šp.-5) - Michail Južnyj (Rus.) 6:2, 6:3

Tomáš Berdych (ČR-6) - Kevin Anderson (JAR) 7:6 (5), 7:5

Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-7) - Fernando Verdasco (Šp.) 4:6, 6:3, 6:2

Kei Nišikori (Jap.-14) - Roger Federer (Švaj.-2) 6:4, 1:6, 6:2

Stanislas Wawrinka (Švaj.-15) - Grigor Dimitrov (Bul.) 3:6, 6:4, 6:1

Pablo Andújar (Šp.) - Daniel Gimeno-Traver (Šp.) 5:5 - skreč, Gimeno-Traver odstúpil pre zranenie zadného stehenného svalu

ženy

Dvojhra - štvrťfinále:

Serena Williamsová (1-USA) - Anabel Medinová Garriguesová (Šp.) 6:3, 0:6, 7:5

Maria Šarapovová (2-Rus.) - Kaia Kanepiová (Est.) 6:2, 6:4

Sara Erraniová (7-Tal.) - Jekaterina Makarovová (Rus.) 6:4, 6:3

Ana Ivanovičová (16-Srb.) - Angelique Kerberová (6-Nem.) 6:3, 6:1

Turnaj EMPIRE Slovak Open v Trnave:

Dvojhra - štvrťfinále:

Paula Ormaecheová (Arg.) - Kristína Kučová (SR) 6:3, 7:5

Aleksandra Kruničová (Srb.) - Tereza Mrdežová (Chor.) 6:4, 6:4

Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) - Kateřina Siniaková (ČR) 6:2, 6:2

Karin Knappová (Tal.-2) - Karolína Schmiedlová (SR) 6:1, 6:4

Štvorhra - semifinále:

Jana ČEPELOVÁ, Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) - Alexa Glatchová, Paula Omaecheová (USA/Arg.) 4:6, 6:2, 10:8

Mervana Jugičová-Salkičová, Renata Voráčová (1/BAH-ČR) - Vesna Doloncová, Stephanie Foretzová-Gaconová (3-Srb./Fr.) 6:4, 6:7 (3), 11:9

Turnaj ITF Soweto Open v juhoafrickom Johannesburgu:

Štvorhra - semifinále:

Samantha Murrayová, Jade Windleyová (V. Brit.) - Laura Pigossiová, Zuzana Zlochová (Braz./SR) 6:3, 4:6, 10:6 (zápasový tajbrejk)


Futbal:

30. kolo Corgoň ligy - viac v článku:

FK Senica - AS Trenčín 1:0 (1:0)

Gól: 29. Piroska (z pok. kopu), ŽK: 34. T. Kóňa, 44. Brabec - 28. R. Mazáň, 63. F. Kubík, rozhodovali: Samotný - Slyško, Bednár, 2211 divákov

Semifinále baráže o postup do Premier League (odveta sa hrá v pondelok 13. mája):

Crystal Palace - Brighton 0:0 - Peter Brezovan (Brighton) nefiguroval v zápise o stretnutí.

35. kolo Primera División:

Levante - Zaragoza 0:0

ČK: 53. Pape Diop, 90.+ Pedro López (obaja Levante)

27. kolo českej ligy:

České Budejovice - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Gól: 42. Hora, J. Machovec celý zápas - P. Jánošík celý zápas + v 63. min. ŽK, D. Uškovič od 52. min.

36. kolo francúzskej Ligue 1:

OSC Lille - Stade Reims 3:0 (1:0)

Góly: 20. Kalou, 49. Payet, 77. Kalou

28. kolo ruskej ligy:

Rubin Kazaň - Saransk 2:1

Spartak Moskva - Krylja Sovietov Samara 1:1

26. kolo poľskej ligy:

Polonia Varšava - Podbeskidzie Bielsko-Biala 2:1, M. Baran celý zápas - R. Zajac, M. Bučko, R. Demjan všetci celý zápas, A. Sloboda do 76. min., J. Dančík iba na lavičke náhradníkov

Lech Poznaň - Widzew Lodž 4:0

27. kolo maďarskej ligy:

MTK Budapešť - Paks 1:0

Kaposvár - Diósgyör 1:1 - Ľuboš Hajdúch (Káposvar) a Ladislav Rybánsky (Diósgyör) odchytali celý duel, Michal Hanek (Diósgyör) absolvoval celý zápas a v 47. min dostal žltú kartu.

33. kolo tureckej ligy:

Gaziantepspor - Elazigspor 1:1

Kasimpasa - Kayserispor 1:2


Basketbal:

Final Four Európskej ligy mužov:

Semifinále: CSKA Moskva - Olympiakos Pireus 52:69 (28:40)


Hádzaná:

34. kolo slovenskej extraligy hádzanárov 2012/2013:

1. MHK Košice - HC Sporta Hlohovec 27:37 (12:20)

Najviac gólov: Fuňak 8/1, Ľoch 6, Maguška 6/2 - Holdoš 8, F. Zaťko 7/3, Jurka 6, Pok. hody: 5/3 - 3/3, vylúčení: 1 - 4, rozhodovali: Rudinský a Mandák, 90 divákov

HC winLand Michalovce - ŠKP Bratislava 24:30 (13:11)

Najviac gólov: P. Hruščák 10/5, Petrov 3 - Slaninka 8, M. Volentics 7, Kucharik 5/2, Pok. hody: 5/5 - 3/2, vylúčení: 4 - 5, ČK: Petrov za hrubý faul, Géci za tri vylúčenia - J. Štepanovský za tri vylúčenia, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 120 divákov


Rýchlostná kanoistika:

Svetový pohár:

Rozjazdy na 500 m

K1 muži:

II. rozjazda: 1. René Holten Poulsen (Dán.) 1:49,489, ... 5. Ľubomír Beňo (SR) 1:52,681 - postúpil do semifinále

C1 muži:

I. rozjazda: 1. Iľja Štokalov (Rus.) 2:00,045, ... 4. Csaba Orosz (SR) 2:15,855 - postúpil do semifinále

III. rozjazda: 1. Róbert Mike (Maď.) 1:59,754, 2. Matej Rusnák (SR) 2:01,062 - postúpil do semifinále

K2 muži:

II. rozjazda: 1. Attila Kugler, Áron Schenk (Maď.) 1:39,360, ... 4. Peter Gelle, Erik Vlček (SR) 1:41,022 - postúpili do semifinále

III. rozjazda: 1. Alexander Ďačenko, Jurij Postrigaj (Rus.) 1:39,962, ... 3. Martin Jankovec, Juraj Tarr (SR) 1:41,204 - postúpili do semifinále


Vodný zjazd:

Klasický (dlhý) zjazd - majstrovstvá Európy:

C2: 1. Guillaume Alzingre, Yann Claudepierre 15:36,93 min, 2. Frederic Leclerc, Remi Pete (všetci Fr.) 15:49,35, 3. Ján Šutek, Štefan Grega 15:53,69, 4. Vladimír Vala, Jaroslav Slučik 15:54,51, ... 15. Matúš Kunhart, Peter Šoška (všetci SR) 17:10,53

C1 muži: 1. Normen Weber (Nem.) 15:38,42, 2. Ondřej Rolenc (ČR) 15:41,68, 3. Simeon Hočevar (Slovin.) 15:46,36, ... 18. Martin Medveď (SR) 17:16,24

K1 muži: 1. Tobias Bong (Nem.) 14:08,47, 2. Kamil Mrůzek (ČR) 14:15,36, 3. Remi Pete (Fr.) 14:15,42, ... 25. Boris Rajniak 15:22,84, 32. Peter Slašťan (obaja SR) 15:33,21

K1 ženy: 1. Manuela Stöberlová (Nem.) 15:46,95, 2. Sixtine Malaterreová 15:48,76, 3. Charlene le Corvaisierová (obe Fr.) 15:49,68, ... bez účasti SR

C1 ženy: 1. Marjolene Hecquetová (Fr.) 18:19,30, 2. Marlene Ricciardiová (Tal.) 18:29,97, 3. Radka Valíková (ČR) 22:14,30, ... bez účasti SR


Vodný slalom:

Medzinárodný slalom v rámci 65. ročníka Medzinárodného tatranského slalomu:

C2: 1. Piotr Szczepaňski, Marcin Pochwala (Poľ.) 104,25 (0 trestných sekúnd), 2. Ladislav Škantár, Peter Škantár (ŠKP Bratislava) 106,92 (0), 3. Tomáš Kučera, Ján Bátik (Dukla Liptovský Mikuláš) 106,96 (0), ... 16. Matúš Gewisller, Juraj Skákala (ŠKP Bratislava) 130,08 (6), 18. Igor Michalovič, Jakub Tomko (Dukla Liptovský Mikuláš) 141,73 (6), 20. Martin Šimičák, Jakub Skubík (Dukla Liptovský Mikuláš) 183,26 (52), 21. Dominik Tomko, Marek Mikita (KTK Liptovský Mikuláš) 199,22 (58)

K1 muži: 1. Rafal Polaczyk (Poľ.) 95,66 (0), 2. Pavel Ejgel (Rus.) 97,89 (0), 3. Daniele Molmenti (Tal.) 98,14 (0), ... 6. Martin Halčin (Dukla Liptovský Mikuláš) 98,70 (0), 10. Kamil Kaniščák (ŠKP Bratislava) 99,80 (0), 11. Jakub Grigar (Dukla Liptovský Mikuláš) 100,08 (2), 20. Miroslav Urban (Dukla Liptovský Mikuláš) 102,30 (0), 21. Ján Šajbidor (Dukla Liptovský Mikuláš) 102,43 (0), ... v II. skupine 4. Matúš Hujsa (ŠKP Bratislava) 102,42 (0)

C1 ženy: 1. Katarína Macová (ŠKP Bratislava) 126,63 (2), 2. Ana Satilová (Braz.) 130,07 (4), 3. Viktoria Usová (Ukr.) 132,77 (2), ...v II. skupine 1. Katarína Kopúnová (ŠKP Bratislava) 181,31 (4)


Plávanie:

Plavecký míting Orca Cup v dlhom bazéne na bratislavských Pasienkoch:

MUŽI

50 m prsia: 1. Marek Botík (Vital Bratislava) 28,72 s, 2. Tomáš Klobučník 28,80, 3. Daniel Vácval (obaja Dukla Banská Bystrica) 28,91

100 m znak: 1. Rostislav Kubický (Dukla Banská Bystrica) 58,47, 2. Štěpán Cagaň (ČR) 1:00,87, 3. Martin Fakla (Orca Bratislava) 1:06,32

200 m polohové preteky: 1. Martin Zikmund (ČR) 2:06,93, 2. Maxim Šemberjev (Ukr.) 2:07,37, 3. Pavol Jelenák (J&T Sport Team) 2:09,04

100 m motýlik: 1. Ľuboš Grznár (Vysokoškolský klub UK) 56,47, 2. Adam Strieborný (Vital Bratislava) 56,63, 3. Juraj Hlávek (Záhorák Senica) 57,61

ŽENY

50 m prsia: 1. Zuzana Mimovičová (ŠKP Košice) 32,62, 2. Nicole Nová 33,58, 3. Tereza Martínková (obe ČR) 33,71

100 m znak: 1. Karin Tomečková (J&T Sport Team) 1:03,82 - rekord podujatia, 2. Anna Abay-Nemesová (Maď.) 1:04,60, 3. Alžběta Řehořková (ČR) 1:04, 77

100 m motýlik: 1. Birgit Koschischeková (Rak.) 1:00,13, 2. Katarína Listopadová (Dukla Banská Bystrica) 1:00,48, 3. Sherry Patelová (Kan.) 1:06,55


Atletika:

Úvodný míting 4. ročníka Diamantovej ligy IAAF v katarskej Dauhe:

MUŽI

100 m: 1. Gatlin 9,97, 2. Rodgers (obaja USA) 9,99, 3. Carter (Jam.) 9,99, 4. K. Collins (Sv. Krištof) 10,04

800 m: 1. Rudisha (Keňa) 1:43,87 - svetový výkon roka (SVR), 2. Aman (Et.) 1:44,21, 3. Kinyor (Keňa) 1:44,24, 4. Bosse (Fr.) 1:44,77

1500 m (mimo DL): 1. A. Kiprop 3:31,13 - SVR, 2. Birgen (obaja Keňa) 3:31,90 3. Souleiman (Džib.) 3:32,59

3000 m: 1. H. Gebrhiwet (Et.) 7:30,36 - SVR, 2. Longosiwa (Keňa) 7:32,01, 3. Y. Alamirew (Et.) 7:32,64

400 m prek.: 1. Tinsely 48,92, 2. B. Jackson (obaja USA) 49,12, 3. C. Fredericks (JAR) 49,35

výška: 1. Bondarenko (Ukr.) 233, 2. Mut. Barším (Kat.) 230, 3. Šustov (Rus.) 227,... 10. PETER HORÁK (SR) 219

žrď: 1. Filippidis (Gréc.) 582 - SVR, 2. Mohr 582, 3. Holzdeppe (obaja Nem.) 570

trojskok: 1. Ch. Taylor (USA) 17,11, 2. Compaoré (Fr.) 17,06, 3. Fidorov (Rus.) 16,85

guľa: 1. Whiting (USA) 22,28 - SVR, 2. Lauro (Arg.) 21,26 - juhoamerický rekord, 3. Hoffa (USA) 21,01

oštep: 1. Veselý (ČR) 85,09, 2. Pitkämäki (Fín.) 82,18, 3. Thorkildsen (Nór.) 81,51

ŽENY

200 m (+2,2 m/s): 1. Fraserová-Pryceová 22,48, 2. S. Simpsonová (obe Jam.) 22,73, 3. Soumaréová (Fr.) 22,81

400 m: 1. Montshová (Botsw.) 49,88 - SVR, 2. A. Felixová (USA) 50,19, 3. Ohuruoguová (V. Brit.) 50,53

1500 m: 1. Aregawiová (Švéd.) 3:56,60 - SVR, 2. Kipyegonová (Keňa) 3:56,98, 3. G. Dibabová (Et.) 3:57,54

3000 m prek.: 1. Chepkuruiová (Keňa) 9:13,75 – SVR, 2. S. Assefová 9:14,61, 3. H. Ayalewová (obe Et.) 9:17,60

100 m prek.: 1. Harperová-Neslonová 12,60 - SVR, 2. Wellsová 12,73, 3. Q. Harrisonová (všetky USA) 12,74

diaľka: 1. Reesová (USA) 725 - SVR, 2. Okagbareová (Nig.) 714 (+2,2 m/s), 3. DeLoachová-Soukupová 708 (+2,2), 4. Jimohová (obe USA) 692, 5. Sokolovová (Rus.) 691

disk: 1. Perkovičová (Chor.) 68,23 - SVR, 2. Sendriute (Lit.) 63,92, 3. Rühová (Nem.) 63,01

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Ste si istí, že svoj smartfón využívate naplno?
  2. Ak Vás nikdy nič nebolelo, nestrácajte čas čítaním tohto článku!
  3. Cestovateľské tipy, kde stráviť Veľkú noc
  4. Online predplatné na mesiac zadarmo v novej iOS aplikácii SME.sk
  5. Talent - vzdelanie - úspech
  6. Elektro-horúčka v podaní Volkswagenu
  7. Spoznáte týchto 11 filmov, v ktorých sa objavil McDonald’s?
  8. Nepýtajte od lekára antibiotiká pri chrípke či nádche
  9. Máte hypotéku a chcete lepšie spávať?
  10. 16 tipov na poznávacie zájazdy so slovenským sprievodcom
  1. Zastrašovanie od majiteľov hotela Danube nehoráznosťou!
  2. Naše finančné družstvo - postoj člena vyjadrený básňou
  3. Cestovateľské tipy, kde stráviť Veľkú noc
  4. Chceme, aby mali naši zákazníci z nakupovania zážitok
  5. Online predplatné na mesiac zadarmo v novej iOS aplikácii SME.sk
  6. Depresia. Kedy ju treba liečiť?
  7. Bratislavčania môžu žiadať príspevok na polopodzemné kontajnery
  8. Mototechna predala za päť rokov už 40 tisíc áut
  9. HubHub spája sily s Neulogy
  10. Na SPU v Nitre vznikla Konfuciova trieda
  1. Spoznáte týchto 11 filmov, v ktorých sa objavil McDonald’s? 22 856
  2. 16 tipov na poznávacie zájazdy so slovenským sprievodcom 11 819
  3. Cestovateľské tipy, kde stráviť Veľkú noc 10 130
  4. Ste si istí, že svoj smartfón využívate naplno? 8 890
  5. Mio MiVue 733 WiFi - snadno přeneste záznam autokamery do mobilu 6 721
  6. Nepýtajte od lekára antibiotiká pri chrípke či nádche 5 662
  7. Máte hypotéku a chcete lepšie spávať? 5 114
  8. Elektro-horúčka v podaní Volkswagenu 5 091
  9. Dobrú chuť: príloha o dobrom jedle a varení v denníku SME 4 720
  10. Online predplatné na mesiac zadarmo v novej iOS aplikácii SME.sk 3 478

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Ako sa čínsky drak dostal do Kotlebovho kraja. V Bystrici majú unikát

V Banskej Bystrici študujú stredoškoláci dvojjazyčne.

DOMOV

Chaos, vojna, blahobyt? Čo by sa dialo, ak by komunistom puč nevyšiel

Ako sa mohol skončiť Víťazný február.

PLUS

Aký je život s ľuďmi, ktorí trpia Alzheimerovou chorobou?

Pochopí len ten, kto to zažil, hovorí pán Dušan, ktorý opatruje chorú manželku.

Neprehliadnite tiež

Legionári Slovana ponížili majstra rozdielom dvoch tried

Futbalisti Slovana zdolali v najväčšom hite 21. kola Fortuna Ligy na vypožičanom štadióne Žilinu 6:0.

Kanada získala bronz, v desaťgólovom zápase porazila Česko

Na hokejovom turnaji sa stretli druhýkrát.

Olympiáda 2018 (ZOH): Program 25.2.2018 (deň 16)

Pozrite si program zimných olympijských hier 2018 v juhokórejskom Pjongčangu na deň 25. február 2018.

Jej lyžovanie je ako pieseň. Počujem v hlave rytmus, tvrdí Shiffrinová

Na olympiáde bola najžiadanejšou a najobletovanejšou športovkyňou, hoci za očakávaniami zaostala.

Šláger sa skončil debaklom. Slovan deklasoval Žilinu

Pozrite si súhrn sobotňajších výsledkov Fortuna liga 2017/2018.