Slovan ešte titul nezískal, s Ružomberkom len remizoval 2:2

(Autor: SITA)
TASR|11. máj 2013 o 19:20

Myjava natiahla sériu neporaziteľnosti už na 10 zápasov.

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava sa ešte netešia z majstrovského titulu, rekordného siedmeho v ére samostatnosti.

Zverenci trénera Samuela Slováka v sobotu iba remizovali v zápase 30. kola na Pasienkoch nad MFK Ružomberok 2:2.

V tabuľke Corgoň ligy ich s 56 bodmi tri kolá pred koncom má ešte možnosť predbehnúť Senica. Tá ma konte po výhre nad Trenčínom 49 bodov.

Slovan nevyužil už druhú šancu získať titul, keď minulú nedeľu prehral v Trenčíne 1:4. Tretiu šancu bude mať budúcu nedeľu v Zlatých Moravciach, ak Záhoráci neprehrajú v sobotu s Ružomberkom.

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 2:2 (1:1)

Góly: 26. Niňaj, 67. Halenár - 45.+1. Lovás, 87. Ďubek. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Kladrubský, Gorosito (obaja Slovan), 2345 divákov.

Slovan Bratislava: Putnocký Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Pauschek Kladrubský Žofčák, Grendel (85. Kuzma), Hlohovský (63. Halenár) Soumah (78. Kopúnek) - Peltier

MFK Ružomberok: Zich P. Maslo, Bielák, Greššák, Nosek Bartoš Lupták (39. Serečin), Ďubek, Almaský - Lovás (76. Pekár), Zreľák (46. Nagy)

Asi hodinu pred zápasom sa spustil v Bratislave dážď a mokrý terén robil obom tímom značné problémy.

Slovan mal optickú územnú prevahu a skóre otvoril zo štandardky. V 26. minúte rok Žofčáka hlavou "koníčkom" poslal do Zichovej siete premiérovým gólom v lige stopér Niňaj.

V prvej minúte nadstaveného času šokovali hostia domácich, keď center Almaského tiež hlavou zužitkoval na vyrovnanie Lovás.

Dážď neustal ani v druhom dejstve, v 54. minúte to z priameho kopu z nádejnej pozície prudko skúsil Hlohovský, ale obrana "Ruže" odvrátila.

Slovan zvýšil aktivitu, a v 65. minúte trafili "belasí" žrď po centri Bagayoka a hlavičke Kladrubského. Gól do brány hostí visel vo vzduchu a padol v 67. minúte, keď sa do úniku dostal striedajúci Halenár a jeho strelu si vysokým oblúčikom zrazil do vlastnej siete obranca hostí Peter Maslo.

Keď už sa pomaly na Pasienkoch začali chystať majstrovské oslavy, v 87. minúte vyrovnal Ďubek, ktorý vnikol do 16-ky a strelou k žrdi skóroval.

V nadstavenom čase mohol predsa len rozhodnúť o výhre Slovana Pelterie, ktorý urobil Zichovi kľučku, ale v rozhodujúcom momente sa pošmykol.

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberku: "Nie je jednoduché vyhrať domáci zápas, keď je všetko pripravené na oslavy titulu. My sme sa takticky pripravili dobre, chceli sme zavrieť obranu a vyrážať do brejkov. Možno sme mohli byť ešte odvážnejší. Dostali sme lacné góly, ale také dostávame už pomerne často."

Samuel Slovák, tréner Slovana: "Bol to smolný zápas, góly sme dostali v záveroch oboch polčasov. Škoda, lebo zápas sme mali pod kontrolou v jeho fázach. Súper čo mal, zakončil gólom. Nakoniec sme mali šancu do prázdnej bránky, ale to sa stáva, keď človek veľmi chce a je pod tlakom, môže urobiť chybu. Vedeli sme, že Ružomberok je húževnatý, dokázal to. Musíme ísť ďalej."

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 52. Viazanko. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Gyömbér, 1670 divákov

MFK Košice: Tofiloski - Tóth, Ostojič, Bašista, Sekulič - Šinglár, Hovančík - Viazanko, Bukata (63. Karaš), Matič (77. Kavka) - O. Diaby (74. Gál-Andrezly)

Dukla Banská Bystrica: Boroš - Turňa, Gyömbér, Adámik, Teixeira - Pančík (79. Faško), Hlinka, Savič (57. Považanec), Hučko - Šovčík, Peňaška (65. Slančík)

Prvá šanca prišla až v 13. minúte. Domáci stredopoliar Hovančík napriahol spoza šestnástky, loptu ešte tečoval Oumar Diaby, ale Boroš sa poriadne natiahol a poslal ju na rohový kop.

V 23. minúte napriahol Šovčík a aj s prispením domáceho obrancu, skončila lopta na brvne Tofiloského brány. Domáci gólman sa ešte zapotil v 31. minúte, keď ho k zákroku vyzval strelou z priameho kopu Hučko.

Vstup do druhého dejstva vyšiel "žlto-modrým", ktorí sa po akcii Matiča a následnom zakončení Viazanka ujali vedenia - 1:0. V 64. minúte sa vo vnútri šestnástky dostal k zakončeniu striedajúci Karaš, ale Boroš si s jeho zakončením dokázal poradiť.

V 71. minúte spálil najväčšiu šancu hostí Hučko, ktorý zblízka hlavou nechal vyniknúť košického brankára. O dve minúty neskôr poslal Karaš z pravej strany center na Oumara Diabyho, lopta z jeho kopačky skončila iba na brvne hosťujúcej brány.

Päť minút pred koncom duelu vytiahol ďalší parádny zákrok po nebezpečnej hlavičke Slančíka. V 89. minúte ešte Karaš z tesnej blízkosti trafil iba Boroša.

Ján Kozák, tréner Košíc: "Tento zápas bol v prvom polčase veľmi opatrný, veľa nepresností, málo pohybu. Pravdou je, že defenzívu sme ako tak robili. Druhý polčas bol lepší a mali sme tam dobrý úsek hry, keď sme dali gól a vypracovali si asi ďalšie dve príležitosti. O zápase rozhodli dvaja hráči a to brankár Tofiloski a Viazanko. Tí vyčnievali nad ostatnými a pričinili sa veľkou mierou o naše víťazstvo. Som rád, že sme vyhrali a posunuli sa na tretie miesto."

Norbert Hrnčár, tréner B. Bystrice: "Po takomto priebehu sa mi ťažko hľadajú slová. Vypracovali sme si obrovské množstvo šancí, no Tofiloski pochytal všetko, čo sa dalo a možno aj čo sa nedalo. Domáci využili brejkovú situáciu, po rýchlom prieniku ju i premenili."

Spartak Myjava - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0)

Góly: 37. Harsányi, 72. Kosík, ŽK: 43. Siva, 53. Sládek, 90.+ Pelegríni - 78. J. Dolný, 85. J. Novák, 89. Krob, rozhodovali: Trutz - Balko, Bóllo, 2438 divákov

Myjava: Solnička Šulek, Černáček, Častulín, Siva Kuračka, Marček, Bruško (73. Pelegríni), Sládek (59. Kosík), Kukoľ (78. Daniel) Harsányi

Prešov: Diviš Petráš, Jacko, Kolbas, Krob Papaj, Kačala (61. Jakovlev), Poliaček (81. Bernardo), Marcin, Novák - Dolný

Pred zápasom začalo v Myjave výdatne pršať a v úvode duelu sa to podpísalo pod priebeh hry. Domáci sa radovali z gólu už vo 4. minúte, avšak predčasne, peknú kombinačnú akciu totiž zakončoval Harsányi z ofsajdu.

Hostia sa predviedli v 31. minúte, to sa k strele z 20 metrov dostal Poliačak, mieril k žrdi, Solnička bol ale pripravený.

V 37. minúte prenikol po pravej strane do 16-tky aktívny Siva, prihral na Harsányiho a ten rozvlnil sieť za Divišom 1:0.

Hneď v úvode druhého dejstva hry sa prezentoval peknou strelou z 22 metrov Novák, Solnička vyrazil a Častulín odkopol do bezpečia. V 52. minúte ukážkovo Sládek vysunul Harsányiho, ten zvnútra 16-tky pálil na Diviša, brankár hostí vyrazil.

64. minúte priniesla vzrušujúce okamihy. Najskôr sa do palebnej pozície dostal agilný Novák, Solnička sa predviedol pekným zákrokom a tým sa začala kontra domácich, na konci ktorej bol Kukoľ, ale zvnútra pokutového územia pálil vedľa brány.

Gólová radosť po druhýkrát nastala po rohu Kuračku v 72. minúte, ten loptu poslal na hlavu Kosíka, ktorý zblízka skóroval - 2:0.

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Zo začiatku nám trošku chýbala koncentrácia. Ale potom už hráči ukázali, prečo sme tam, kde sme. Prešov mal tiež pár nepríjemných situácií, ale my máme dobrú fazónu a som rád, že sme to potvrdili. Teraz sme piati v tabuľke, je to nádhera, treba si to vážiť, ešte sme neskončili. Veľká vďaka patrí aj fanúšikom, pretože v takomto počasí si to častokrát človek rozmyslí a zostane doma. O pol ôsmej večer mať plný štadión je krásne a zároveň aj zaväzujúce.

Jozef Bubenko (tréner Prešova): "Zápas ukázal, že domáci sú v dobrej hernej pohode. My hráme o záchranu, šancu dostalo niekoľko mladých hráčov. Mali sme fázy zápasu, kde sme hrali dobre, aj fázy zápasu, kde sme robili veľa technických chýb a ťažko sa dostávali do protiútoku. Kľúčová bola situácia, kedy Ján Novák bol sám pred brankárom, keby dal na 1:1, bol by to iný duel. Dať gól je pre nás neriešiteľná úloha. Za daných okolností je víťazstvo domácich zaslúžené."

Domov»Futbalnet»Slovan ešte titul nezískal, s Ružomberkom len remizoval 2:2