AKTUALIZOVANÉ 17.17

Trnava doma zabrala, Zlaté Moravce porazila 3:2

V 30. kole Corgoň ligy vyhrali futbalisti Spartaka Trnava nad ViOnom 3:2 gólmi Vyskočila Augustiniho a Kaščáka.

Martin Vyskočil (vpravo) z Trnavy a Martin Kuciak zo Zlatých Moraviec.(Zdroj: SITA)
Zažite Audi cup na vlastnej koži od skvelých 95 € >>

FC Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 3:2 (1:0)

Góly: 34. M. Vyskočil, 50. Augustini, 77. Kaščák - 64. Grabež (vlastný), 69. K. Mészáros, ŽK: 18. Pavol Majerník, 39. Obročník (obaja Zlaté Moravce), rozhodovali: Valášek - R. Sluk, Chládek, 2393 divákov

Trnava: Rusov - Janečka, P. Čarnota, Klabník, Grabež - Augustini, Kaščák, Karhan (74. I. Hodúr), Ciprys (83. Schranz) - Vlasko (52. Deket), M. Vyskočil

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Pavol Majerník, Ondráš, Chren (84. M. Pintér) - A. Candrák (53. K. Mészáros), Obročník (88. Ondrejka), Bolinha, Orávik - Ľ. Bernáth, Hodek

Už v 2. min sa na bránku Zlatých Moraviec rútil domáci Vyskočil, no na klzkom trávniku mu odskočila lopta a jeho šancu následne zlikvidoval Kuciak.

S pribúdajúcimi minútami chýbala domácim presnosť vo finálnej fáze a pokoj pri spracovaní lopty. V 34. min však riedko zaplnené tribúny potešil po spolupráci Kaščáka a Vlaska na dvakrát Vyskočil - 1:0.

Ten istý hráč mohol skórovať aj minútu pred polčasovou prestávkou, no po prihrávke od Vlaska tesne minul ľavú žrď Kuciakovej bránky.

V 50. min Vlasko oblúčikom poza obranu hostí našiel Augustiniho ktorý zvýšil vedenie domácich - 2:0. Na druhej strane si v 64. min po prudkom Bernáthovom centri vrazil loptu do vlastnej bránky Grabež - 2:1.

O päť minút neskôr hostia už vyrovnali, keď sa po Pavlendovej spätnej prihrávke strelou bez prípravy presadil Mészáros - 2:2.

V 77. min stanovil konečný výsledok stretnutia Kaščák, ktorý na dvakrát využil Hodúrovu prihrávku - 3:2. Hostia opäť mohli vyrovnať, no striedajúci Mészáros nestrelil svoj druhý gól v zápase, keď vo veľkej šanci prestrelil Rusovovu bránku. V 87. min bol v akcii Hodúr, no technickou strelou iba nastrelil žrď.

Vladimír Ekhardt (tréner Trnavy): "Som šťastný, že sme získali dôležité body s nevyspytateľným súperom. ViOn zvíťazil v Košiciach a potrápil i oveľa kvalitnejších súperov, ako je Spartak. Aj napriek tomu si myslím, že za stavu 2:0 v náš prospech sme výrazne poľavili. Mali sme viac šancí, no potrestali sme sa vlastným gólom. Triumf vydretý v závere zápasu má veľkú cenu do zostávajúcich kôl, v ktorých budeme bojovať o zotrvanie v Corgoň lige."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Odohrali sme priemerný zápas, hrali sme svoj spôsob hry. Mojim hráčom sa gólovo darilo až v druhom polčase. Možnosti na strelenie gólu sme mali aj v prvom dejstve. Domáci nám vlastným gólom pomohli vrátiť sa do zápasu. Verím, že v ďalších dueloch bude Trnava gólovo a bodovo úspešná."