Radivojevič: Gól by som vymenil za bod

(Autor: TASR)
SITA|12. máj 2013 o 22:42

Ak chcú Slováci postúpiť medzi najlepšiu osmičku, musia bezpodmienečne zdolať Američanov.

HELSINKI. Slovenskí hokejisti išli v zápase s Ruskom herne nahor, ale na body to nestačilo.

Hráči odohrali v prvej tretine s favoritom vyrovnanú partiu, od druhej časti hry však preberali iniciatívu Rusi a dvoma gólmi potvrdili prevahu.

Slováci síce dokázali ešte pred záverom druhej tretiny znížiť, ale v tretej dvadsaťminútovke rozhodol o ruskom víťazstve 3:1 po Janusovom zaváhaní Denis Denisov.

"Zborná" hrala s prehľadom, jej hráči nepanikárili a držali súpera na dištanc. Slováci sa síce snažili, ale na rozbehnutého favorita už herne nemali.

„Dnes sme hrali dobre, ale s jedným gólom je vždy len veľmi ťažké vyhrať. Škoda, že sme nepridali ďalší gól. Rusi si to už v tretej tretine po zvýšení na 3:1 postrážili a hrali dobre až do konca,“ hovoril Branko Radivojevič.

Slováci v zápase s Rusmi nemuseli toľko tvoriť ako proti papierovo slabším súperom. Do veľkých možností ich nepúšťali.

Pre vývoj duelu mohol byť dôležitý Radivojevičov gól 16 sekúnd pred koncom druhej časti hry vo vlastnom oslabení. Tridsaťdvaročný rodák z Piešťan využil zaváhanie Nikulina na modrej čiare a strelil desiaty gól kariéry na MS. „Vymenil by som ho za bod tímu. Je pekné dať gól, ale body nám to neprinieslo,“ tvrdil Radivojevič.

Slováci sa teoreticky ešte môžu obávať o príslušnosť v elitnej kategórii MS, ale stále môžu myslieť aj na štvrťfinále. Záležať bude od výsledkov Francúzska, Nemecka i Lotyšska.

Ak chcú zverenci Vladimíra Vůjtka postúpiť medzi najlepšiu osmičku, musia bezpodmienečne zdolať Američanov.

„Musíme čakať a uvidíme, ako to všetko dopadne. Budeme držať palce súperom, aby dosiahli pre nás vyhovujúce výsledky. Verím, že sa k nám šťastie neotočí opäť chrbtom. Musíme v každom prípade vyhrať posledný zápas,“ doplnil Branko Radivojevič.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Radivojevič: Gól by som vymenil za bod