Golden State vyrovnalo sériu so San Antoniom

(Autor: TASR/AP)
SITA|13. máj 2013 o 09:03

Basketbalisti Golden State zvíťazili v nedeľňajšom zápase semifinále Západnej konferencie NBA nad San Antoniom 97:87 po predĺžení a vyrovnali sériu na 2:2.

OAKLAND. Nováčik Harrison Barnes dosiahol 26 bodov a 10 doskokov, Jarrett Jack pridal ako hráč z lavičky 24 bodov. Jeden z najlepších výkonov kariéry podal Stephen Curry (22 bodov), ktorý hral napriek zdravotným ťažkostiam. Golden State sa podarilo vymazať v poslednej štvrtine osembodový deficit súpera.

Hosťujúcim Spurs predĺženie vôbec nevyšlo, domáci im odskočili pred 19 596 v žltých tričkách oblečenými divákmi sériou deviatich bodov a potom už do konca súboj kontrolovali. Piaty zápas sa hrá v utorok v San Antoniu.

Golden State - San Antonio 97:87 po predĺžení (19:26, 18:19, 23:17, 24:22 - 13:3) - stav série: 2:2