Slováci už majú postup vo vlastnej moci. Francúzi prehrali

Lotyš Cipulis dáva prvý gól Francúzovi Huetovi.
Lotyš Cipulis dáva prvý gól Francúzovi Huetovi. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|13. máj 2013 o 17:23

Francúzi nevyužili veľkú šancu v boji o postup do štvrťfinále. S Lotyšmi prehrali 1:3.

Prekvapenie tohtoročných MS v hokeji Francúzi prehrali s Lotyšmi 1:3 a dali tak postupové páky opäť do rúk slovenským hokejistom.

Ak v utorok o 11.15 h naši vyhrajú nad USA, postúpia do štvrťfinále, a to bez ohľadu na ďalšie výsledky v našej helsinskej skupine.

Stačiť by nám mohol aj iný výsledok

Slovenským hokejistom môže stačiť aj víťazstvo nad USA po predĺžení. V tomto prípade by však nemohli Nemci vyhrať nad Francúzmi po 60 minútach.

S Nemcami aj Francúzmi, ktorí majú pred sebou ešte vzájomný zápas, totiž naši vyhrali, a tak by ich v tabuľke v prípade rovnosti bodov predbehli.

Za istých okolností by našim dokonca stačila aj prehra s USA po predĺžení. A to v prípade, ak by Francúzi vyhrali nad Nemcami po predĺžení.

Všetci - Slovensko, Nemecko aj Francúzsko - by v tomto prípade mali zhodne po 8 bodov a v minitabuľke týchto troch reprezentácii by sme skončili prví, t. j. celkovo na postupovom 4. mieste.

Očakáva sa pritom, že Lotyši aj Rakúšania svoje posledné zápasy prehrajú. Lotyši hrajú s Fínskom, Rakúšania s Ruskom.

Lotyši odsunuli na zostupovú 8. priečku Rakúšanov

Lotyši sa vďaka výhre nad Francúzmi pred takmer prázdnym hľadiskom odpútali z posledného miesta v tabuľke. Momentálne tak z elitnej kategórie MS vypadávajú Rakúšania.

V zápase malo zastúpenie aj Slovensko, a to v osobe hlavného rozhodcu Vladimíra Balušku.

Lotyšsko - Francúzsko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 15. Cipulis (Sprukts, Freibergs), 26. Sprukts (Cipulis), 57. Darzinš (Sprukts) - 44. Desrosiers (Y. Treille, Hecquefeuille).

Rozhodovali Baluška (SR), Brüggemann (Nem.) - Käck (Švéd.), Morrison (USA), vylúčení: 5:3, navyše Sotnieks 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2204 divákov.

Lotyšsko: Gudlevskis - Redlihs, Sotnieks, Kulda, Freibergs, Andersons, Saviels, M. Jass - Cipulis, Sprukts, Darzinš - Indrašis, Girgensons, Kenins - Jekimovs, Džerinš, Meija - Berzinš, Štals, Pavlovs.

Francúzsko: Huet - Auvitu, Manavian, Hecquefeuille, Bachet, Janil, Besch, Moisand - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - Fleury, Bellemare, S. Treille - Henderson, A. Roussel, Da Costa - Guttig, Raux, Bertrand.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci už majú postup vo vlastnej moci. Francúzi prehrali