VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Semifinále:
Chicago - Miami 65:88 (15:21, 18:23, 9:17, 23:27) - stav série: 1:3
ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Semifinále:
Memphis - Oklahoma 103:97 po predĺžení (18:29, 30:27, 28:20, 18:18 - 9:3) - stav série: 3:1
Hokej:
Majstrovstvá sveta:
Slovensko - USA 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) - viac v článku:
Góly: 1. Radivojevič (Kopecký), 4. Bartek (Šatan), 31. Vydarený (Záborský, Kukumberg), 59. M. Daňo (Šatan) - 40. Kristo (Carle)
Bielorusko - Švajčiarsko 1:4 (0:1, 0:0, 1:3) - viac v článku:
Góly: 42. Kovyršin (Andrjuščenko, Šinkevič) - 2. Josi, 51. Bieber (Josi, Berra), 54. Walker (Bieber), 60. Walker.
Francúzsko - Nemecko 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1) - viac v článku:
Góly: 2. Desrosiers (Besch), 35. A. Roussel - 18. Ehrhoff (Ullmann), 42. Wolf (Hördler), 62. Ehrhoff (M. Goc)
Česko - Nórsko 7:0 (3:0, 2:0, 2:0) - viac v článku:
Góly: 2. Fleischmann (Plekanec), 8. Fleischmann (Plekanec, Tlustý), 12. Tlustý (Plekanec), 28. Hanzal (Voráček, Hudler), 40. Michálek (Šmíd, Hubáček), 54. Vrbata (Hanzal), 54. Irgl (Novotný, Hubáček).
Lotyšsko - Fínsko 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1) - viac v článku:
Góly: 9. Meija (Džerinš, K. Jass), 57. Jekimovs (Meija, Džerinš) 10. Salminen (Korpikoski, Mäntylä), 31. Granlund (Salminen, Laakso), 64. Pihlström.
Dánsko - Švédsko 2:4 (1:0, 1:1, 0:3) - viac v článku:
Góly: 8. Madsen (Starkov), 37. Starkov (Madsen, Green) - 25. D. Sedin (Eriksson, H. Sedin), 41. H. Sedin (Eriksson, D. Sedin), 42. Thörnberg (Lindberg, Pettersson), 51. Thörnberg (Pettersson, Edler).
Futbal:
Corgoň liga - viac v článku:
FC Nitra - MFK Košice 1:0 (0:0)
Gól: 84. Tawamba, ŽK: 89. Kaspřák - 68. U. Matič, rozhodovali: Horváth - Slyško, Poláček, 1420 divákov
27. kolo českej ligy:
Dukla - Brno 3:2 (2:0)
Góly: 11. Pospěch, 43. Berger, 62. Néstor - 54. Kroupa, 64. Frejlach, 1293 divákov. L. Štetina prišiel na trávnik v 86. min - M. Husár hral celý zápas
37. kolo anglickej ligy - viac v článku:
Arsenal Londýn - Wigan Athletic 4:1 (1:1)
Góly: 11. a 68. Podolski, 63. Walcott, 71. Ramsey - 45. Maloney
Tenis:
Turnaj v Ríme:
Dvojhra - 1. kolo:
Dominika Cibulková (SR-14) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 1:6, 6:2, 6:2 za 123 minút
Ťie Čeng (Čína) - Magdaléna Rybáriková (SR) 7:6 (0), 6:3 za 125 minút
Bojana Jovanovská (Srb.) - Caroline Wozniacká (Dán.-10) 2:6, 6:4, 7:6 (5)
Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) - Naďa Petrovová (Rus.-11) 3:6, 6:2, 7:6 (1)
Maria Kirilenková (Rus.-12) - Anabel Medinová-Garriguesová (Šp.) 6:3, 6:3
Roberta Vinciová (Tal.-13) - Jelena Vesninová (Rus.) 6:7 (2), 7:5, 6:4
Urszula Radwanská (Poľ.) - Ana Ivanovičová (Srb.-15) 6:3, 2:6, 6:2
Sloane Stephensová (USA-16) - Flavia Pennettová (Tal.) 6:3, 6:3
Julia Görgesová (Nem.) - Andrea Hlaváčková (ČR) 2:6, 6:4, 6:4
Varvara Lepčenková (USA) - Lesia Curenková (Ukr.) 6:4, 6:2
Christina McHalová (USA) - Karin Knappová (Tal.) 7:5, 6:2
Romina Oprandiová (Švaj.) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) 6:2, 6:0
Yanina Wickmayerová (Belg.) - Kirsten Flipkensová (Belg.) 6:4, 6:0
Dvojhra - 2. kolo:
Serena Williamsová (USA-1) - Laura Robsonová (V. Brit.) 6:2, 6:2
Simona Halepová (Rum.) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-4) 6:7 (2), 6:1, 6:2
Petra Kvitová (ČR-8) - Sabine Lisická (Nem.) 6:4, 0:6, 7:5
Štvorhra - 1. kolo:
Francesca Schiavoneová, Samantha Stosurová (Tal./Aus.) - Daniela Hantuchová, Anabel Medinová-Garriguesová (SR/Šp.) 6:3, 6:1 za 60 minút
Dvojhra - 1. kolo:
Julien Benneteau (Fr.) - Nicolás Almagro (Šp.-12) 7:6 (2), 6:4
Michail Južnyj (Rus.) - Tommy Haas (Nem.-13) 6:4, 6:3
Stanislas Wawrinka (Švaj.-15) - Carlos Berlocq (Arg.) 5:7, 6:3, 6:3
Fernando Verdasco (Šp.) - Horacio Zeballos (Arg.) 6:3, 3:6, 6:3
Jérémy Chardy (Fr.) - Feliciano López (Šp.) 3:6, 7:5, 7:6 (4)
Gilles Simon (Fr.) - Filippo Volandri (Tal.) 6:3, 2:6, 6:4
Viktor Troicki (Srb.) - Lukáš Rosol (ČR) 3:6, 6:1, 6:4
Dvojhra - 2. kolo:
Novak Djokovič (Srb.-1) - Albert Montanes (Šp.) 6:2, 6:2
Roger Federer (Švaj.-2) - Potito Starace (Tal.) 6:1, 6:2
Tomáš Berdych (ČR-6) - Denis Istomin (Uzb.) 6:4, 6:0
Juan Martín Del Potro (Arg.-7) - Andrej Kuznecov (Rus.) 6:3, 6:2
Richard Gasquet (Fr.-9) - Grigor Dimitrov (Bul.) 6:4, 6:4
Kevin Anderson (JAR) - Marin Čilič (Chor.-11) 6:3, 7:6 (7)
Štvorhra - 1. kolo:
Flavio Cipolla, Filippo Volandri (Tal.) - Fabio Fognini, Martin Kližan (Tal./SR) 6:3, 4:6, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 79 minút
Lukáš Rosol, Viktor Troicki (ČR/Srb.) - Julian Knowle, Filip Polášek (Rak./SR) 6:2, 6:4 za 56 minút
Turnaj v kórejskom Busane:
Dvojhra - 1. kolo:
Ce Čang (Čína) - Lukáš Lacko (SR-2) 7:6 (3), 6:3 za 97 minút
Turnaj v uzbeckom Samarkande:
Dvojhra - 1. kolo:
Guillermo Olaso (Šp.) - Jozef Kovalík (SR) 6:7 (2), 6:1, 7:5 za 135 minút
Štvorhra - 1. kolo:
Jan Mertl, Adrian Sikora (ČR/SR) - Sergej Betov, Marc Giner (Biel./Šp.) 6:2, 2:6, 10:8 (zápasový tajbrejk) za 72 minút
Turnaj ITF kategórie Futures v kazašskom Almaty:
Dvojhra - 1. kolo:
Marko Daniš (SR-7) - Alexej Kedriuk (Kaz.) 6:4, 6:2
Filip Horanský (SR-2) - Alexej Nesterov (Kaz.) 1:6, 6:1, 6:2
Turnaj ITF Sparta Prague Open v Prahe:
Dvojhra - 1. kolo:
Misaki Doiová (Jap.-8) - Karolína Schmiedlová (SR) 6:1, 6:1
Štvorhra - 1. kolo:
Jana Čepelová, Lucie Hradecká (SR/ČR) - Sandra Klemenschitsová, Andreja Klepačová (Rak./Slovin.) 6:0, 6:4
Futbal:
Semifinále ME hráčov do 17 rokov - viac v článku:
SR 17 - Taliansko 17 0:2 (0:1)
Góly: 3. Pugliese, 64. Capradosi, ŽK: Zázrivec - Palazzi, Parigini. Rozhodovali: Dunauskas (Litva) - Storey (Sev.Ír.), Žuk (Biel.), 6985 divákov.
Cyklistika:
Giro d´Italia - viac v článku:
10. etapa (Cordenons - Altopiano del Montasio, 167 km): 1. Rigoberto Urán Urán (Kol.) Sky 4:37:42 h, 2. Carlos Betancur (Kol.) AG2R Le Mondiale +20 s, 3. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana, 4. Mauro Santambrogio (Tal.) Vini Fantini-Selle Italia, 5. Cadel Evans (Aus.) BMC Racing, 6. Rafal Majka (Poľ.) Saxo-Tinkoff - všetci +31 s
Hádzaná:
5. kolo nadstavbovej časti v Česku v rámci interligovej súťaže hádzanárok (WHIL):
A-skupina (o 1. - 4. miesto) - 5. kolo:
DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 35:27 (15:13)
Najviac gólov: Hrbková 10, A. Tóthová 9, Uhráková 3, Mičiníková 1 - Martinková 8, Beňušková 4
Atletika:
8. ročník Veľkej ceny Brna a Juhomoravského kraja:
Výsledky Slovákov:
Muži - 100 m: 5. Rigler 11,12 (v rozbehu 11,09), 200 m: 2. Rigler 22,64, 4. Privalinec 22,73, 400 m: Kučera 47,48, 800 m: 4. Jablokov 1:56,39, výška: 1. Horák 224, 3. Ľ. Zeman 200, diaľka: 7. Samuelis 676.
Ženy - 100 m: 3. Môciková 12,72, 200 m: 6. Chvílová 26,98, 400 m: 2. Holleyová 56,85, výška: 5. Michlíková 165, diaľka: 1. J. Velďáková 669 (+0,4 m/s), 3. Medgyesová 635, 4. Baňovičová 573, 5. Hladíková 568, trojskok: 3. Baňovičová 12,42.