Cibulková v Ríme postupuje, vyzve svetovú jednotku

(Autor: SITA/AP)
TASR|15. máj 2013 o 13:30

Slovenská tenistka postúpila na talianskomu turnaji do osemfinále, keď vyradila Melanie Oudinovú.

RÍM. Dominika Cibulková sa prebojovala už do osemfinále dvojhry na turnaji WTA v Ríme. V druhom kole si ako nasadená štrnástka poradila s americkou kvalifikantkou Melanie Oudinovou za 2:12 h v troch setoch 5:7, 6:1, 6:3 a upravila vzájomnú bilanciu s touto súperkou už na 3:0. V úvodnom dejstve nevyužila vedenie 5:2, v ďalšom priebehu zápasu však na antukovom dvorci dominovala, keď od stavu 0:1 v druhom sete získala desať gemov v rade.

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi zverenka trénera Mateja Liptáka vo štvrtok proti svetovej jednotke Serene Williamsovej, s ktorou má zatiaľ negatívnu bilanciu 0:2. V marci na turnaji v Miami viedla nad Američankou 6:2 a 4:1, mladšej zo sestier Williamsových sa však podarilo otočiť nepriaznivý vývoj. Cibulková má vo Foro Italico už istú prémiu 24.300 dolárov a 125 bodov do svetového rebríčka WTA. Turnaj v Ríme je pre Slovenku súčasťou prípravy na grandslamový Roland Garros v Paríži.

Cibulkovú po zápase s Oudinovou mrzelo, že stratila dobre rozohratý prvý set. "Celý zápas bol o mne. Viedla som v prvom sete 5:2, hrala som dobre a tlačila som ju. Potom som však trochu upustila od aktívnej hry a súperka prezvala iniciatívu. Keď bolo 5:5, tak trochu zapracovali aj nervičky. Dôležité bolo, že v druhom sete za stavu 0:1 som sa opäť chytila a vyhrala som desať gemov za sebou. V tejto fáze zápasu som hrala naozaj super, chodila som si do kurtu pre lopty, zahrala som tam veľa čiar a súperka bola bezradná. V treťom sete Oudinová znížila z 0:4 na 3:4 a bola z toho dráma, no koncovku som našťastie zvládla veľmi dobre. V posledných dvoch gemoch som si dokázala zachovať pokoj," povedala pre TASR Cibulková, ktorá vo štvrtok proti Serene Williamsovej nemá čo stratiť.

"Serena je vo veľmi dobrej forme, minulý týždeň vyhrala turnaj v Madride. Vynasnažím sa však hrať tak, ako v prvých dvoch setoch v Miami a uvidíme, ako to dopadne."