Man United viedol 5:2, s WBA remizoval 5:5

(Autor: SITA/AP)
TASR|19. máj 2013 o 19:19

Účasť priamo v skupinovej fáze Ligy majstrov si vybojovala Chelsea, v predkole si zahrá Arsenal.

LONDÝN. Účasť v skupinovej fáze prestížnej klubovej súťaže si zabezpečila Chelsea Londýn, ktorá zdolala FC Everton 2:1, o víťazný gól sa postaral v 76. minúte španielsky útočník Fernando Torres. "The Blues" sa tak pridali už k istým účastníkom LM Manchestru United a Manchestru City. V predkole LM si zahrá Arsenal Londýn, ktorý zdolal Newcastle United 1:0.

Už pred záverečným kolom bolo isté, že najvyššiu súťaž opustia Wigan Athletic, Queens Park Rangers a FC Reading. Tretia májová nedeľa mala špecifickú príchuť pre trénera Alexa Fergusona, ktorý sa so svojou viac ako 26-ročnou kariérou na lavičke ManUtd rozlúčil remízou.

Jeho zverenci si podelili body s West Bromwichom Albion po gólovej prestrelke a výsledku 5:5. "Červení diabli" si nedokázali udržať vedenie 5:2, keď v posledných desiatich minútach trikrát inkasovali, hetrikom v drese WBA sa blysol Lukaku.

FC Liverpool v základnej zostave so slovenským reprezentantom Martinom Škrtelom zavŕšil sezónu plným bodovým ziskom po výhre 1:0 nad Queens Park Ranges. Jediným úspešným strelcom bol v 23. minúte Coutinho. V ďalšom stretnutí nestačil Manchester City na domácej pôde na Norwich City a podľahol 2:3.

Pre hostí to bolo druhé víťazstvo v rade. V drese West Hamu United sa blysol hetrikom stredopoliar Kevin Nolan a najväčšou mierou tak pomohol k víťazstvo svojho tímu nad Readingom 4:2.

Chelsea Londýn - FC Everton 2:1 (1:1)

Góly: 7. Mata, 76. Torres - 14. Naismith

/za hostí J. Mucha iba na lavičke náhradníkov/

FC Liverpool - Queens Park Rangers 1:0 (1:0)

Gól: 23. Coutinho

/za domácich M. Škrtel celý zápas/

Manchester City - Norwich City 2:3 (1:1)

Góly: 29. a 59. Rodwell - 26. Pilkington, 55. Holt, 65. Howson

Newcastle United - Arsenal Londýn 0:1 (0:0)

Gól: 52. Koscielny

FC Southampton - Stoke City 1:1 (0:0)

Góly: 57. Lambert - 47. Crouch

Swansea City - FC Fulham 0:3 (0:1)

Góly: 22. Kacaniklič, 77. Berbatov, 90.+3 Emanuelson

Tottenham Hotspur - AFC Sunderland 1:0 (0:0)

Gól: 89. Bale, ČK: 75. Vaughan (Sunderland)

West Bromwich Albion - Manchester United 5:5 (1:3)

Góly: 40. Morrison, 50., 81. a 86. Lukaku, 81. Mulumbu - 6. Kagawa, 9. Olsson (vl.), 30. Buttner, 53. van Persie, 63. Hernandez

West Ham United - FC Reading 4:2 (2:0)

Góly: 23., 79. a 87. Nolan, 34. Vaz Te - 53. McCleary, 55. Le Fondre

Wigan Athletic - Aston Villa 2:2 (2:1)

Góly: 21. Boyce, 45. Baker (vl.) - 5. Bent, 60. Vlaar

Domov»Futbal»Anglicko»Man United viedol 5:2, s WBA remizoval 5:5