Boston vedie v sérii s Rangers už 2:0, Ottawa znížila na 1:2

(Autor: SITA/AP)
SITA|19. máj 2013 o 23:57

Hokejisti Bostonu vyhrali obe domáce stretnutia nad Rangers na zápasy do New Yorku idú s vedením 2:0.

BRATISLAVA. Druhý zápas vyhrali domáci Bruins 5:2, o góly Bostonu sa postarali Torey Krug, Gregory Campbell, Johnny Boychuk, Brad Marchand a Milan Lucic. Na strane Rangers sa presadili Rick Nash a Ryan Callahan.

Kapitán Bruins Zdeno Chára nebodoval a pripísal si jeden mínusový bod. Na ľade strávil najviac zo všetkých hráčov - 27:22 min, ďalšie dve bol na trestnej lavici. Bránku Rangers ohrozil Chára trikrát a rozdal štyri bodyčeky.

V druhom nedeľňajšom stretnutí semifinále Východnej konferencie sa presadila domáca Ottawa, ktorá zdolala Pittsburburgh 2:1 po predĺžení. Hostia vyhrávali od konca druhej tretiny zásluhou Tylera Kennedyho. Necelú polminútu pred koncom sa o vyrovnanie postaral Švéd Daniel Alfredsson. Rozhodnutie prinieslo až druhé predĺženie, v ktorom skóroval za Senators Colin Greening a zabezpečil svojmu tímu zníženie stavu v sérii na 1:2.

Boston - New York Rangers 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

stav série: 2:0

Góly: 6. Krug (Horton, Krejčí), 23. G. Campbell (Krug, McQuaid), 33. Boychuk (Marchand, P. Bergeron), 41. Marchand (P. Bergeron, Bartkowski), 53. Lucic (Krejčí, D. Hamilton) - 9. Callahan, 24. Rick Nash (Zuccarello, Girardi)

Ottawa - Pittsburgh 2:1 po dvojnásobnom predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 60. Alfredsson (M. Michálek, Gončar), 88. Greening (Benoit, Condra) - 39. T. Kennedy (Cooke)

stav série: 1:2

Domov»Hokej»NHL»Boston vedie v sérii s Rangers už 2:0, Ottawa znížila na 1:2