Boston opäť zdolal Rangers, vedie 3:0 na zápasy

(Autor: SITA/AP)
SITA|22. máj 2013 o 06:45

Po sedemzápasovej dráme v prvom kole proti Torontu zvláda Boston semifinálovú sériu s Rangers zatiaľ bez problémov.

NEW YORK. Hokejový Boston vedie v semifinále play-off Východnej konferencie NHL nad New York Rangers už 3:0 na zápasy. Bruins v záverečnej tretine utorkového tretieho stretnutia série v Madison Square Garden otočili nepriaznivý stav z 0:1 na 2:1 a jediný úspech ich delí od "malého finále".

Spomenutý obrat režíroval krídelník Daniel Paille, ktorý v úvode záverečnej časti hry najprv nabil obrancovi Johnnymu Boychukovi na vyrovnávajúci gól a 3:31 min pred koncom riadneho hracieho času sám využil dezorientovanosť domáceho brankára Henrika Lundqvista a zasunul puk za jeho chrbát.

Český veterán v bostonských službách Jaromír Jágr strelecky stále mlčí, nepresadil sa už v devätnástom zápase o Stanleyho pohár za sebou. Slovenský kapitán Bruins Zdeno Chára tentoraz nebodoval, ale na ľade strávil najviac času spomedzi všetkých hráčov - vyše 26 minút.

Obhajcovia prvenstva Los Angeles Kings v semifinále Západnej konferencie so San Jose premárnili náskok 2:0 na zápasy a vyrovnaná séria sa začína "odznova". Sharks zvíťazili aj v utorňajšom druhom domácom vystúpení 2:1 a vrátili sa do boja o finále.

New York Rangers - Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

stav série: 0:3

Góly: 24. Pyatt (McDonagh) - 44. J. Boychuk (Paille, S. Thornton), 57. Paille (S. Thornton, G. Campbell)

San Jose - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

stav série: 2:2

Góly: 7. Burns (J. Thornton, Galiardi), 24. Couture (D. Boyle, Pavelski) - 50. M. Richards (J. Carter, Kopitar)

Domov»Hokej»NHL»Boston opäť zdolal Rangers, vedie 3:0 na zápasy