Tatar zariadil obrat dvoma gólmi, stal sa prvou hviezdou

(Autor: TASR)
SITA|22. máj 2013 o 08:08

Grand Rapids s Tatarom a Jurčom sa po prvý raz od roku 2006 sa predstavia vo finále Západnej konferencie AHL.

TORONTO. Hokejisti Grand Rapids Griffins po prvej tretine utorňajšieho šiesteho stretnutia semifinále Západnej konferencie AHL zaostávali na ľade tímu Toronto Marlies 0:2, ale potom zavelil k veľkému obratu slovenský reprezentant Tomáš Tatar.

Dvadsaťdvaročný krídelník najprv v úvode druhej dvadsaťminútovky znížil na 1:2 a neskôr v polovici poslednej časti hry vyrovnal na 3:3. Víťazstvo na stranu hostí znamenajúce postup do konferenčného finále strhol štyri minúty pred koncom Luke Glendening.

Dubnického rodáka Tatara vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia. Jeho krajan v drese Griffins Tomáš Jurčo nebodoval, hoci sa dostal k štyrom streleckým pokusom. Do štatistík pribudla 20-ročnému Košičanovi jedna mínuska.

Grand Rapids prevýšili Marlies 4:2 na zápasy a po prvý raz od roku 2006 sa predstavia vo finále Západnej konferencie, kde budú ich súperom Oklahoma City Barons.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Tatar zariadil obrat dvoma gólmi, stal sa prvou hviezdou