AKTUALIZOVANÉ 4.57

Aj Slováci udržali Chicago v play off, Boston postúpil

Hokejisti Bostonu zvládli piaty zápas série s New York Rangers a celú sériu vyhrali 4:1.

(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Hokejisti Chicaga zvládli s prehľadom piaty zápas série proti Detroitu. Vyhrali ho jasne 4:1 a odvrátili prvý mečbal súpera, ktorý stále vedie v sérii 3:2.

Blackhawks sa po troch dueloch podarilo nájsť stratenú ofenzívu, ktorá v minulých troch dueloch strelila len dva góly.

Tentokrát boli zverenci trénera Joela Quennevileho lepší od úvodných minút. Slovenských fanúšikov môže tešiť, že pri góloch domácich boli aj slovenskí hokejisti.

Michal Handzuš asistoval na prvý gól, okrem toho za štrnásť minút rozdal štyri hity, zblokoval dve strely a vyhral 67% buly. Darilo sa aj Mariánovi Hossovi, ktorý si pripísal prihrávku pri treťom góle Toewsa a odohral celkovo sedemnásť minút.

Hrdinom zápasu bol dvojgólový Andrew Shaw. Chicagu sa konečne darili presilovky, keď využilo dve.

Boston vyzve Pittsburgh

Hokejisti Bostonu sa vo finále Východnej konferencie stretnú s víťazmi z roku 2009. Bruins postúpili podobne ako Pittsburgh do konferenčného finále vďaka piatim zápasom.

V poslednom stretnutí na domácom ľade zdolal Boston newyorských jazdcov 3:1. O výhru domácich sa postaral útočník Bostonu Gregory Campbell, ktorý strelil víťazný gól a v poslednej minúte pridal aj poistku do prázdnej brány pri powerplay hostí.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára v zápase nebodoval, odohral takmer 25 minút, čo bolo najviac spomedzi domácich korčuliarov.

Boston si tak po dvoch rokoch opäť zahrá konferenčné finále, v roku 2011 v ňom zdolal Tampu Bay 4:3 na zápasy.

Boston Bruins - New York Rangers 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

konečný stav série: 4:1

Góly: 24. Krug (Seguin, Marchand), 34. Campbell (Thornton, Paille), 60. Campbell (Horton) - 11. Girardi (Zuccarello, Boyle)

Chicago – Detroit 4:1 (1:0, 2:1, 1:0), stav série 2:3

Góly: 15. Bickell (Kane, HANDZUŠ), 34. Shaw (Keith, Seabrook), 36. Toews (HOSSA, Keith), 47. Shaw (Stalberg, Rozsíval) – 30. Cleary (Zetterberg)