Športové výsledky (26. 5. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: FOTOLIA)

NHL:

Boston Bruins - New York Rangers 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

konečný stav série: 4:1

Góly: 24. Krug (Seguin, Marchand), 34. Campbell (Thornton, Paille), 60. Campbell (Horton) - 11. Girardi (Zuccarello, Boyle)

Chicago – Detroit 4:1 (1:0, 2:1, 1:0), stav série 2:3

Góly: 15. Bickell (Kane, HANDZUŠ), 34. Shaw (Keith, Seabrook), 36. Toews (HOSSA, Keith), 47. Shaw (Stalberg, Rozsíval) – 30. Cleary (Zetterberg)


Basketbal:

NBA:

Finále Západnej konferencie v NBA (hrá sa na štyri víťazstvá):

Memphis - San Antonio 93:104 (29:13, 15:27, 21:24, 21:22 - 7:18) - stav série: 0:3

WNBA:

Minnesota - Connecticut 80:88, San Antonio - Indiana 64:79, Atlanta - Tulsa 98:81, Connecticut - New York 81:69


Futbal:

33. kolo Corgoň ligy:

1. FC Tatran Prešov - Spartak Trnava 0:1 (0:1)

MFK Ružomberok - Spartak Myjava 0:1 (0:0)

Dukla B. Bystrica - Slovan Bratislava 1:0 (1:0)

FC Nitra - FK Senica 0:1 (0:1)

MFK Košice - MŠK Žilina 2:2 (1:1)

FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín 1:2 (0:2)

37. kolo španielskej Primera División:

Athletic Bilbao - Levante 0:1 (0:0)

Atlético Madrid - Mallorca 0:0

Betis Sevilla - Zaragoza 4:0 (2:0)

Espanyol Barcelona - FC Barcelona 0:2 (0:1)

Getafe - Rayo Vallecano 1:2 (0:0)

Málaga - La Coruňa 3:1 (1:0)

Osasuna - FC Sevilla 2:1 (0:0)

Real Sociedad San Sebastián - Real Madrid 3:3 (0:1)

Valencia - Granada 1:0 (0:0)

Valladolid - Celta Vigo 0:2 (0:1)

38. kolo francúzskej Ligue 1:

Ajaccio - Nice 0:2 (0:0)

Bastia - Sochaux 0:0

Bordeaux - Évian 2:1 (2:1)

Brest - Nancy 1:2 (0:2)

Lille - St. Étienne 1:1 (1:0)

Lorient - Paríž Saint-Germain 1:3 (0:0)

Olympique Lyon - Rennes 2:0 (1:0)

Olympique Marseille - Reims 0:0

Toulouse - Montpellier 2:0 (2:0)

Valenciennes - Troyes 2:1 (0:1)

Česko - 29. kolo:

Slovácko - Ostrava 2:0 (1:0)

Dukla Praha - Mladá Boleslav 2:1 (2:0)

České Budějovice - Jihlava 2:1 (1:1)

Slavia Praha - Hradec Králové 3:0 (2:0)

Příbram - Brno 2:0 (1:0)

Teplice - Sparta Praha 0:3 (0:2)

Plzeň - Liberec 1:2 (0:1)

Jablonec - Olomouc 2:1 (1:1)

Prípravný zápas:

Chelsea - Manchester City 3:5 (0:2)

Góly: 47., 69. Ramires, 82. Mata - 29., 74. Nasri, 4. Barry, 55. Milner, 84. Džeko

30. kolo ruskej ligy:

Amkar Perm - Zenit Petrohrad 0:0 /M. Jakubko (Perm hral do 78. min - T. Hubočan (Petrohrad) hral celý zápas/

Dinamo Moskva - Nižnij Novgorod 0:0

FK Rostov - CSKA Moskva 3:0

Kubaň Krasnodar - Anži Machačkala 1:0

Lokomotiv Moskva - Saransk 2:1 /J. Ďurica (Lokomotiv) hral celý zápas/

Rubin Kazaň - FK Krasnodar 2:0

Spartak Moskva - Vladikavkaz 2:0

Terek Groznyj - Samara 4:1

Holandsko:

Odvetný zápas finále play-off o Európsku ligu UEFA:

FC Utrecht - FC Twente 1:2, prvý zápas: 2:0 - Utrecht bude hrať EL UEFA

Odvetné zápasy semifinále baráže o účasť v najvyššej súťaži v sezóne 2013/2014:

Volendam - Go Ahead Eagles 1:0 - prvý duel 0:3, do finále baráže o účasť v Eredivisie 2013/2014 postúpil Go Ahead Eagles

Roda Kerkrade - Sparta Rotterdam 2:1 - prvý duel 0:0, do finále baráže o účasť v Eredivisie 2013/2014 postúpila Roda Kerkrade

34. kolo švajčiarskej ligy:

FC St. Gallen - Servette Ženeva 4:1

Young Boys Bern - FC Zürich 2:4

Grasshoppers Zürich - FC Bazilej 1:0

Belgicko - skupina o účasť v Európskej lige UEFA 2013/2014 - finále play-off:

Standard Liége - Gent 7:0 - prvý zápas 0:1, v Európskej lige UEFA 2013/2014 bude účinkovať Standard Liége

Baráž - 6. kolo:

Mouscron-Péruwelz - White Star Woluvé 3:1

Westerlo - Cercle Bruggy 5:0

36. kolo rakúskej ligy:

Rapid Viedeň - SV Ried 3:0 /J. Novota (Rapid) odchytal celý zápas/

Sturm Graz - SC Wiener Neustadt 0:3 /P. Hlinka (Wr. Neustadt) hral celý zápas a dostal ŽK/

Red Bull Salzburg - Austria Viedeň 3:0 /D. Švento (Salzburg) hral celý zápas/

Wolfsberger AC - Wacker Innsbruck 2:3, SV Mattersburg - Admira Wacker Mödling 0:1

Škótsky pohár - finále:

Hibernian Edinburgh - Celtic Glasgow 0:3 (0:2)

Góly: 7. a 31. Hooper, 80. Ledley, 51.254 divákov.

28. kola poľskej ligy:

Pogoň Štetín - Górnik Zabrze 1:0 - Dušan Perniš a ani Peter Hricko (obaja Pogoň) nefigurovali v zápise o stretnutí.

Jagiellonia Bialystok - Slask Vroclav 0:3 - Ľuboš Hanzel (Bialystok) nefiguroval v zápise o stretnutí a Marián Kelemen (Vroclav) presedel celý duel na lavičke náhrdníkov.

Portugalský pohár:

Vitoria Guimaraes - Benfica Lisabon 2:1 (0:1)

Góly: 79. Soudani, 81. Pereira - 30. Gaitan

29. kolo maďarskej ligy:

Debrecín - Frencváros Budapešť 2:3

Kecskeméti - Videoton 1:5 /za hostí chytal T. Tujvel celý zápas/

Švédsky pohár:

Djurgarden - IFK Göteborg 1:1 pp (0:1, 1:1), 1:3 na 11 m

Góly: 52. Amartey - 5. Hysén

4. kola play off gréckej ligy:

Atromitos Athinon - PAS Giannina 2:0

PAOK Solún - Asteras Tripolis 1:0

33. kolo rumunskej ligy:

CSS Turnu Severin - Steaua Bukurešť 1:1

Universitatea Kluž - Petrolul Ploješť 2:4

Astra - CFR Kluž 3:3


Tenis:

Roland Garros:

Dvojhra - 1. kolo - ženy:

Serena Williamsová (USA-1) - Anna Tatišviliová (Gruz.) 6:0, 6:1

Sara Erraniová (Tal.-5) - Arantxa Rusová (Hol.) 6:1, 6:2

Mónica Puigová (Portor.) - Naďa Petrovová (Rus.-11) 3:6, 7:5, 6:4

Ana Ivanovičová (Srb.-14) - Petra Martičová (Chor.) 6:1, 3:6, 6:3

Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-19) - Andrea Hlaváčková (ČR) 4:6, 7:6 (5), 6:4

Sorana Cirsteová (Rum.-26) - Kiki Bertensová (Hol.) 5:7, 7:5, 6:2

Urszula Radwanská (Poľ.) - Venus Williamsová (USA-30) 7:6 (5), 6:7 (4), 6:4

Sabine Lisická (Nem.-32) - Sofia Arvidssonová (Švéd.) 6:3, 6:4

Mallory Burdettová (USA) - Donna Vekičová (Chor.) 6:3, 6:4

Petra Cetkovská (ČR) - Oľga Pučkovová (Rus.) 6:0, 6:2

Caroline Garciová (Fr.) - Julia Bejgelzimerová (Ukr.) 6:3, 6:4

Dinah Pfizenmaierová (Nem.) - Mandy Minellová (Lux.) 7:5, 6:1

Julia Putincevová (Kaz.) - Ajumi Moritová (Jap.) 6:2, 6:3

Virginie Razzanová (Fr.) - Claire Feuersteinová (Fr.) 7:6 (6), 6:4

Shelby Rogersová (USA) - Irena Pavlovicová (Fr.) 6:3, 6:4

Galina Voskobojevová (Kaz.) - Grace Minová (USA) 4:6, 6:4, 7:5

Dvojhra - 1. kolo - muži:

Sam Querrey (USA-18) - Lukáš Lacko (SR) 6:3, 6:4, 6:4

Roger Federer (Švaj.-2) - Pablo Carreňo-Busta (Šp.) 6:2, 6:2, 6:3

David Ferrer (Šp.-4) - Marinko Matosevic (Aus.) 6:4, 6:3, 6:4

Milos Raonic (Kan.-14) - Xavier Malisse (Belg.) 6:2, 6:1, 4:6, 6:4

Gilles Simon (Fr.-15) - Lleyton Hewitt (Aus.) 3:6, 1:6, 6:4, 6:1, 7:5

Andreas Seppi (Tal.-20) - Leonardo Mayer (Arg.) 6:7 (4), 6:4, 6:3, 6:7 (2), 6:4

Kevin Anderson (JAR-23) - Iľja Marčenko (Ukr.) 6:3, 7:5, 6:4

Jérémy Chardy (Fr.-25) - Benjamin Becker (Nem.) 6:4, 6:2, 7:5

Marcel Granollers-Pujol (Šp.-31) - Feliciano López (Šp.) 5:7, 6:2, 4:6, 6:4 - prerušené pre tmu, dohrajú v pondelok

Roberto Bautista-Agut (Šp.) - Gilles Muller (Lux.) 6:3, 6:4, 6:2

Somdev Devvarman (India) - Daniel Muňoz-De La Nava (Šp.) 6:3, 6:3, 7:5

Jan Hájek (ČR) - Denis Kudla (USA) 6:2, 5:7, 6:0, 6:4

Blaž Kavčič (Slovin.) - James Duckworth (Aus.) 6:2, 6:2, 6:2

Michael Llodra (Fr.) - Steve Darcis (Belg.) 6:4, 4:6, 6:1, 6:4

Joao Sousa (Portug.) - Go Soeda (Jap.) 6:1, 6:3, 6:2

Viktor Troicki (Srb.) - James Blake (USA) 6:4, 6:2, 6:2

Teplice:

Dvojhra - finále:

Norbert Gombos (SR-4) - Jaroslav Pospíšil (ČR-2) 6:4, 6:2


Hokej:

Zápas nádejí KHL:

Západná konferencia - Východná konferencia 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)


Motorizmus:

Veľká cena Monaka seriálu formuly 1:

1. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes 2:17:52,056 h, 2. Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull-Renault +3,888 s, 3. Mark Webber (Aus.) Red Bull-Renault +6,314, 4. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes +13,894, 5. Adrian Sutil (Nem.) Force India +21,477, 6. Jenson Button (V. Brit.) McLaren-Mercedes +23,103, 7. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari +26,734, 8. Jean-Éric Vergne (Fr.) Toro Rosso +27,223, 9. Paul di Resta (V. Brit.) Force India-Mercedes +27,608, 10. Kimi Räikkönen (Fín.) Lotus-Renault 36,582.


Streľba:

Preteky Svetového pohára v streľbe z guľových a vzduchových zbraní:

ľubovoľná pištoľ 60 - muži (konečné poradie): 1. Andrija Zlatič (Srb.) 196,7 b. (v kvalifikácii 562), 2. Mai Jia-jie (Čína) 195,1 (561), 3. Pablo Carrera (Šp.) 175,1 (565),...26. Ján Fabo 550, 34. Pavol Kopp (obaja SR) 547

športová pištoľ 30+30 - ženy (konečné poradie): 1. Juan Jing 580 (v kvalifikácii) - semifinále 15, finále 7, 2. Žang Jing-jing (obe Čína) 589 - semifinále 14, finále 1, 3. Heidi Diethelmová-Gerberová (Švaj.) 589 - semifinále 11, o 3. miesto 7

ľubovoľná malokalibrovka 60 - muži (eliminácia): Zdeněk Čadek 617,4, Miroslav Varga 616,1, Martin Soóky 614,4 - postúpili do pondelkovej kvalifikácie,...mimo súťaže Zoltán Baláž (všetci SR) 614,9

rýchlopalná pištoľ 2x30 - muži (poradie po I. časti kvalifikácie): 1. Terujoši Akijama (Jap.) 296,...3. Peter Mlynarčík 293, 45. Lukáš Daniel (obaja SR) 280

Veľká cena Slovenska v streľbe z brokových zbraní:

trap

muži: 1. David Kostelecký (ČR) 121 b. (v kvalifikácii) - semifinále 13, finále 14, 2. Roman Čavara 117 - semifinále 14, finále 13, 3. Roman Gese 119 - semifinále 12, o 3. miesto 13, 4. Marián Kovačócy (všetci SŠŠR MV SR) 122 - semifinále 12, o 3. miesto 12

juniori: 1. Michal Slamka 110 - semifinále 14, finále 12, 2. Henrich Praj 109 - semifinále 13, finále 11, 3. Filip Marinov (všetci SŠŠR MV SR) 106 - semifinále 10+2, o 3. miesto 11+1

veteráni: 1. Vojtech Varga (ŠKP Trnava) 120

ženy+juniorky: 1. Zuzana Štefečeková 64 - semifinále 12, finále 14, 2. Jana Mezeiová (obe SŠŠR MV SR) 60 - semifinále 11, finále 8, 3. Lucia Boorová (ŠKP Trnava) 69 - semifinále 8+1, o 3. miesto 10

skeet

muži: 1. Štefan Zemko 118 - semifinále 13, finále 10+6, 2. Filip Kucharovič 117 - semifinále 12+2, finále 10+5, 3. Michal Gašparík (všetci SŠŠR MV SR) 119 - semifinále 12+1, o 3. miesto 14

veteráni: 1. Andrej Štefeček (ŠKP Trnava) 104

juniori: 1. Filip Tekula 111 - semifinále 12, finále 12, 2. Dominik Krčmár 112 - semifinále 12, finále 11, 3. Peter Zemko (všetci SŠŠR MV SR) 110 - semifinále 11, o 3. miesto 12

ženy+juniorky: 1. Veronika Sýkorová 68 - semifinále 12, finále 11, 2. Andrea Stranovská 68 - semifinále 11, finále 10, 3. Monika Zemková (všetky SŠŠR MV SR) 66 - semifinále 10, o 3. miesto 13


Hádzaná:

Challenge Cup - finále mužov:

SKA Minsk - HB Esch 32:24 (16:11)

/prvý zápas 31:26/


Tlak na lavičke:

Majstrovstvá sveta v tlaku na lavičke v litovskom Kaunase:

Do 120 kg: 1. Christoffer Oberg (Švéd.) 320 kg, ... 5. Fridrich Matejík 292,5, 8. Stanislav Janeš (obaja SR) 290


Cyklistika:

Giro d´Italia:

21. etapa (Riese Pio X - Brescia, 197 km): 1. Mark Cavendish (V. Brit.) Omega Pharma-Quick Step 5:30:09 h, 2. Sasha Modolo (Tal.) Bardiani Valvole-CSF Inox, 3. Elia Viviani (Tal.) Cannondale, 4. Giacomo Nizzolo (Tal.) Radioshack - Leopard, 5. Luka Mezgec (Slovin.) Argos-Shimano, 6. Roberto Ferrari (Tal.) Lampre-Merida - všetci rovnaký čas ako víťaz.

Konečné poradie po 21. etape: 1. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana 84:53:25 h, 2. Rigoberto Urán Urán (Kol.) Sky +4:43 min, 3. Cadel Evans (Aus.) BMC Racing +5:52, 4. Michele Scarponi (Tal.) Lampre-Merida +6:48, 5. Carlos Alberto Betancur (Kol.) AG2R La Mondiale +7:28, 6. Przemyslaw Niemiec (Poľ.) Lampre-Merida +7:43.

Košice - Tatry - Košice

Výsledky 3. etapy (Starý Smokovec - Košice, 134 km): 1. Patrik Tybor 3:15:51, 2. Maroš Kováč v rovnakom čase ako víťaz, 3. Roman Broniš, 4. Matej Jurčo obaja +2:25, 5. Matej Vyšňa (všetci Dukla Trenčín Trek), 6. Ondrej Glajza (Trek KCK Oslany) obaja +2:30

Konečné poradie: 1. Kováč 9:56:48, 2. Tybor +29, 3. Jurčo +2:52, 4. Broniš +2:53, 5. Vyšňa +9:01, 6. Petr Hudeček (Tea, Forman Cinelli/ČR) +10:08

Preteky Svetového pohára v horskej cyklisticke v disciplíne cross country v Novom Meste na Morave:

Muži: 1. Nino Schurter (Švaj.) 1:39:33 h, 2. Julien Absalon (Fr.) +3 s, 3. Lukas Flückiger +45, 4. Thomas Litscher (obaja Švaj.) +1:02 min, 5. Max Plaxton (Kan.) +2:02, 6. Ondřej Cink (ČR) +2:11, ... 34. Michal Lami +7:47, Martin Haring, Milan Barényi (všetci SR) museli pre stratu jedného kola na najlepších odstúpiť

Ženy: 1. Tanja Zakeljová (Slovin.) 1:25:50 h, 2. Maja Wloszczowská (Poľ.) +19 s, 3. Catharine Pendrelová (Kan.) +1:21 min, 4. Alexandra Engenová (Švéd.) +2:07, 5. Eva Lechnerová (Tal.) +2:19, 6. Irina Kalentievová (Rus.) +2:32


Veslovanie:

Majstrovstvá Európy juniorov:

skif juniorov - II. A/B-semifinále (prví traja do A-finále, ostatní do B-finále): 1. Natan Wegrzycki-Szymczyk (Poľ.) 7:26,647 min, 2. Štěpán Havlíček (ČR) 7:29,495, 3. Peter Zelinka (SR) 7:31,569

A-finále (o 1. - 6. miesto): 1. Boris Jotov (Azerb.) 6:57,445, 2. Natan Wegrzycki-Szymczyk (Poľ.) 7:00,437, 3. Štěpán Havlíček (ČR) 7:10,122,...6. Peter Zelinka (SR) 7:18,601


Vodný slalom:

6. kolo Slovenského pohára:

C1 muži: 1. Patrik Gajarský 103,03 (0 trestných sekúnd), 2. Tomáš Džurný 104,83 (0), 3. Marko Gurecka (všetci Dukla Liptovský Mikuláš) 107,29 (0)

K1 ženy: 1. Kristína Zárubová (Dukla Liptovský Mikuláš) 111,59 (0), 2. Michaela Haššová (KK Zvolen) 114,40 (0), 3. Katarína Kopúnová (ŠKP Bratislava) 118,07 (0)

C2: 1. Martin Šimičák, Jakub Skubík 120,53 (2), 2. Igor Michalovič, Jakub Tomko (všetci Dukla Liptovský Mikuláš) 128,42 (2), 3. Dominik Tomko, Marek Mikita (KTK Liptovský Mikuláš) 143,03 (2)

K1 muži: 1. Tomáš Mráz 94,86 (0), 2. Jakub Grigar 95,48 (2), 3. Miroslav Urban (všetci Dukla Liptovský Mikuláš) 96,20 (0)

C1 ženy: 1. Katarína Kopúnová (ŠKP Bratislava) 134,56 (0), 2. Nikola Chriašteľová (KK Zvolen) 140,17 (6), 3. Dorota Lesanská (KVS Karlova Ves Bratislava) 144,87 (2)


Plávanie:

Veľká cena Slovenska:

ŽENY:

50 m motýlik: 1. Katarína Listopadová (reprezentácia SR) 27,31, 2. Birgit Koschischeková (Rak.) 27,71, 3. Silvia Lászlová (VSK UK Bratislava) 28,21

50 m prsia: 1. Petra Chocová (ČR) 30,79 - rekord VCS, 2. Caroline Reitshammerová (Rak.) 32,55, 3. Martina Moravčíková (ČR) 32,71

200 m v.sp.: 1. Veronika Kolníková (reprezentácia SR) 2:07,44, 2. Karina Štellmachová (Dukla Banská Bystrica) 2:09,00, 3. Tereza Daňková (SK UP Olomouc) 2:09,19

200 m znak: 1. Karin Tomečková (reprezentácia SR) 2:15,38 - rekord SR, 2. Jördis Steineggerová (Rak.) 2:16,90, 3. Denisa Múčková (Vital Bratislava) 2:38,66

MUŽI:

50 m znak: 1. Gábor Balog (Ddunafer Dunaujva) 26,57, 2. Martin Baďura (ČR) 26,79, 3. Karel Beníček (PK Zlín) 26,92

50 m v.sp.: 1. Krisztián Takács (Ddunafer Dunaujva) 22,95 - v rozplavbe 22,90 - rekord VCS, 2. Martin Spitzer (Rak.) 23,21, 3. Roman Kučík (reprezentácia SR) 23,29

400 m v.sp.: 1. David Brandl (Rak.) 3:55,19, 2. Richard Nagy (reprezentácia SR) 3:56,79, 3. Christian Scheruebl (Rak.) 3:59,07

100 m znak: 1. Gábor Balog (Ddunafer Dunaujva) 55,97, 2. Martin Baďura (ČR) 56,94, 3. Karel Beníček (PK Zlín) 58,04


Atletika:

Majstrovstvá Slovenska v polmaratóne:

muži: 1. Tibor Sahajda (Obal servis Košice) 1:10:04, 2. Jozef Urban (Demolex Bardejov) 1:11:30, 3. Anatolij Malyj (Ukr.) 1:11:40, 4. Imrich Pástor (Obal servis Košice) 1:12:57

ženy: 1. Katarína Berešová (Obal servis Košice) 1:17:49, 2. Natalia Malá (Ukr.) 1:27:01, 3. Patrícia Gánovská (ŠT Hritz Nová Lesná) 1:27:43

Míting vo viacboji v rakúskom Götzisi:

Sedemboj ženy: 1. Brianne Theisenová (Kan.) 6376 b - najlepší svetový výkon roka, 2. Nadine Broersenová (Hol.) 6287, 3. Dafne Schippersová (Hol.) 6287, 4. Tatiana Černovová (Rus.) 6284, 5. Jana Maximavová (Biel.) 6194, 6. Laura Ikaunieceová (Lot.) 6186

Desaťboj muži: 1. Damian Warner (Kan.) 8307 b, 2. Charlos Chinin (Braz.) 8182, 3. Gunnar Nixon (USA) 8136, 4. Adam Helcelet (ČR) 8075, 5. Eduard Michan (Biel.) 7975, 6. Norman Müller (Nem.) 7960

Grand Prix 2013 v Košiciach:

Muži - 100 m (+0,2 m/s): Papšo (VŠC Dukla B. Bystrica) 10,78, výška: Beer (Slávia TU Košice) 215, Bašo (Sparta Pov. Bystrica) 210.

Ženy - 100 m (+0,8 m/s): Bezeková (Akademik TU Košice) 11,75 - limit na ME „22“, 1500 m: Malčeková (AKm Zvolen) 4:48,53, žrď: Krajňáková (ATU Košice) 341, diaľka: Hladíková 620 - limit na MEJ, trojskok: D. Velďáková (obe VŠC Dukla) 14,11 (+2,1 m/s, reg. 14,10).

2. ročník Volkswagen Slovakia Run and Fun:

Kráľovská štafeta (3x8 km): 1. Bratislava Marathon Top Team (Boris Csiba, Imrich Magyar, Gabriel Švajda) 1:21:42 h (nový traťový rekord), 2. Behame.sk "A" (Lukáš Hýl, Peter Žiška, Konštantín Kocian) 1:23:19, 3. Behame.sk "B" (Matej Tóth, Lukáš Zámečník, Juraj Golian) 1:31:18,...14. SITA Sport Team (Alexander Sejna, Jakub Kuvík, Jozef Jurčišin) 1:42,47

Hobby štafeta (3x4 km): 1. Behame.sk "A" (René Valent, Ján Matúš, Pavol Bukovác) 37:38 min, 2. Behame.sk "B" (Pavol Chomanič, Andrej Koleda, Julo Tóth) 41:59, 3. Behame.sk "C" (Renewart Valent, Vladimír Cích, Marián Almási) 42:47,...5. Webnoviny.sk (Jana Valentovičová, Radovan Klein, Alexander Sejna) 48:22

Ladies štafeta (3x4 km): 1. Rýhložienky (Janka Menkynová, Renata Klčová, Eva Tulejová) 44:02, 2. Wauu (Romana Komarňanská, Barbora Šaštínska, Denisa Kušnierová) 46:05, 3. Aj toto je beh (Kristína Vlková, Lenka Podhradská, Oľga Kosibová) 53:26,...5. Webnoviny.sk (Lea Bimbová, Iveta Mihoková, Jana Mrázová) 55:24


Ragby:

Majstrovstvá Európy B-divízie:

základná A-skupina: SR - Luxembursko 24:14, SR - Andorra 0:10, Bulharsko - SR 22:12, Lotyšsko - SR 17:7, SR - Izrael 0:22

o umiestnenie: SR - Bosna a Hercegovina 34:0, SR - Luxembursko 17:22 pp


Rýchlostná kanoistika:

Medzinárodná regata v Piešťanoch - finále na 200 m:

PRETEKÁRI DO 23 ROKOV:

K1 muži: 1. Miroslav Zaťko (Dukla Trenčín) 35,064, 2. Martin Vajda 35,687, ... 5. Balázs Lőrincz (obaja SR) 36,531

C1 muži: 1. Tiago Tavares (Portug.) 39,399, ... 4. Vincent Farkaš 41,350, 5. Csaba Orosz (obaja SR) 41,622

K1 ženy: 1. Lissa Bissonnetteová (Kan.) 42,240, ... 4. Simona Šamková (SR) 43,491

K2 muži: 1. Balázs Lőrincz, Martin Vajda (SR) 33,127

C2 muži: 1. Antoine Meunier, Ben Tardioli (Kan.) 38,114, 2. Vincent Farkaš, Michal Ďuriš (SR/Dukla Trenčín) 44,932

JUNIORI:

K1 muži: 1. Diogo Lopesová (Portug.) 35,940, ... 3. Filip Valo 37,063, 4. Denis Myšák (obaja SR) 37,448

C1 muži: 1. Mykyta Sablin (Azer.) 42,237, ... 9. Tibor Orosz (SR) 46,029

K1 ženy: 1. Olimpia Duševová (Srb.) 42,628, ... 8. Patrícia Skovajsová (SR) 45,891

K2 muži: 1. Tobias Walz, Maximilian Zenker (Nem.) 34,411, ... 3. Jerguš Jacko, Filip Valo 35,562, 5. Tibor Linka, Denis Myšák 36,125, 7. Michal Blaho, Patrik Stránsky (všetci SR) 37,067

C2 muži: 1. Sebastian Maizner, Karel Palma (ČR) 40,934, ... 4. Adrián Gabriel, Tibor Orosz (SR) 46,460

K2 ženy: 1. Olimpia Duševová, Sandra Polovinová (Srb.) 40,464, ... 5. Patrícia Drienovská, Nikola Zatlkajová (SR) 44,504


Curling:

Majstrovstvá Slovenska zmiešaných družstiev:

semifinále: CC Poprad - CC Martin 9:5, Guerera Bratislava - 1. CC Bratislava 9:8

o 3. miesto: 1. CC Bratislava - CC Martin 7:6

finále: CC Poprad - Guerera Bratislava 11:8 - po predĺžení

Konečné poradie: 1. CC Poprad, 2. Guerera Bratislava, 3. 1. CC Bratislava, 4. CC Martin, 5. Stone Hunters Trnava, 6. Chrobáci Bratislava, 7. Javerolu, 8. CC Martin II


Volejbal:

I. fáza kvalifikácie volejbalistiek na MS 2014:

A-skupina (Herceg Novi / Č.Hora):

Macedónsko - Bosna a Hercegovina 2:3 (-18, 23, -7, 20, -8)

Čierna Hora - Chorvátsko 1:3 (-17, -7, 23, -14)

B-skupina (Mogilev / Biel.):

Dánsko - Fínsko 1:3 (-13, -15, 23, -20)

Bielorusko - Izrael 3:0 (15, 12, 18)

C-skupina (Kortrijk / Belg.):

Severné Írsko - Portugalsko 0:3 (-13, -12, -9)

Švajčiarsko - Belgicko 0:3 (-13, -10, -22)

D-skupina (Luck / Ukr.):

Ukrajina - Maďarsko 3:1 (17, -22, 21, 16)

Moldavsko - Albánsko 0:3 (-22, -24, -20)

E-skupina:

Grécko - Slovensko 1:3 (25, -21, -21, -11)

Lichtenštajnsko - Rakúsko 0:3 (-14, -8, -14)

F-skupina (Daugavpils /Lot.):

Island - Lotyšsko 0:3 (-16, -21, -19)

Estónsko - Litva 3:0 (12, 19, 21)

I. fáza kvalifikácie volejbalistov o postup na MS 2014:

A-skupina (Záhreb / Chor.):

Bosna a Hercegovina - Azerbajdžan 1:3 (-25, 15, -18, -23)

Chorvátsko - Holandsko 3:0 (23, 26, 20)

B-skupina (Ľubľana / Slovin):

Slovinsko - Moldavsko 3:0 (18, 22, 15)

Maďarsko - Izrael 3:2 (17, -26, -23, 19, 12)

C-skupina (Rakvere / Est.):

Bielorusko - Dánsko 3:0 (19, 18, 22)

Lotyšsko - Estónsko 3:2 (18, -16, 19, -20, 10)

D-skupina (Kortrijk / Bel.):

Severné Írsko - Belgicko 0:3 (-14, -12, -14)

E-skupina (Halmstad / Švéd.):

Island - Nórsko 0:3 (-13, -16, -14)

Grécko - Švédsko 3:0 (21, 21, 22)

F-skupina (Skopje / Mac.):

Albánsko - Čierna Hora 1:3 (-16, 23, -16, -14)

Macedónsko - Ukrajina 3:0 (27, 23, 14)

Program zápasov MS v hokeji 2017

MS v hokeji 2017

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom
  2. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody
  3. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa
  4. Volkswagen Arteon je výkladná skriňa technológií
  5. Hyundai H350 je dokonale spoľahlivým partnerom pre biznis
  6. Plavba po Karibiku na luxusnej lodi
  7. Študenti majú na získanie 30 € ešte 20 dní
  8. Domácnosť, ktorá šetrí sama? Aj u nás je to už realitou
  9. Desať obľúbených miest v Chorvátsku
  10. Viac času pre rodinu by uvítala viac ako tretina Slovákov
  1. Základné štandardy práce pre realitné kancelárie
  2. Takmer polovicu porúch šikmých striech spôsobujú zlé doplnky
  3. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody
  4. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom
  5. Ukončil si 1.stupeň vysokoškolského štúdia a chceš pokračovať?
  6. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa
  7. Volkswagen Arteon je výkladná skriňa technológií
  8. Cambridge Business School, škola novej doby
  9. Cykloturistický trip študentov SvF STU v Bratislave – Vol. 4
  10. História sťahovania
  1. Desať obľúbených miest v Chorvátsku 8 202
  2. Plavba po Karibiku na luxusnej lodi 7 951
  3. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa 7 904
  4. Domácnosť, ktorá šetrí sama? Aj u nás je to už realitou 7 682
  5. Viete, čo kupujete? Ako rozoznať kvalitný chlieb od nekvalitného 7 232
  6. Študenti majú na získanie 30 € ešte 20 dní 5 101
  7. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody 4 655
  8. Hyundai H350 je dokonale spoľahlivým partnerom pre biznis 4 457
  9. Sendvičová drevostavba v kostýme drevenice 2 756
  10. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom 1 744

Hlavné správy zo Sme.sk

SVET

Everest bude ešte ťažší. Čakanie v zápche môže horolezcov stáť život

Hillaryho výšvih – poslednú veľkú prekážku pri výstupe zničilo zemetrasenie.

TECH

Odhalili tajomstvo starovekej antikoncepcie. Skutočne fungovala

Rastlinné zložky zabránia počatiu.

Neprehliadnite tiež

Česi strácajú na najlepších. Za posledných päť rokov sú úspešnejší aj Slováci

Kanaďania po triumfoch v rokoch 2015 a 2016 nezavŕšili zlatý hetrik. Prinášame štyri zaujímavosti zo šampionátu.

Cígera odmietli aj Višňovský, Handzuš, Országh a Bača

To, že hráči z NHL neprišli na šampionát, berie reprezentačný tréner ako podraz.

Lacko aj Martin skončili na Roland Garros už na úvod kvalifikácie

Lukáš Lacko nestačil na Kanaďana Stevena Dieza, Andrej Martin prehral v troch setoch so Švédom Eliasom Ymerom.

Ruským paralympionikom pre doping hrozí neúčasť aj v Pjongčangu 2018

Ruskí paralympionici pre systematický doping neštartovali už na letných olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro.