DOPLNENÉ O HLASY SLOVENIEK

Tri Slovenky na Roland Garros vypadli

Razzanová ukončila Kučovej kariéru. Ani Rybáriková neuspela. Napriek skvelému úvodu prehrala s Kuznecovovou v troch setoch 6:1, 2:6 a 2:6.

Nemecká tenistka Angelique Kerberová sa raduje počas zápasu proti Slovenke Jane Čepelovej.(Zdroj: TASR/AP)

PARÍŽ. Slovenská tenistka Jana Čepelová v deň svojich 20. narodenín prehrala v stredajšom zápase 2. kola na Roland Garros v Paríži s nemeckou ľaváčkou Angelique Kerberovou nasadenou ako ôsmou za 60 minút dvakrát 2:6. Čepelová si odnáša sto bodov do svetového rebríčka WTA a 35 000 eur.

"Nebolo to také jednoduché, ako napovedá výsledok. Súperku som vôbec nepoznala," cituje Kerberovú portál TennisNet.

"Zdravotne som sa po problémoch so seknutým krkom cítila fajn, ale tento zápas mi nevyšiel. Herne som akosi nebola v mojej koži," povedala Čepelová.

Čepelovej ostáva spomienka na Wimbledon

Pre zverenkyňu Martina Zathureckého v rámci programu NTC Čepelovú zostáva doterajším maximom na úrovni veľkej štvorky vlaňajšie wimbledonské 3. kolo, do ktorého sa prebojovala ako kvalifikantka.

Na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska aspoň absolvovala úspešný debut v hlavnej súťaži. Minulý rok prehrala už v 1. kole kvalifikácie s Japonkou Erikou Semovou.

Prehrala aj Rybáriková

Ani Magdaléna Rybáriková neuspela v 2. kole v Paríži. Napriek skvelému úvodu prehrala so šampiónkou z roku 2009 Ruskou Svetlanou Kuznecovovou v troch setoch 6:1, 2:6 a 2:6.

Zverenka trénera Petra Hubera neodplatila súperke parížsku prehru z roku 2011. Pod Eiffelovkou vyrovnala svoje doterajšie singlové maximum z rokov 2008, 2009 a 2010.

Rybáriková v úvodnom sete duelu s Kuznecovovou na dvorci dominovala, trikrát prelomila podanie súperky a získala ho jasne vo svoj prospech. Po prvom servise stratila iba štyri loptičky.

"Bol to kvalitný zápas plný pekných výmen, takmer v každom geme bola zhoda. Výsledok druhého a tretieho setu je dosť skresľujúci," povedala Rybáriková.

Razzanová ukončila Kučovej kariéru

Slovenská kvalifikantka Zuzana Kučová prehrala v 2. kole s takisto 30-ročnou domácou držiteľkou voľnej karty Virginie Razzanovou za 138 minút 6:4, 2:6, 0:6.

Pre Bratislavčanku znamená tento neúspech koniec jej kariéry. Zavŕšenie aktívnej činnosti na medzinárodnej individuálnej scéne potvrdila počas tohto podujatia.

Kučová priznala, že stredajší zápas nebol ani tak o tenise. "Bolo to plné emócií. Uvedomovala som si, že to môže byť posledný zápas v kariére. Ďakujem Virginie za krásnu rozlúčku. Cítila som, akoby som mala natiahnuté všetky svaly. Napriek prehre bol tohtoročný Roland Garros pre mňa obrovskou devízou do života. Prišla som sem uvoľnená s tým, že si zahrám 1. kolo kvalifikácie a dosiahla som grandslamové maximum," povedala Kučová.