Boston rozstrieľal Pittsburgh 6:1 a vedie v sérii 2:0

Boston zaskočil Pittsburgh už gólom po pár sekundách.
Boston zaskočil Pittsburgh už gólom po pár sekundách. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|4. jún 2013 o 04:38

Hokejisti Bostonu vyhrali aj druhý zápas konferenčného finále na ľade Pittsburghu.

Boston sa dostal v posledných týždňoch do skvelej formy. Jeho tvrdo pracujúca defenzíva dokonale otupila najlepšiu ofenzívu v NHL. Po tom ako vyhrali Bruins prvý zápas série s Pittsburghom nečakane jasne 3:0, pridali v druhom ešte na intenzite.

Penguins dokonale zaskočili už v úvodnej tretine, ktorou si pripravili základ pre výhru. Brad Marchand strelil po 28 sekundách gól, keď využil chybu Sidneyho Crosbyho na modrej a premenil nájazd. Ďalšia chyba Pens prišla v pätnástej minúte, keď nedorozumenie obrancov využil na druhý gól Nathan Horton. Nakopnutý tím Bruins začal hrať v tých chvíľach výborný hokej a už po dvoch minútach pridal tretí gól po peknej kombinačnej akcii, ktorú zakončil najproduktívnejší hráč play off David Krejčí.

Skvelá prvá tretina

Domáci vystriedali brankára Tomáša Vokouna, ktorého vymenil Marc-Andre Fleury. V dvadsiatej minúte sa im podarilo streliť aj gól, keď vypálil puk krásne do horného rohu bránky Bostonu Brandon Sutter. Osem sekúnd pred koncom však odpovedal podobnou strelou Marchand, ktorý zakončil skvelú tretinu Bruins na 4:1.

Druhá dvadsaťminútovka bola v znamení skvelej obrany hostí, ktorí Pittsburgh takmer k ničomu nepustili. Na začiatku tretej tretiny zverenci trénera Clauda Juliena domácich dorazili gólom na 5:1. Po krásnej prihrávke Jaromíra Jágra skóroval Patrice Bergeron. Šiesty gól strelil v závere Boychuk.

"Sme šťastní, že sme ich takto prehrali. Pittsburgh má skvelý a talentovaný tím. V dôležitých momentoch oboch zápasov nás podržal skvelý Tuukka Rask. Ďalší zápas musíme hrať o niečo lepšie," povedal prekvapujúco pre NBC Marchand.

Nečakané skóre 9:1

Fínsky brankár pochytal 23 z 24 striel domácich. "Sami sme si zažili, čo to je obracať sériu z 0:2 na zápasy, keď prehráte obe domáce stretnutia. Preto musíme pokračovať v stredu v rovnakej hre ako doteraz," hovoril Rask.

"Musíme sa po takomto zápase reštartovať. Chybami sme im to uľahčili. Vyviedli nás z herného plánu. Musíme sa postaviť na nohy ako celý tím, nie je to len o Crosbym s Malkinom. Hlavným problémom je sebavedomie, ktoré musíme znovu nabrať," povedal tréner Dan Bylsma.

Boston tak vyhral zápasy na ľade Pittsburghu nečakane vysokým skóre 9:1. Penguins mali pritom pred sériou fantastický priemer 4,27 gólov na zápas.

Veľkú zásluhu na druhej výhre mal aj Zdeno Chára. Kapitán Bruins opäť ubránil najväčšie hviezdy súpera, odkorčuľoval takmer 25 minút, zblokoval štyri strely a zaznamenal plusový bod.

Pittsburgh - Boston 1:6 (1:4, 0:0, 0:2) - stav série 0:2

góly: 20. Sutter (Cooke, Martin) - 1. Marchand, 15. Horton (Krug), 17. Krejčí (Horton, Lucic), 20. Marchand (Bergeron, Jágr), 41. Bergeron (Jágr, Boychuk), 59. Boychuk (Thornton, Campbell)

Domov»Hokej»NHL»Boston rozstrieľal Pittsburgh 6:1 a vedie v sérii 2:0