Športové výsledky (4. 6. 2013). Husárová vypadla

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

ATLETIKA

Zo slovenských atlétov si na utorkovom 18. ročníku medzinárodného mítingu v slovinskom Velenje (kategória EA Classic) najlepšie počínala diaľkarka Jana Velďáková (VŠC Dukla B. Bystrica), ktorá skončila druhá výkonom 644 cm.

Na mítingu Praga Academica zvíťazila na štadióne Evžena Rošického v Prahe Lucia Slaničková (Spartak Dubnica) v behu na 400 m prekážok časom 59,26 s, jej klubová kolegyňa Andrea Holleyová skončila tretia (1:00,57). Na stupne víťazov sa ešte dostali Juraj Vitko, tretí v behu na 5000 m (14:51,01) a Viliam Papšo, ktorý na 110 m prekážok obsadil 2. miesto.

Článok pokračuje pod video reklamou

IN-LINE HOKEJ

Slovenskí reprezentanti v in-line hokeji neuspeli ani vo svojom treťom stretnutí na majstrovstvách sveta v Drážďanoch, keď prehrali s USA 1:4. Slováci, ktorí sú nováčikmi v elitnej divízii MS, skončili v základnej A-skupine na poslednom štvrtom mieste a vo štvrtkovom štvrťfinále nastúpia proti víťazovi B-skupiny Fínom. Do I. divízie MS zostúpi tím, ktorý po play-off skončí na poslednom ôsmom mieste.

A-skupina

Kanada - Slovinsko 10:3 (3:2, 3:0, 1:1, 3:0)

USA - Slovensko 4:1 (1:0, 2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 3. Eveland, 16. White, 18. Alexander, 38. Cadiz - 31. Haring (F. Novák, Prokop)

Vylúčení: 3:5 na 1,5 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vikman (Fín.) a Waagström (Švéd.)

Zostava SR: Neumann - J. Ručkay, Mrázik, Šiller, Haring - Preisinger, Novajovský, J. Jurík, Szabó - Ertel, F. Novák, T. Jaško, Prokop


CYKLISTIKA

Okolo Slovenska - viac v článku

2. poletapa 1. etapy (Košice - Humenné, 162,9 km): 1. Tim Mikelj (Slovin.) Sava 3:42:45 h, 2. Petr Vakoč (ČR) Etixx - Ihned rovnaký čas, 3. Federico Rocchetti (Tal.) Uternsilnord - Ora24.eu +1:53 min, 4. Andrea Fedi (Tal.) Ceramica Fiaminia, 5. Dominik Oborski (Poľ.) reprezentácia Poľska, 6. Vitalij Buc (Ukr.) Kolss, 7. Nicola Dal Santo (Tal.) Ceramica Flaminia, 8. Pawel Franczak (Poľ.) Ceramica Flaminia, 9. Renaud Pioline (Fr.) AVC Aix en Provence, 10. Luc Hagenaars (Hol.) Metec, 11. Michael Kolář (SR) Dukla Trenčín Trek, .. 16. Maroš Kováč (SR) Dukla Trenčín Trek, 20. Matej Jurčo (SR) Dukla Trenčín Trek všetci +1:54

Poradie po 1. etape: 1. Tim Mikelj (Slovin.) Sava 3:44:37 h, 2. Petr Vakoč (ČR) Etixx - Ihned +1 s, 3. Mathias Möller (Dán.) Blue Water, 4. Nicola Dal Santo (Tal.) Ceramica Flaminia obaja +1:57 min, 5. Maroš Kováč (SR) Dukla Trenčín Trek +1:58, 6. Federico Rocchetti (Tal.) Uternsilnord - Ora24.eu, 7. Jorne Carolus (Belg.) Lotto-Belisol, 8. Maxim Pokidov (Rus.) Itera Kaťuša všetci +1:59, 9. Matteo Fedi (Tal.), 10. Michal Kolář (SR) Dukla Trenčín Trek, 11. Patrik Tybor (SR) Dukla Trenčín Trek všetci 2:00, ... 24. Matej Jurčo (SR) Dukla Trenčín Trek +2:02


FUTBAL

4. fáza ázijskej časti kvalifikácie o postup na MS 2014 do Brazílie:

A-skupina:

Katar - Irán 0:1 (0:0)

Gól: 66. Ghoochannejhad

Libanon - Kórejská republika 1:1 (1:0)

Góly: 12. Maatouk - 90.+ Kim Chi-woo, ČK: 90. Ismail (Libanon) po druhej ŽK

Tabuľka:

1. Kórejská republika 6 3 2 1 12:6 11

2. Uzbekistan 6 3 2 1 6:4 11

3. Irán 6 3 1 2 3:2 10

4. Katar 7 2 1 4 4:8 7

5. Libanon 7 1 2 4 3:8 5

B-skupina:

Omán - Irak 1:0 (1:0)

Gól: 45. Al-Ajmi

Japonsko - Austrália 1:1 (0:0)

Góly: 90.+ Honda (z pok. kopu) - 82. Oar

Tabuľka:

1. Japonsko 7 4 2 1 15:5 14 - istý postup

2. Omán 7 2 3 2 7:9 9

3. Austrália 6 1 4 1 7:7 7

4. Jordánsko 6 2 1 3 6:12 7

5. Irak 6 1 2 3 4:6 5

Prípravný:

Kazachstan - Bulharsko 1:2 (0:0)

Góly: 89. Šomko - 55. Iliev, 60. Ivanov

Rumunsko - Trinidad a Tobago 4:0 (2:0)

Góly: 31., 33. a 81. Marica, 49. Cyrus (vlastný)

Poľsko - Lichtenštajnsko 2:0 (0:0)

Góly: 53. Sobiech, 72. Rybus


HOKEJ - NHL - viac v článku

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Finále - prvý zápas:

Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 1:6 (1:4, 0:0, 0:2) - stav série 0:2

Góly: 20. B. Sutter (M. Cooke, P. Martin) - 1. B. Marchand, 15. Horton (Krug), 17. Krejčí (Horton, Lucic), 20. Marchand (P. Bergeron, Jágr), 41. P. Bergeron (Jágr, Boychuk), 59. Boychuk (S. Thornton, G. Campbell)


BASKETBAL - NBA - viac v článku

Finále Východnej konferencie NBA - siedmy zápas (hralo sa na štyri víťazstvá):

Miami Heat (1. miesto po základnej časti) - Indiana Pacers (3.) 99:76 (19:21, 33:16, 24:18, 23:21) - konečný výsledok série 4:3, Miami postúpilo do finále NBA

Zostavy a body:

Heat: L. James 32, Wade 21, Bosh 9, Chalmers 7, Haslem 3 (R. Allen 10/3 trojky, Cole 8, Andersen 7, Lewis 2, M. Miller, J. Anthony a James Jones po 0)

Pacers: Hibbert 18, David West 14, George Hill 13 (3 trojky), Stephenson 10, P. George 7 (T. Hansbrough 6, Augustin, G. Green, O. Johnson a Pendergraph po 2, B. Hansbrough, S. Young a Mahinmi po 0)

TH: 38/33 - 20/14, fauly: 22 - 28, trojky: 6 - 6, 20 025 divákov


TENIS

Roland Garros

Dvojhra žien - štvrťfinále:

Sara Erraniová (Tal.-5) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-4) 6:4, 7:6 (6)

Serena Williamsová (USA-1) - Svetlana Kuznecovová (Rus.) 6:1, 3:6, 6:3

Dvojhra mužov - štvrťfinále:

David Ferrer (Šp.-4) - Tommy Robredo (Šp.-32) 6:2, 6:1, 6:1

Štvorhra žien - 3. kolo:

Sara Erraniová, Roberta Vinciová (Tal.-1) - Janette Husárová, Sabine Lisická (SR/Nem.) 6:3, 6:1 za 63 minút (33, 30)

Dvojhra dievčat - 2. kolo:

Kristína Schmiedlová (SR) - Sandra Samirová (Egypt) 6:2, 1:6, 6:2

Štvorhra chlapcov - 1. kolo:

Benjamin Bonzi, Quentin Halys (Fr.) - Matej Maruščák, Pavel Štaubert (SR/ČR) 6:7 (4), 6:1, 10:3 (zápasový tajbrejk)

Nottingham

Dvojhra - 1. kolo:

Gabriela Dabrowská (Kan.) - Jana Čepelová (SR-2) 2:6, 6:4, 7:6 (5)

Prostějov

Dvojhra - 1. kolo:

Albert Montanes (Šp.-4) - Karol Beck (SR) 7:6 (0), 6:2

Albert Ramos-Viňolas (Šp.-6) - Pavol Červenák (SR) 6:2, 6:2


HOKEJBAL

MS v kanadskom St. John's - ženy - E-skupina:

Slovensko - Švajčiarsko 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)

Góly: 2. Mikesková, 9. Kapustová, 11. Krajňánová, 13. Pavlíková, 22. Bednárová, 40. Ihnátová, 40. Gajdošová

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  6. Ušetrite na vykurovaní s novým Teplom so zárukou od ZSE
  7. Vo VSD prepli na vyššiu rýchlosť, šetria nám čas a peniaze
  8. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
  9. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať
  10. Najužitočnejšia appka
  1. Billa otvorila svoju 150. predajňu na Slovensku
  2. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  8. Ušetrite na vykurovaní s novým Teplom so zárukou od ZSE
  9. Vo VSD prepli na vyššiu rýchlosť, šetria nám čas a peniaze
  10. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
  1. Najužitočnejšia appka 17 439
  2. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 17 097
  3. V O2 to s dátami poriadne prehnali 10 996
  4. Arabská exotika: Top hotely v Ománe 9 890
  5. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej 9 605
  6. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách 6 379
  7. Účet za liečbu chlapca? Šesť miliónov eur 4 472
  8. Do boja s plastovým odpadom na Slovensku vstúpil prvý reťazec 4 442
  9. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku 3 715
  10. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať 3 546