Quick v závere zápasu zachránil LA pred predĺžením

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|5. jún 2013 o 14:12

Tri minúty pred koncom zápasu mohlo Chicago vyrovnať na 2:2. Brankár Los Angeles ale Chicagu vychytal čistú šancu.

BRATISLAVA. Brankár Los Angeles Kings Jonathan Quick, ktorý bol pred rokom najväčšou oporou víťaza Stanleyho pohára, ťahá svoj tím aj v tohtoročnej play off.

V treťom zápase série s Chicagom za stavu 2:1 tri minúty pred koncom zápasu vychytal čistú šancu utočníka Chicaga Bickella. Ten sa dostal k odrazenému puku, spracoval ho a poslal ho do odkrytej časti bránky.

Quick ale natiahol svoju pravú ruku a vnútornou časťou vyrážačky zblokoval strelu. Aj vďaka tomuto zákroku Quicka sa Chicagu už vyrovnať nepodarilo. Naviac pol minúty pred koncom strelilo LA do prázdnej brány Chicaga pri power play tretí gól.

Séria pokračuje vo štvrtok štvrtým zápasom, Chicago vedie 2:1.