Argentína remizovala s Kolumbiou 0:0, Messi hral len v 2. polčase

(Autor: SITA/AP)
SITA|8. jún 2013 o 08:49

V tíme Argentíny nastúpil od 58. min útočník FC Barcelona Lionel Messi, ktorého štart bol dlho otázny.

BRATISLAVA. Bezgólovou remízou sa skončil piatkový duel juhoamerickej časti kvalifikácie o postup na budúcoročné MS vo futbale medzi Argentínou a Kolumbiou.

Obe mužstvá hrali po necelej polhodine hry už len s desiatimi hráčmi, keď pod sprchy predčasne putovali domáci Higuaín a hosťujúci Zapata.

Messi: Nie som na tom ešte dobre

"Nie som na to ešte dobre. Dnes som sa snažil trochu hrať, ale nebol som si istý, ako budú odpovedať moje nohy," povedal Messi. "Hovoril som o tom pred zápasom s trénerom a rozhodol som sa, že najlepšie bude ak pôjdem striedať do druhého polčasu."

Dvadsaťpäťročný útočník FC Barcelony zatiaľ nevie, či bude k dispozícii pre utorkový kvalifikačný zápas s Ekvádorom v Quite. "Ešte neviem, nehral som zápas už dlhší čas. Hrať v takej nadmorskej výške, na to musíte byť pripravený. Avšak aj v prípade, že nenastúpim, tak mužstvo pôjde za víťazstvom," skonštatoval Messi.

Argentína má na čele kvalifikácie päťbodový náskok pred Kolumbiou, Ekvádoru patrí tretie miesto.

Kostarika vedie o skóre

Futbalisti reprezentácie Kostariky triumfovali v piatkovom zápase kvalifikácie zóny Severnej a Strednej Ameriky a karibskej oblasti (CONCACAF) nad Hondurasom 1:0 a dostali sa na čelo tejto fázy bojov o miestenku na MS.

Druhý je len o skóre výber USA, ktorý uspel na pôde Jamajky 2:1, tretie je po remíze v Paname rovnako sedembodové Mexiko.

Na svetový šampionát postúpia prvé tri výbery, štvrtý tím poradia si zmeria sily v baráži s Novým Zélandom.

9. Paraguaj 12 2 2 8 9:23 8

Poznámka: Brazília má ako usporiadateľská krajina istú účasť na MS 2014.

6. Jamajka 5 0 2 3 2:6 2

Domov»Futbal»Reprezentácie»Argentína remizovala s Kolumbiou 0:0, Messi hral len v 2. polčase