AKTUALIZOVANÉ V NEDEĽU 22:43

Naši hokejbalisti sa stali majstrami sveta, ženy získali striebro

Slovenská mužská reprezentácia získala medailu už na desiatom svetovom šampionáte v rade.

(Zdroj: ilustračné - sita)

ST. JOHN´S. Slovenská hokejbalová reprezentácia mužov dosiahla na majstrovstvách sveta ISBHF v kanadskom St. John's veľký úspech, keď si finálovým triumfom nad Českom 2:1 vybojovala zlaté medaily.

Na mužských MS vybojovali spolu 2 zlaté, 2 strieborné a 6 bronzových medailí a sú naďalej jediným mužstvom, ktoré má cenný kov z každého turnaja.

Na predchádzajúcom šampionáte v Bratislave 2011 získali bronz.

[content type="video" source="youtube" id="PgM6kBPKpP4?rel=0" width="600" height="450"][/content]

Po opatrnom úvode dosiahol prvý presný zásah finálového duelu v závere I. tretiny Oravec a gólovú poistku pridal v druhej časti Martinusík.

Česi v tretej pätnásťminútovke skorigovali Wrobelom a snažili sa vyrovnať. V poslednej minúte brankár Petrík vychytal Kubeša a český tím už do konca duelu nedokázal vynútiť si predĺženie.

Slovensko sa stalo najúspešnejšou krajinou svetového šampionátu ISBHF, k mužskému zlatu pridali ženy strieborné medaily. Slovenky neobhájili najcennejší kov z Bratislavy 2011. Zverenky Jaroslava Kolibíka v nedeľňajšom finálovom zápase prehrali s domácimi hráčkami 0:2.

Slovenky, ktoré v predchádzajúcom priebehu MS 2013 ani raz neinkasovali, prehrávali od 10. min, do streleckej listiny sa zapísala Tulková. Tá istá hráčka pridala aj druhý gól v 24. min.

Slovenské hokejbalistky nedokázali nájsť recept na defenzívu domácich hráčok ani gólmanky Passfieldovú a Brianovú, skorigovať sa im nepodarilo ani v záverečnej hre bez brankárky. Kanaďanky získali svoje tretie zlato v histórii MS.

Slovenská brankárka Zuzana Tomčíková a obrankyňa Ivana Gajdošová sa dostali do výberu Allstar, obrankyňu Petru Pavlovičová vyhlásili za najlepšiu na svojom poste na šampionáte.

Výsledky:

Muži - finále:

Slovensko - Česko 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 13. Oravec (Rímsky), 29. Martinusík (Slovák, Wagner) - 38. Wrobel

Zostava SR: Petrík (Bratina) - Minárik, Haring, Blahut, Danko, Šlachtič, Bujdák, Titka - Kašša, Svitana, Ladiver, Maděra, Beniač, Slovák, Behúl, Martinusík, Rímsky, Žulko, Wagner, Oravec