Sagan v 5. etape nestačil iba na Nóra Kristoffa

Kristoff sa teší. Sagana prešprintoval.
Kristoff sa teší. Sagana prešprintoval. (Autor: SITA/AP)
SITA|12. jún 2013 o 19:04

Slovenský majster je už na čele súťaže šprintérov. Vyhral ju aj vlani a predvlani.

LEUGGERN. Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhú priečku v stredajšej piatej etape na pretekoch Okolo Švajčiarska. Zvíťazil Nór Alexander Kristoff, ktorý nastúpil 250 m pred cieľom a odpútal sa od dvojice Sagan - Arnaud Démare.

Celkové poradie vedúcej trojky sa po stredajších pretekoch nemenilo, na prvom mieste zostal domáci cyklista Mathias Frank z tímu BMC. Druhý je Čech Roman Kreuziger (Saxo-Tinkoff), dopĺňa ich Portugalčan Rui Alberto Faria da Costa z tímu Movistar.

"V tejto etape nám ušla jedna skupinka, ale kontrolovali sme to a náš tím skvele ťahal. V závere napokon prišlo k hromadnému špurtu, za ktorý musím poďakovať môjmu tímu. Posledné metre už boli kto z koho. Škoda, že som nezvíťazil, na prvého som však dnes nemal. Cítim sa dobre, v cieli som mal podporu fanúšikov z Trnavy, ktorým ďakujem za povzbudzovanie," sprostredkoval slová Petra Sagana jeho mediálny manažér Jozef Korbel.

Sagan je vďaka druhej priečke lídrom v súťaži šprintérov. Pred Francúzom Démarom má náskok tri body. Slovák vyhral vo Švajčiarsku túto klasifikáciu aj v roku 2012 a 2011.

V tejto sezóne to bolo pre 23-ročného Sagana už osemnáste pódiové umiestnenie (11 víťazstiev - 6 druhých miest - 1 tretie).

Vo štvrtok je na programe 6. etapa, ktorá povedie z Leuggernu do Meilenu (186,1 km).

Výsledky - Okolo Švajčiarska

5. etapa (Buochs - Leuggern, 176,4 km): 1. Alexander Kristoff (Nór.) Kaťuša 4:08:29 h, 2. Peter Sagan (SR) Cannondale, 3. Arnaud Démare (Fr.) FDJ, 4. Matti Breschel (Dán.) Saxo-Tinkoff, 5. Heinrich Haussler (Aus.) IAM Cycling, 6. Matthew Harley Goss (Aus.) Orica-GreenEdge, ... 14. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step - všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 5. etape: 1. Mathias Frank (Švaj.) BMC 15:56:30 h, 2. Roman Kreuziger (ČR) Saxo-Tinkoff +23 s, 3. Rui Alberto Faria da Costa (Portug.) Movistar +35, 4. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ +57, 5. Bauke Mollema (Hol.) Blanco +1:08 min, 6. Daniel Martin (Ír.) Garmin +1:23, ... 23. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +4:50, 40. Peter Sagan (SR) Cannondale +10:55