Štvorkajak sa prepadá, na ME skončil až ôsmy

(Autor: TASR/MTI)
TASR|16. jún 2013 o 11:53

Slovenský štvorkajak, ktorý získal na olympiáde na 1000 metrov dve strieborné a jednu bronzovú medailu už nepatrí medzi elitu.

MONTEMOR. Slovenský štvorkajak v zložení Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil vo finále K4 na 1000 m na ME v portugalskom Montemore ôsme miesto. Zverenci trénera Petra Likéra zaostali za víťaznou českou loďou v zoatave Daniel Havel, Josef Dostál, Lukáš Trefil, Ján Štěrba takmer o šesť sekúnd. Striebro získali domáci Portugalci, bronz patrí Maďarom.

Zadák slovenskej káštvorky Juraj Tarr po skončení finále netajil sklamanie. "Nebolo to ono. nešli sme tak dobre ako v semifinále. Máme čo zlepšovať, ale nie je to stratené. Káštvorka je o tom, aby sme čím viac sedeli spolu. Na tom budeme pracovať. Do majstrovstiev sveta v Duisburgu, ktoré sa uskutočnia na prelome augusta a septembra, máme ešte dosť času," povedal pre TASR najskúsenejší zo slovenského kvarteta.