Spurs boli krôčik od titulu, ale LeBron s Miami odolal

Finálovú sériu NBA rozhodne až siedmy zápas. San Antonio nevyužilo mečbal, prehralo 100:103 po predĺžení. Séria s Miami je tak vyrovnaná 3:3.

(Zdroj: SITA/AP)

Skvelý záver mal šiesty zápas finálovej série medzi Miami a San Antoniom. Pred koncom tretej štvrtiny pritom vyhrávali hostia o trinásť bodov a zdalo sa, že si udržia favorita na dištanc.

Vo štvrtej desaťminútovke však zavelil k obratu LeBron James, ktorý desiatimi bodmi prakticky sám otočil výsledok. Tri minúty pred koncom si Heat udržiavali trojbodový náskok, keď vzal zodpovednosť na seba Tony Parker.

Francúzsky rozohrávač najprv premenil ťažkú trojku a k tomu pridal dvojbodový kôš. Skúsení hráči San Antonia sa skoncentrovali a boli blizúčko k titulu, ale nezvládli záver, v ktorom viedli o päť bodov. Najprv nedoskočili loptu v obrane a nechali si dať trojku od Jamesa.

Následne mohol posunúť k triumfu Spurs Kawhi Leonard, ale dal len jednu z dvoch šestiek. Miami tak malo v posledných sekundách šancu, ale prvý trojkový pokus James nepremenil, Heat však doskočili, lopta sa dostala k Rayovi Allenovi a najlepší trojkár histórie NBA poslal zápas do predĺženia za stavu 95:95.

Aj predĺženie bolo vyrovnané. Žiadny z tímov sa nedostal do výraznejšieho náskoku. Kľúčová akcia prišla necelú pol minútu pred koncom, keď strelu Tonyho Parkera výborne zblokoval Chris Bosh. Spurs ešte mali šancu, ale Manu Ginobili nepremenil nájazd.

Naopak Ray Allen dal obe šestky a poslal Miami do vedenia 103:100. Necelé dve sekundy pred koncom malo San Antonio posledný pokus, ale hrdina Allen skvele ubránil Dannyho Greena, ktorý ani nevystrelil za tri body.

Heat tak prežili infarktový záver, odvrátili mečbal Spurs a majú šancu obhájiť titul vo štvrtok v noci kedy sa hrá v Miami rozhodujúci siedmy zápas série.

Miami - San Antonio 103:100 po predĺžení

stav finálovej série: 3:3

Heat: L. James 32 (10 doskokov, 11 asistencií), Chalmers 20 (4 trojky), Wade 14, Bosh 10, M. Miller 8 (R. Allen a Battier/3 trojky po 9, Andersen 1)

Spurs: Duncan 30 (17 doskokov), K. Leonard 22 (11 doskokov), Parker 19, Ginóbili 9, Danny Green 3 (Diaw 7, Neal a Splitter po 5, Bonner 0)

TH: 21/16 - 28/21, fauly: 26 - 21, trojky: 11 - 5, 19 900 divákov