Forlan rozhodol o tom, že Uruguaj zdolal Nigériu 2:1

Diego Forlan takto strieľa gól Nigérii.
Diego Forlan takto strieľa gól Nigérii. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. jún 2013 o 07:35

Uruguaj si v druhom stretnutí na turnaji pripísal prvé body a v tabuľke sa dotiahol práve na Nigériu.

SALVADOR. Uruguajskí futbalisti zdolali vo štvrtkovom zápase B-skupiny Pohára konfederácií Nigériu tesne 2:1.

O víťazný presný zásah sa postaral v 51. minúte útočník Diego Forlan, ktorý nastúpil na jubilejný 100. zápas v reprezentácii. Uruguaj si tak v druhom stretnutí na turnaji pripísal prvé body a v tabuľke sa dotiahol práve na Nigériu.

Záverečné súboje B-skupiny sú na programe v nedeľu. Nigéria nastúpi proti Španielsku, Uruguaj si zmeria sily s trpaslíkom z Tahiti.

Nigéria - Uruguaj 1:2 (1:1)

Góly: 37. Mikel - 19. Lugano, 51. Forlan. Rozhodoval: Kuipers (Hol.), ŽK: Babatunde, Akpala - Lugano, Coates.

Nigéria: Enyeama - Ambrose, Oboabona, Omeruo, Elderson - Ogu (66. Mba), Mikel, Ogude - Oduamadi (45. Babatunde), Ideye (73. Akpala), Musa.

Uruguaj: Muslera - Godin, Lugano, Caceres - Pereira, Arevalo, Gonzalez, Rodriguez (87. Pereira) - Forlan - Suarez (82. Coates), Cavani.

Hra sa prelievala zo strany na stranu, obidva tímy mali pár sľubných šancí, ale s nepresnou koncovkou. V 10. minúte mieril vysoko nad Nigérijčan Musa, následne sa neujali ani dva pokusy jeho spoluhráča Ideyeho.

Skóre duelu sa po prvý raz menilo po 19 minútach, keď Diego Forlan našiel pred nigérijskou bránkou Diega Lugana a ten sa zblízka nemýlil.

Odpoveď Nigérie prišla v 37. minúte. K lopte sa dostal Obi Mikel, ktorý obišiel Lugana a strelou do pravej hornej časti Muslerovej bránky vyrovnal na 1:1.

Do druhého polčasu opäť lepšie vstúpil juhoamerický tím, ktorý sa po akcii Suarez - Cavani - Forlan dostal do vedenia.

"Super Eagles" v posledných minútach duelu stupňovali tlak a snažili sa o vyrovnanie. V 90. minúte mohol strelou spoza šestnástky vyrovnať Babatunde, ale Muslera jeho pokus pokryl.

Stephen Keshi, tréner Nigérie: "Ešte sa nevzdávame. Všetko je dosiahnuteľné, záleží len na tom, ako veľmi to chcete. Rozdiel dnes bol v tímovej práci a skúsenostiach, hráči Uruguaja sú spolu už šesť rokov, kým my iba rok a pol."

Oscar Tabarez, tréner Uruguaja: "Forlan naplno predviedol svoj talent. Nebol to najkrajší futbal, museli sme na ihrisku tvrdo pracovať. Urobili sme veľký krok smerom k semifinále, ale ešte tam definitívne nie sme."

Diego Forlan, útočník Uruguaja: "Som šťastný. Odohrať sto zápasov v národnom tíme je skvelý pocit."