Volejbalisti vyhrali nad domácimi Dánmi 3:1

(Autor: ilustračné - Fotolia)
SITA|21. jún 2013 o 21:45

Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho st. potvrdili v Slagelse úlohu favorita.

SLAGELSE. Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na 2. turnaji A-skupiny základnej fázy jubilejného X. ročníka Európskej ligy v dánskom Slagelse nad domácim výberom 3:1 (14, 23, -19, 12). Stretnutie trvalo 83 minút.

Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho st. potvrdili úlohu favorita a za 18 minút vyhrali prvý set 21:14. Druhé dejstvo bolo napínavejšie a hostia v ňom triumfovali 25:23. Dáni ani za nepriaznivého stavu 0:2 na sety nezložili zbrane a tretia časť duelu patrila im v pomere 21:19.

Slovenskí volejbalisti však už nedopustili zvrat v zápase, štvrtý set vyhrali za 17 minút 21:12 a celé stretnutie 3:1. V tabuľke zostali na 3. priečke za Rakúskom, ktoré podľahlo v prvom piatkovom súboji v Slagelse lídrovi z Belgicka tesne 2:3.

Výsledky piatkových stretnutí základnej fázy X. ročníka Európskej ligy vo volejbale mužov:

A-skupina (Slagelse/Dán.):

Dánsko - Slovensko 1:3 (-14, -23, 19, -12)

83 min, rozhodovali: Stenbock (Švéd.) a Kaaber (Nór.)

Rakúsko - Belgicko 2:3 (-14, 19, 17, -14, -15)