Srbské basketbalistky sa v semifinále stretnú so Španielkami

(Autor: ilustračné - tasr)
SITA|26. jún 2013 o 18:57

V nadstavbovej F-skupine obsadili Srbky druhé miesto.

ORCHIES. Basketbalistky Srbska sa stali prvými semifinalistkami na 34. majstrovstvách Európy vo Francúzsku, keď v stredajšom štvrťfinálovom zápase v Orchies zdolali talianske reprezentantky o šesť bodov 85:79 (38:42).

Srbky prehrávali po prvom polčase o štyri body, no najmä vďaka skvelej záverečnej štvrtine sa tešia z postupu medzi najlepšie štyri tímy na turnaji. V nadstavbovej F-skupine obsadili druhé miesto.

Súperkami Srbiek budú v semifinále basketbalistky Španielska, ktoré v druhom zápase stredajšieho programu zdolali súperky z Česka 75:58.

Španielky podobne, ako domáce Francúzky na kontinentálnom šampionáte stále neprehrali. V stredu postúpili najmä vďaka Torrensovej, ktorá dosiahla 29 bodov, sekundovala jej Lyttleová s 23 bodmi.