Okolo Rakúska
1. etapa z Innsbrucku do Kühtaia (134,9 km): 1. Kevin Seeldraeyers (Belg.) Astana 4:06:02 h, 2. Riccardo Zoidl (Rak.) Gourmetfein Simplon +8 s, 3. Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky +13, 4. Dries Devenyns (Belg.) Omega Pharma-Quick Step, 5. Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard, 6. Alexander Ďačenko (Kaz.) Astana všetci +24, ... 101. Juraj Sagan (SR) Cannondale +18:49 min
2. etapa (Innsbruck - Kitzbüheler Horn, 157,4 km): 1. Kevin Seeldraeyers (Belg.) Astana 4:17:15 h, 2. Alexander Ďačenko (Kaz.) Astana +5 s, 3. Fabio Aru (Tal.) Astana +14, 4. Dries Devenyns (Belg.) Omega Pharma-Quick Step +26, 5. Riccardo Zoidl (Rak.) Gourmetfein Simplon +37, 6. Nicolas Edet (Fr.) Cofidis +44,...116. Juraj Sagan (SR) Cannondale +13:42 min
Poradie po 2. etape: 1. Kevin Seeldraeyers (Belg.) Astana 8:22:57 h, 2. Alexander Ďačenko (Kaz.) Astana +43 s, 3. Riccardo Zoidl (Rak.) Gourmetfein Simplon +59, 4. Dries Devenyns (Belg.) Omega Pharma-Quick Step +1:10 min, 5. Fabio Aru (Tal.) Astana +1:29, 6. Nicolas Edet (Fr.) Cofidis +2:03,...121. Juraj Sagan (SR) Cannondale +33:06
TENIS
Wimbledon
Dvojhra - muži - osemfinále:
Novak Djokovič (Srb.-1) - Tommy Haas (Nem.-13) 6:1, 6:4, 7:6 (4)
Andy Murray (V. Brit.-2) - Michail Južnyj (Rus.-20) 6:4, 7:6 (5), 6:1
David Ferrer (Šp.-4) - Ivan Dodig (Chor.) 6:7 (3), 7:6 (6), 6:1, 6:1
Tomáš Berdych (ČR-7) - Bernard Tomic (Aus.) 7:6 (4), 6:7 (5), 6:4, 6:4
Juan Martín Del Potro (Arg.-8) - Andreas Seppi (Tal.-23) 6:4, 7:6 (2), 6:3
Jerzy Janowicz (Poľ.-24) - Jürgen Melzer (Rak.) 3:6, 7:6 (1), 6:4, 4:6, 6:4
Lukasz Kubot (Poľ.) - Adrian Mannarino (Fr.) 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4
Fernando Verdasco (Šp.) - Kenny De Schepper (Fr.) 6:4, 6:4, 6:4
Dvojhra - ženy - osemfinále:
Sabine Lisická (Nem.-23) - Serena Williamsová (USA-1) 6:2, 1:6, 6:4
Agnieszka Radwanská (Poľ.-4) - Cvetana Pironkovová (Bulh.) 4:6, 6:3, 6:3
Na Li (Čína-6) - Roberta Vinciová (Tal.-11) 6:2, 6:0
Petra Kvitová (ČR-8) - Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-19) 7:6 (5), 6:3
Marion Bartoliová (Fr.-15) - Karin Knappová (Tal.) 6:2, 6:3
Sloane Stephensová (USA-17) - Mónica Puigová (Portor.) 4:6, 7:5, 6:1
Kirsten Flipkensová (Belg.-20) - Flavia Pennettová (Tal.) 7:6 (2), 6:3
Kaia Kanepiová (Est.) - Laura Robsonová (V. Brit.) 7:6 (6), 7:5
Dvojhra dievčat - 1. kolo:
Petra Uberalová (SR) - Maia Lumsdenová (V. Brit.) 4:6, 6:3, 4:1 - skreč, Lumsdenová po 87 minútach odstúpila
Karin Kennelová (11-Švajč.) - Kristína Schmiedlová (SR) 2:6, 6:3, 8:6
Miešaná štvorhra - 1. kolo:
Filip Polášek, Janette Husárová (SR) - Colin Fleming, Laura Robsonová (V.Brit.) 6:7 (2), 6:2, 6:4
FUTBAL
Prípravný zápas:
MFK Košice - Volyň Luck (Ukr.) 2:2 (0:1)
Góly Košíc: 70. O. Duda, 82. Haskič
TRIATLON
Majstrovstvá SR v Ďanovej pri Martine:
Muži: 1. Dávid Ruzsás (Maď.) 1:55:52 h, 2. Karol Džalaj (Realiz Sport Team) 1:56:10, 3. Péter Bajai (Maď.) 1:58:21, 4. Tomáš Jurkovič (KPŠ Nereus Žilina) 1:58:44, 5. Tomáš Marcinek (Poľ.) 1:59:43, 6. Šimon Žáčik (SMTA Nitra) 2:00:24
Šprint triatlon:
Muži: 1. Tadeáš Fazekaš (ŠK Atóm Levice) 1:02:16 h, 2. Matúš Sliacky (Realiz Sport Team) +3:06,6 min, 3. Pavol Vigľaš (ŠK Atóm Levice) +5:30,5
Ženy: 1. Ivona Miklóšová (ŠK Atóm Levice) 1:07:40 h, 2. Livia Danišová (3Club Orava) +1:27,1, 3. Lucia Ondrušová (Fit and Fun) +3:05,0
ORIENTAČNÝ BEH
MS juniorov:
DLHÁ TRAŤ:
Juniori: 1. Piotr Parfianowicz (Poľ.) 69:21,9 min, 2. Florian Schneider (Švaj.) 70:37,9, 3. Andrej Kozyrev (Rus.) 71:44,0,...31. Dávid Franko 77:09,2, 93. Martin Šmelík 87:50,8, 94. Tomáš Mušinský 87:54,7, 131. Šimon Mižúr 95:37,8, 141. Samuel Kebis 103:53,0, 145. Matej Hraboš (všetci SR) 105:54,1
Juniorky: 1. Lisa Risbyová 60:42,0 min, 2. Sara Hagströmová (obe Švéd.) 61:29,5, 3. Jekaterina Savkinová (Rus.) 61:36,3,... 64. Vanda Hošeková 76:06,2, 85. Barbora Pijáková 81:50,9, 108. Ľudmila Sokolová 88:42,5, 124. Lucia Steigrová (všetky SR) 94:04,4
BASKETBAL
MS hráčov do 19 rokov v Prahe:
E-skupina:
Argentína - Chorvátsko 63:85 (10:21, 9:28, 19:17, 25:19)
Irán - Španielsko 59:68 (18:15, 7:23, 13:16, 21:14)
Litva - Kanada 82:76 (8:21, 21:18, 20:8, 33:29)
F-skupina:
Čína - Austrália 88:79 (8:18, 25:19, 28:19, 27:23)
Rusko - Srbsko 46:60 (10:21, 12:14, 13:15, 11:10)
USA - Brazília 91:66 (20:17, 20:17, 29:14, 22:18)
Skupina o 13. - 16. miesto:
Kórejská republika - Česko 96:95 po predĺžení (18:22, 18:30, 30:20, 21:15 - 9:8)
Pobrežie Slonoviny - Senegal 53:51 (14:14, 13:6, 17:20, 9:11)
WNBA:
Atlanta - San Antonio 93:67
Washington - Tulsa 84:61
Indiana - Seattle 71:63
VOLEJBAL
Svetová liga mužov:
A-skupina:
Poľsko - Argentína 3:1 (-18, 21, 24, 17)
B-skupina:
Taliansko - Irán 3:2 (22, 20, -20, -18, 13)
Srbsko - Nemecko 3:2 (-23, 19, 22, -21, 12)
C-skupina:
Portugalsko - Japonsko 2:3 (22, -23, 28, -22, -10)
Kórejská republika - Holandsko 1:3 (-20, -22, 21, -20)
HÁDZANÁ
European Open v hádzanej hráčov do 19 rokov vo švédskom Göteborgu:
B-skupina:
Slovensko - Švajčiarsko 19:16 (8:9)
Najviac gólov za SR "19": Urban 7, Orlovský 4
Slovensko - Dánsko 19:17 (10:9)
Najviac gólov za SR "19": Michniewicz 5
IN-LINE HOKEJ
Druhý duel finále play-off Restart Extraligy SR mužov v in-line hokeji (hralo sa na dve víťazstvá):
Skalica Kings - Fevra Blue Vipers Bratislava 6:5 (2:1, 1:2, 1:1, 2:1) - konečný výsledok série: 2:0, Skalica získala majstrovský titul
BEJZBAL
MLB:
Miami - San Diego 6:2
New York Mets - Washington 2:13
Atlanta - Arizona 6:2
Boston - Toronto 5:4
Pittsburgh - Milwaukee 2:1
Tampa Bay - Detroit 3:1
Houston - Los Angeles Angels 1:3
Chicago White Sox - Cleveland Indians 0:4
Minnesota - Kansas City 8:9
Texas - Cincinnati 3:2
Oakland - St. Louis 7:5
Colorado - San Francisco 2:5
Los Angeles Dodgers - Philadelphia 6:1
Seattle - Chicago Cubs 6:7
Baltimore - New York Yankees 4:2