Športové výsledky (10. 7. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

CYKLISTIKA

Tour de France:

11. etapa (Avranches - Mont St. Michel, časovka na 33 km): 1. Tony Martin (Nem.) Omega Pharma-QuickStep 36:29 min, 2. Christopher Froome (V. Brit.) Sky + 12, 3. Thomas De Gendt (Belg.) Vacansoleil-DCM +1:01, 4. Richie Porte (Aus.) Sky +1:21, 5. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Omega Pharma-QuickStep +1:31, 6. Svein Tuft (Kan.) Orica-GreenEdge +1:35, 7. Sylvain Chavanel (Fr.) Omega Pharma-QuickStep +1:37, 8. Jeremy Roy (Fr.) FDJ.fr +1:43, 9. Tom Dumoulin (Hol.) Argos-Shimano +1:45, 10. Jonathan Castroviejo (Šp.) Movistar +1:52, ... 17. Peter Sagan (SR) Cannondale +2:18, 24. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +2:32


UNIVERZIÁDA

ATLETIKA:

MUŽI:

800 m - rozbehy:

III. rozbeh: 1. Nijel Amos (Botswana) 1:51,38, ... 3. Jozef Repčík (SR) 1:51,80 - najlepší osobný tohtoročný výkon - postúpil do semifinále

400 m prek. - finále: 1. Martin Kučera (SR) 49,79, 2. Amadou Ndiaye (Sen.) 49,90, 3. Ian Dewhurst (Aus.) 49,96

ŽENY:

Chôdza na 20 km: 1. Anisia Kirďapkinová 1:29:30 h - nový univerziádny rekord, 2. Irina Jumanovová 1:30:41, 3. Lina Bikulovová (všetky Rus.) 1:32:30, ... 10. Maria Czaková (SR)1:37:20

Kladivo: 1. Jeneva McCallová (USA) 73,75 m, 2. Oxana Kondratevová (Rus.) 72,22, 3. Zalina Marghievová (Mold.) 71,10, ... 7. Nikola Lomnická (SR) 65,78

DŽUDO:

Muži do 60 kg - 1. kolo: Phelipe Pelim (Raz.) - Marek Pentka (SR) - Pelim zvíťazil na ippon

PLÁVANIE:

MUŽI:

100 m prsia - rozplavby:

VII. rozplavba: 1. Andrea Toniato (Tal.) 1:01,29, ... 4. (celkovo 10. miesto) Tomáš Klobučník (SR) 1:01,92 - kvalifikoval sa do semifinále

I. semifinále: 1. Mihail Alexandrov (USA) 1:00,57, ... 5. (celkovo 11. miesto) Tomáš Klobučník (SR) 1:01,65

ŽENY:

50 m motýlik - rozplavby:

V. rozplavba: 1. Holly Barrattová (Aus.) 26,60, ... 5. (celkovo 17. miesto) Katarína Listopadová (SR) 27,57 - nepostúpila do ďalších bojov

200 m znak - rozplavby:

IV. rozplavba: 1. Elen Williamsonová (USA) 2:11,71, ... 7. (celkovo 18.) Karin Tomečková (SR) 2:17,59 - nepostúpila do ďalších bojov

STOLNÝ TENIS:

miešané štvorhry:

2. kolo:

Janis Cirulis, Baiba Bogdanovová (Lotyš.) - Jakub Figeľ, Soňa Hudecová (SR) 0:3 (-4, -6, -5)

Bilegt Batkhishig, Enkhjin Barkhasová (Mongol.) - Kristián Kobes, Barbora Balážová (SR) 0:3 (-5, -8, -6)

osemfinále:

Jakub Figeľ, Soňa Hudecová (SR) - Koki Niwa, Misato Niwová (Jap.) 0:3 (-7, -8, -9)

Thomas Le Breton, Alice Abbatová (Fr.) - Kristián Kobes, Barbora Balážová (SR) 3:2 (7, -9, -11, 6, 8)

MUŽI - štvorhra:

2. kolo:

Jakub Figeľ, Kristián Kobes (SR) - Bilegt Batkhishig, Munkh-orgil Batbayar (Mongol.) 3:2 (3, 8, -10, -8, 7)

ŽENY - štvorhra:

2. kolo:

Žyldyz Aiazbekovová, Saida Kudusovová (Kirg.) - Soňa Hudecová, Barbora Balážová (SR) 0:3 (-6, -5, -8)

TENIS:

MUŽI:

dvojhra - 2. kolo: Michal Pažický (SR) - Siu Fai Lam (Hongkong) 6:4, 6:3

ŽENY:

dvojhra - 3. kolo: Karin Morgošová (SR) - Darja Lebešievová (Biel.) 3:6, 6:2, 6:3

štvorhra - 2. kolo: Sačie Išizuová, Juki Tanaková (Jap.) - Karin Morgošová, Nikola Vajdová (SR) 6:1, 6:1

VOLEJBAL:

Slovensko - Taiwan 2:3 (20, -14, 21, -21, -12)


FUTBAL

Prvé predkolo Európskej ligy UEFA 2013/2014:

FC Linfield Belfast (Sev. Ír.) - ÍF Fuglafjördur (Faer. ostr.) 3:0 (1:0) - prvý zápas 2:0, do 2. predkola EL UEFA postúpil FC Linfield Belfast

Golf Cup:

C-skupina (Portland):

Kostarika - Kuba 3:0 (0:0)

Góly: 50. a 76. Barrantes, 71. Arrieta

Belize - USA 1:6 (1:3)

Góly: 39. Gaynair - 11., 36. a 40. Wondolowski, 57. Holden, 71. Orozco, 75. Donovan

Tabuľka:

1. USA 1 1 0 0 6:1 3

2. Kostarika 1 1 0 0 3:0 3

3. Kuba 1 0 0 1 0:3 0

3. Belize 1 0 0 1 1:6 0

Futbalisti paraguajskej Olimpie Asunción sa ako prví prebojovali do finále Pohára osloboditeľov, juhoamerickej verzie Ligy majstrov.

Druhý zápas semifinále Pohára osloboditeľov:

Independiente Santa Fe - Olimpia Asunción 1:0 (0:0)

Gól: 77. Medina

/prvý zápas: 0:2, do finále postúpila Olimpia Asunción/

Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov v Turecku:

Francúzsko - Ghana 2:1 (1:0) - Francúzsko postúpilo do finále, Ghana bude hrať zápas o 3. miesto

Góly: 43. a 74. Thauvin - 47. Assifuah, ČK: 80. Umtiti (Francúzsko) po druhej ŽK

Irak - Uruguaj 1:1 po predĺžení (1:1, 1:0), 6:7 na strely zo značky pokutového kopu - Uruguaj postúpil do finále, Irak bude hrať zápas o 3. miesto

Góly: 34. Ali Adnan - 87. G. Bueno

Ďalší program MS hráčov do 20 rokov v Turecku:

Finále: Francúzsko - Uruguaj (v sobotu 13. júla v Istanbule, 20.00 h SELČ)

o 3. miesto: Ghana - Irak (v sobotu 13. júla v Istanbule, 17.00 h SELČ)

Majstrovstvá Európy žien:

A-skupina:

Taliansko - Fínsko 0:0

Švédsko - Dánsko 1:1 (1:1)

Góly: 35. Fischerová - 26. Knudsenová


VODNÝ ZJAZD

Majstrovstvá sveta juniorov:

Dlhá trať

C1 juniori: 1. Giorgio DellďAgostino (Tal.) 11:23,47, 2. Jadran Žonjič 11:39,24, 3. Luka Obadič (obaja Chorv.) 11:43,73

K1 juniorky: 1. Selina Zimmermannová (Švajč.) 11:04,68, 2. Tereza Brožová 11:09,64, 3. Martina Šátková (obe ČR) 11:10,01, ...19. Simona Maceková 12:14,16, 22. Michaela Hassová (obe SR) 13:04,79

K1 juniori: 1. Marcel Paufler 10:10,88, 2. Finn Hartstein (obaja Nem.) 10:14,05, 3. Alistair Smorthit (Švajč.) 10:19,07, ...35. Ján Andraška 11:26,49, 36. Richard Macúš 11:29,33, 38. František Molnár 12:01,25, 39. Alexander Sedláček (všetci SR) 12:05,59

C1 juniorky: 1. Martina Šátková (ČR) 12:51,73, 2. Chiara Carbogninová (Tal.) 13:40,91, 3. Cindy Coatová (Fr.) 13:44,64

C2: 1. Filip Jelínek - Vojtěch Zapletal (ČR) 11:28,18, 2. Giorgio DellďAgostino - Mattia Quintarelli (Tal.) 11:34,76, 3. Luka Obadič - Jadran Žonič (Chorv.) 11:38,12, ...11. Lukáš Vacula - Peter Bothár (SR) 13:08,21


PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

Turnaj Gran Slam Svetovej série (World Series - GSWS):

Výsledky - D-skupina:

Doris Schwaigerová, Stefanie Schwaigerová (Rak.-13) - Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-20) 2:1 (-17, 25, 9), 54 minút

Madelein Meppelinková, Sophie van Gestelová (Hol.-4) - Jamie Lynn Broderová, Kristina Valjasová (Kan-29) 2:0 (17, 20), 37 min,

Doris Schwaigerová, Stefanie Schwaigerová (Rak.-13) - Jamie Lynn Broderová, Kristina Valjasová (Kan-29) 2:0 (18, 18), 38 min

Madelein Meppelinková, Sophie van Gestelová (Hol.-4) - Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-20) 1:2 (-18, 18, -14), 50 min

Nasledujúci program D-skupiny:

štvrtok (13.00):

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-20) - Jamie Lynn Broderová, Kristina Valjasová (Kan-29)

Madelein Meppelinková, Sophie van Gestelová (Hol.-4) - Doris Schwaigerová, Stefanie Schwaigerová (Rak.-13)


BASKETBAL

WNBA:

Minnesota - Atlanta 94:72, NY Liberty - Seattle 66:57

Basketbalisti Argentíny vyhrali vo finále Stankovičovho pohára v čínskom Kuang-čou nad domácim výberom 61:44 a získali trofej.

Argentína - Čína 61:44 (17:9, 17:14, 15:10, 12:11)

A-divízia majstrovstiev Európy:

Nadstavbová E-skupina - streda:

Slovensko "20" - Bielorusko "20" 47:56 (11:11, 19:19, 6:14, 11:12)

Najviac bodov SR: Hruščáková 15, Slamová 14, Oroszová 9

Priebežná tabuľka E-skupiny:

1. Španielsko 4 4 0 291:219 8

2. Bielorusko 5 2 3 306:322 7

3. Slovensko 5 2 3 260:257 7

4. Srbsko 4 2 2 216:242 6

-----------------------------------------

5. Grécko 4 2 2 207:243 6

6. Holandsko 4 1 3 227:224 5

Zostávajúci program v E-skupine (časy sú SELČ):

Srbsko - Grécko (17.00), Španielsko - Holandsko (19.15)


SOFTBAL

Majstrovstvá Európy:

E-skupina:

Taliansko - Veľká Británia 7:0

Španielsko - Veľká Británia 0:8

Česko - Taliansko 4:3

F-skupina:

Rusko - Švédsko 1:0

Švédsko - Holandsko 0:19

G-skupina:

Dánsko - Belgicko 2:9

Slovensko - Dánsko 6:2

Belgicko - Poľsko 1:0

H-skupina:

Nemecko - Ukrajina 7:0

Ukrajina - Chorvátsko 13:6

Nemecko - Švajčiarsko 7:0

I-skupina:

Francúzsko - Maďarsko 8:0


ATLETIKA

ME do 22 rokov v atletike v Tampere:

Ženy:

Chôdza na 20 km: 1. Svetlana Vasilievová (Rus.) 1:30:07 h, 2. Ľudmila Oľanovská (Ukr.) 1:30:37, 3. Antonella Palmisanová (Tal.) 1:30:59, ... 18. Katarína Strmeňová (SR) 1:50:01

Muži:

Chôdza na 20 km: 1. Piotr Bogatyrev 1:21,31, 2. Alexander Ivanov (obaja Rus.) 1:21,34, 3. Hagen Pohle (Nem.) 1:25,04

MS atlétov do 17 rokov:

Chlapci:

100 m - rozbehy: 20. Marek Šefránek (SR) 10,91

800 m - rozbehy: 11. Matúš Talán (SR) 1:52,70

2000 m prek. - rozbehy: 26. Michal Talán (SR) 6:07,03

Guľa - kvalifikácia: 32. Pavol Ženčár (SR) 16,45

Dievčatá:

400 m - rozbehy: 17. Viktória Záhradníčková 55,62 - postup do semifinále, 26. Daniela Ledecká (obe SR) 56,32

100 m prek. - rozbehy: 38. Stanislava Lajčáková (SR) 14,80

400 m prek. - rozbehy: 27. Martina Sameková (SR) 1:03,04

Výška: 11.-16. Zuzana Karaffová (SR) 174 - nepostúpila do finále

Finálové výsledky:

Chlapci:

Guľa: 1. Patrick Müller 22,02, 2. Henning Prüfer (obaja Nem.) 21,94, 3. Mohamed Magdi Hamza (Egypt) 20,58

Dievčatá:

3000 m: 1. Lilian Rengeruková (Keňa) 8:58,74, 2. Berhana Demiesová 9:00,06, 3. Silenat Yismawová (obe Et.) 9:01,63

Disk: 1. Sie Ju-čcchen (Čína) 56,34, 2. Claudine Vitová (Nem.) 52,59, 3. Sin-jun Liang (Čína) 51,50

Míting v Budapešti:

Výška: 1. Konstaninos Baniotis (Gr.) 233, 2. Dusty Jonas (USA) 228, 3. Mihai Donisan (Rum.) 224, ... 9. Peter Horák (SR) 220

Míting v Liége:

Diaľka: 1. Melanie Bauschkeová (Nem.) 654, 2. Nafi Thimaová (Belg.) 629, 3. Jana Velďáková (SR) 627


ŠPORTOVÁ STREĽBA

Svetový pohár v streľbe:

ľubovoľná malokalibrovka 3x40

muži (konečné poradie): 1. Li Ťie (Čína) 456,5 b. (v kvalifikácii 1172), 2. Sergij Kuliš (Ukr.) 451,8 (1175), 3. Alexander Schmirl (Rak.) 440,7 (1174),...50. Zoltán Baláž (SR) 1151

vzduchová pištoľ 60

muži (konečné poradie): 1. Jin Jong-oh (Kór. rep.) 201,8 (582), 2. Andrea Amore (Tal.) 198,5 (584), 3. Tomojuki Macuda (Jap.) 175,6 (579)

skeet

ženy (konečné poradie): 1. Chiara Cainerová 73 (v kvalifikácii) - semifinále 13+4, finále 14, 2. Katiuscia Spadová (obe Tal. ) 73 - semifinále 15, finále 13, 3. Sutiya Jiewchaloemmitová (Thaj.) 71 - semifinále 13+3, o 3. miesto 14, 4. Simona Scocchettiová (Tal.) 74 /svetový rekord/ - semifinále 12, o 3. miesto 11

muži (poradie po I. časti kvalifikácie - 50 terčov): 1. Tom Beier Jensen, Ole Eilif Undseth (obaja Nór.), Alexej Skorobogatov (Rus.), Anthony Terras (Fr.) 50


TENIS

Stuttgart

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Roberto Bautista-Agut (Šp.) - Martin Kližan (SR-8) 6:7 (3), 6:1, 6:4

Philipp Kohlschreiber (Nem.-2) - Nils Langer (Nem.) 7:5, 6:2

Michael Berrer (Nem.) - Jérémy Chardy (Fr.-3) 6:2, 6:7 (1), 6:3

Gael Monfils (Fr.) - Florian Mayer (Nem.-6) 6:3, 6:0

Newport

Dvojhra - 1. kolo:

Tim Smyczek (USA) - Sam Querrey (USA-1) 6:4, 7:6 (8)

Igor Sijsling (Hol.-3) - Matteo Viola (Tal.) 6:4, 6:1

Lleyton Hewitt (Aus.-4) - Matthew Ebden (Aus.) 6:4, 6:1

Ivo Karlovič (Chor.) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.-5) 7:6 (5), 6:4

Jack Sock (USA) - Marinko Matosevic (Aus.-6) 6:2 - skreč, Matosevic odstúpil

Rajeev Ram (USA-8) - Adrien Bossel (Švaj.) 6:2, 6:2

Prakaš Amritraj (India) - Flavio Cipolla (Tal.) 6:2, 6:3

Jan Hernych (ČR) - Ante Pavič (Chor.) 7:6 (6), 6:3

Vasek Pospisil (Kan.) - Denis Kudla (USA) 1:6, 6:3, 6:3

Nicolas Mahut (Fr.) - Rhyne Williams (USA) 6:2, 6:4

Alex Kuznetsov (USA) - Kenny De Schepper (Fr.-7) 6:3, 6:4

Michael Russell (USA) - Iľja Marčenko (Ukr.) 6:1, 4:6, 6:4

Bastad

Dvojhra - 2. kolo:

Juan Monaco (Arg.-3) - Henri Laaksonen (Švaj.) 6:4, 6:2

Albert Ramos-Viňolas (Šp.) - Tommy Robredo (Šp.-4) 6:3, 6:4

Grigor Dimitrov (Bul.-5) - Filippo Volandri (Tal.) 2:6, 6:1, 6:4

Carlos Berlocq (Arg.) - Blaž Kavčič (Slovin.) 7:5, 6:3

Budapešť

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Simona Halepová (Rum.-3) - Ágnes Buktová (Maď.) 6:1, 6:1

Annika Becková (Nem.-4) - Lucie Hradecká (ČR) 6:3, 6:3

Yvonne Meusburgerová (Rak.) - Johanna Larssonová (Švéd.-5) 3:6, 6:4, 6:4

Tímea Babosová (Maď.) - María-Teresa Torrová-Florová (Šp.-7) 1:6, 6:4, 7:6 (4)

San Benedetto

Štvorhra - štvrťfinále:

Pierre-Hugues Herbert, Maxime Teixeira (Fr.) - Andrej Martin, Hans Podlipnik-Castillo (SR/Čile) 4:6, 6:2, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 82 minút

Palermo

Dvojhra - 1. kolo:

Kristina Mladenovicová (Fr.-3) - Maria Joao Koehlerová (Portug.) 6:1, 7:6 (5)

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Sara Erraniová (Tal.-1) - Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:3, 6:2

Silvia Solerová-Espinosová (Šp.-7) - Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.) 6:2, 1:0 - skreč, Lučičová-Baroniová odstúpila

Dinah Pfizenmaierová (Nem.) - Anabel Medinová-Garriguesová (Šp.) 6:1, 6:1

Renata Voráčová (ČR) - Corinna Dentoniová (Tal.) 7:5, 6:1

Štvorhra - 1. kolo:

Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková (ČR) - Janette Husárová, Silvia Solerová-Espinosová (SR/Šp.-2) 6:7 (5), 6:2, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Newport

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

John Isner (USA-2) - Adrian Mannarino (Fr.) 6:0, 7:6 (7)

Igor Sijsling (Hol.-3) - Juiči Sugita (Jap.) 6:3, 6:4

Lleyton Hewitt (Aus.-4) - Prakaš Amritraj (India) 6:2, 6:1

Michal Przysiezny (Poľ.) - Rajeev Ram (USA-8) 2:6, 7:5, 6:3

Jan Hernych (ČR) - Jack Sock (USA) 6:3, 4:6, 6:4

Ivo Karlovič (Chor.) - Vasek Pospisil (Kan.) 6:4, 1:6, 6:3

Michael Russell (USA) - Alex Kuznetsov (USA) 6:3, 6:4

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  2. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  3. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  5. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  6. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  7. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  8. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  9. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  10. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  1. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  3. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!
  4. Slovensko bude vo svete reprezentovať projekt Zachráň včely
  5. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  7. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  8. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  9. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  10. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  1. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie 62 607
  2. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro 17 691
  3. Takto vyzerá miesto, odkiaľ k nám putuje slovenské hovädzie 9 903
  4. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre 9 478
  5. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia 8 843
  6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska 6 363
  7. Slováci sa pripravujú o stovky až tisícky eur 5 800
  8. Kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch 3 902
  9. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne 3 441
  10. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád 3 414

Hlavné správy zo Sme.sk

SVET

Brusel stopol dotácie pre Agrofert, Babiš sa smeje

Europarlament vidí konflikt záujmov.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Vidíte lídra? Lebo ľudia nie

Nevidno nikoho, kto by to vedel zlepiť.

Neprehliadnite tiež

Tréner Rakúska po debakli: Slováci nám ukázali, ako sa to robí

Slovensko skončilo tretie na Švajčiarskom pohári 2018.

Arizona s Pánikom v zostave predviedla senzačný obrat, Ovečkin strelil ďalší hetrik

Proti Pittsburghu sa do bránky postavil brankár Jaroslav Halák.

Šatan je spokojný: V oslabovkách vidím výrazný posun

Generálneho manažéra potešili aj výkony reprezentačných nováčikov.

Bö v Hochfilzene potvrdil skvelú formu. V šprinte bol najlepším Slovákom Otčenáš

Otčenáš nebude chýbať v sobotňajších stíhacích pretekoch.