Športové výsledky (10. 7. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

CYKLISTIKA

Tour de France:

11. etapa (Avranches - Mont St. Michel, časovka na 33 km): 1. Tony Martin (Nem.) Omega Pharma-QuickStep 36:29 min, 2. Christopher Froome (V. Brit.) Sky + 12, 3. Thomas De Gendt (Belg.) Vacansoleil-DCM +1:01, 4. Richie Porte (Aus.) Sky +1:21, 5. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Omega Pharma-QuickStep +1:31, 6. Svein Tuft (Kan.) Orica-GreenEdge +1:35, 7. Sylvain Chavanel (Fr.) Omega Pharma-QuickStep +1:37, 8. Jeremy Roy (Fr.) FDJ.fr +1:43, 9. Tom Dumoulin (Hol.) Argos-Shimano +1:45, 10. Jonathan Castroviejo (Šp.) Movistar +1:52, ... 17. Peter Sagan (SR) Cannondale +2:18, 24. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +2:32

Článok pokračuje pod video reklamou

UNIVERZIÁDA

ATLETIKA:

MUŽI:

800 m - rozbehy:

III. rozbeh: 1. Nijel Amos (Botswana) 1:51,38, ... 3. Jozef Repčík (SR) 1:51,80 - najlepší osobný tohtoročný výkon - postúpil do semifinále

400 m prek. - finále: 1. Martin Kučera (SR) 49,79, 2. Amadou Ndiaye (Sen.) 49,90, 3. Ian Dewhurst (Aus.) 49,96

ŽENY:

Chôdza na 20 km: 1. Anisia Kirďapkinová 1:29:30 h - nový univerziádny rekord, 2. Irina Jumanovová 1:30:41, 3. Lina Bikulovová (všetky Rus.) 1:32:30, ... 10. Maria Czaková (SR)1:37:20

Kladivo: 1. Jeneva McCallová (USA) 73,75 m, 2. Oxana Kondratevová (Rus.) 72,22, 3. Zalina Marghievová (Mold.) 71,10, ... 7. Nikola Lomnická (SR) 65,78

DŽUDO:

Muži do 60 kg - 1. kolo: Phelipe Pelim (Raz.) - Marek Pentka (SR) - Pelim zvíťazil na ippon

PLÁVANIE:

MUŽI:

100 m prsia - rozplavby:

VII. rozplavba: 1. Andrea Toniato (Tal.) 1:01,29, ... 4. (celkovo 10. miesto) Tomáš Klobučník (SR) 1:01,92 - kvalifikoval sa do semifinále

I. semifinále: 1. Mihail Alexandrov (USA) 1:00,57, ... 5. (celkovo 11. miesto) Tomáš Klobučník (SR) 1:01,65

ŽENY:

50 m motýlik - rozplavby:

V. rozplavba: 1. Holly Barrattová (Aus.) 26,60, ... 5. (celkovo 17. miesto) Katarína Listopadová (SR) 27,57 - nepostúpila do ďalších bojov

200 m znak - rozplavby:

IV. rozplavba: 1. Elen Williamsonová (USA) 2:11,71, ... 7. (celkovo 18.) Karin Tomečková (SR) 2:17,59 - nepostúpila do ďalších bojov

STOLNÝ TENIS:

miešané štvorhry:

2. kolo:

Janis Cirulis, Baiba Bogdanovová (Lotyš.) - Jakub Figeľ, Soňa Hudecová (SR) 0:3 (-4, -6, -5)

Bilegt Batkhishig, Enkhjin Barkhasová (Mongol.) - Kristián Kobes, Barbora Balážová (SR) 0:3 (-5, -8, -6)

osemfinále:

Jakub Figeľ, Soňa Hudecová (SR) - Koki Niwa, Misato Niwová (Jap.) 0:3 (-7, -8, -9)

Thomas Le Breton, Alice Abbatová (Fr.) - Kristián Kobes, Barbora Balážová (SR) 3:2 (7, -9, -11, 6, 8)

MUŽI - štvorhra:

2. kolo:

Jakub Figeľ, Kristián Kobes (SR) - Bilegt Batkhishig, Munkh-orgil Batbayar (Mongol.) 3:2 (3, 8, -10, -8, 7)

ŽENY - štvorhra:

2. kolo:

Žyldyz Aiazbekovová, Saida Kudusovová (Kirg.) - Soňa Hudecová, Barbora Balážová (SR) 0:3 (-6, -5, -8)

TENIS:

MUŽI:

dvojhra - 2. kolo: Michal Pažický (SR) - Siu Fai Lam (Hongkong) 6:4, 6:3

ŽENY:

dvojhra - 3. kolo: Karin Morgošová (SR) - Darja Lebešievová (Biel.) 3:6, 6:2, 6:3

štvorhra - 2. kolo: Sačie Išizuová, Juki Tanaková (Jap.) - Karin Morgošová, Nikola Vajdová (SR) 6:1, 6:1

VOLEJBAL:

Slovensko - Taiwan 2:3 (20, -14, 21, -21, -12)


FUTBAL

Prvé predkolo Európskej ligy UEFA 2013/2014:

FC Linfield Belfast (Sev. Ír.) - ÍF Fuglafjördur (Faer. ostr.) 3:0 (1:0) - prvý zápas 2:0, do 2. predkola EL UEFA postúpil FC Linfield Belfast

Golf Cup:

C-skupina (Portland):

Kostarika - Kuba 3:0 (0:0)

Góly: 50. a 76. Barrantes, 71. Arrieta

Belize - USA 1:6 (1:3)

Góly: 39. Gaynair - 11., 36. a 40. Wondolowski, 57. Holden, 71. Orozco, 75. Donovan

Tabuľka:

1. USA 1 1 0 0 6:1 3

2. Kostarika 1 1 0 0 3:0 3

3. Kuba 1 0 0 1 0:3 0

3. Belize 1 0 0 1 1:6 0

Futbalisti paraguajskej Olimpie Asunción sa ako prví prebojovali do finále Pohára osloboditeľov, juhoamerickej verzie Ligy majstrov.

Druhý zápas semifinále Pohára osloboditeľov:

Independiente Santa Fe - Olimpia Asunción 1:0 (0:0)

Gól: 77. Medina

/prvý zápas: 0:2, do finále postúpila Olimpia Asunción/

Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov v Turecku:

Francúzsko - Ghana 2:1 (1:0) - Francúzsko postúpilo do finále, Ghana bude hrať zápas o 3. miesto

Góly: 43. a 74. Thauvin - 47. Assifuah, ČK: 80. Umtiti (Francúzsko) po druhej ŽK

Irak - Uruguaj 1:1 po predĺžení (1:1, 1:0), 6:7 na strely zo značky pokutového kopu - Uruguaj postúpil do finále, Irak bude hrať zápas o 3. miesto

Góly: 34. Ali Adnan - 87. G. Bueno

Ďalší program MS hráčov do 20 rokov v Turecku:

Finále: Francúzsko - Uruguaj (v sobotu 13. júla v Istanbule, 20.00 h SELČ)

o 3. miesto: Ghana - Irak (v sobotu 13. júla v Istanbule, 17.00 h SELČ)

Majstrovstvá Európy žien:

A-skupina:

Taliansko - Fínsko 0:0

Švédsko - Dánsko 1:1 (1:1)

Góly: 35. Fischerová - 26. Knudsenová


VODNÝ ZJAZD

Majstrovstvá sveta juniorov:

Dlhá trať

C1 juniori: 1. Giorgio DellďAgostino (Tal.) 11:23,47, 2. Jadran Žonjič 11:39,24, 3. Luka Obadič (obaja Chorv.) 11:43,73

K1 juniorky: 1. Selina Zimmermannová (Švajč.) 11:04,68, 2. Tereza Brožová 11:09,64, 3. Martina Šátková (obe ČR) 11:10,01, ...19. Simona Maceková 12:14,16, 22. Michaela Hassová (obe SR) 13:04,79

K1 juniori: 1. Marcel Paufler 10:10,88, 2. Finn Hartstein (obaja Nem.) 10:14,05, 3. Alistair Smorthit (Švajč.) 10:19,07, ...35. Ján Andraška 11:26,49, 36. Richard Macúš 11:29,33, 38. František Molnár 12:01,25, 39. Alexander Sedláček (všetci SR) 12:05,59

C1 juniorky: 1. Martina Šátková (ČR) 12:51,73, 2. Chiara Carbogninová (Tal.) 13:40,91, 3. Cindy Coatová (Fr.) 13:44,64

C2: 1. Filip Jelínek - Vojtěch Zapletal (ČR) 11:28,18, 2. Giorgio DellďAgostino - Mattia Quintarelli (Tal.) 11:34,76, 3. Luka Obadič - Jadran Žonič (Chorv.) 11:38,12, ...11. Lukáš Vacula - Peter Bothár (SR) 13:08,21


PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

Turnaj Gran Slam Svetovej série (World Series - GSWS):

Výsledky - D-skupina:

Doris Schwaigerová, Stefanie Schwaigerová (Rak.-13) - Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-20) 2:1 (-17, 25, 9), 54 minút

Madelein Meppelinková, Sophie van Gestelová (Hol.-4) - Jamie Lynn Broderová, Kristina Valjasová (Kan-29) 2:0 (17, 20), 37 min,

Doris Schwaigerová, Stefanie Schwaigerová (Rak.-13) - Jamie Lynn Broderová, Kristina Valjasová (Kan-29) 2:0 (18, 18), 38 min

Madelein Meppelinková, Sophie van Gestelová (Hol.-4) - Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-20) 1:2 (-18, 18, -14), 50 min

Nasledujúci program D-skupiny:

štvrtok (13.00):

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-20) - Jamie Lynn Broderová, Kristina Valjasová (Kan-29)

Madelein Meppelinková, Sophie van Gestelová (Hol.-4) - Doris Schwaigerová, Stefanie Schwaigerová (Rak.-13)


BASKETBAL

WNBA:

Minnesota - Atlanta 94:72, NY Liberty - Seattle 66:57

Basketbalisti Argentíny vyhrali vo finále Stankovičovho pohára v čínskom Kuang-čou nad domácim výberom 61:44 a získali trofej.

Argentína - Čína 61:44 (17:9, 17:14, 15:10, 12:11)

A-divízia majstrovstiev Európy:

Nadstavbová E-skupina - streda:

Slovensko "20" - Bielorusko "20" 47:56 (11:11, 19:19, 6:14, 11:12)

Najviac bodov SR: Hruščáková 15, Slamová 14, Oroszová 9

Priebežná tabuľka E-skupiny:

1. Španielsko 4 4 0 291:219 8

2. Bielorusko 5 2 3 306:322 7

3. Slovensko 5 2 3 260:257 7

4. Srbsko 4 2 2 216:242 6

-----------------------------------------

5. Grécko 4 2 2 207:243 6

6. Holandsko 4 1 3 227:224 5

Zostávajúci program v E-skupine (časy sú SELČ):

Srbsko - Grécko (17.00), Španielsko - Holandsko (19.15)


SOFTBAL

Majstrovstvá Európy:

E-skupina:

Taliansko - Veľká Británia 7:0

Španielsko - Veľká Británia 0:8

Česko - Taliansko 4:3

F-skupina:

Rusko - Švédsko 1:0

Švédsko - Holandsko 0:19

G-skupina:

Dánsko - Belgicko 2:9

Slovensko - Dánsko 6:2

Belgicko - Poľsko 1:0

H-skupina:

Nemecko - Ukrajina 7:0

Ukrajina - Chorvátsko 13:6

Nemecko - Švajčiarsko 7:0

I-skupina:

Francúzsko - Maďarsko 8:0


ATLETIKA

ME do 22 rokov v atletike v Tampere:

Ženy:

Chôdza na 20 km: 1. Svetlana Vasilievová (Rus.) 1:30:07 h, 2. Ľudmila Oľanovská (Ukr.) 1:30:37, 3. Antonella Palmisanová (Tal.) 1:30:59, ... 18. Katarína Strmeňová (SR) 1:50:01

Muži:

Chôdza na 20 km: 1. Piotr Bogatyrev 1:21,31, 2. Alexander Ivanov (obaja Rus.) 1:21,34, 3. Hagen Pohle (Nem.) 1:25,04

MS atlétov do 17 rokov:

Chlapci:

100 m - rozbehy: 20. Marek Šefránek (SR) 10,91

800 m - rozbehy: 11. Matúš Talán (SR) 1:52,70

2000 m prek. - rozbehy: 26. Michal Talán (SR) 6:07,03

Guľa - kvalifikácia: 32. Pavol Ženčár (SR) 16,45

Dievčatá:

400 m - rozbehy: 17. Viktória Záhradníčková 55,62 - postup do semifinále, 26. Daniela Ledecká (obe SR) 56,32

100 m prek. - rozbehy: 38. Stanislava Lajčáková (SR) 14,80

400 m prek. - rozbehy: 27. Martina Sameková (SR) 1:03,04

Výška: 11.-16. Zuzana Karaffová (SR) 174 - nepostúpila do finále

Finálové výsledky:

Chlapci:

Guľa: 1. Patrick Müller 22,02, 2. Henning Prüfer (obaja Nem.) 21,94, 3. Mohamed Magdi Hamza (Egypt) 20,58

Dievčatá:

3000 m: 1. Lilian Rengeruková (Keňa) 8:58,74, 2. Berhana Demiesová 9:00,06, 3. Silenat Yismawová (obe Et.) 9:01,63

Disk: 1. Sie Ju-čcchen (Čína) 56,34, 2. Claudine Vitová (Nem.) 52,59, 3. Sin-jun Liang (Čína) 51,50

Míting v Budapešti:

Výška: 1. Konstaninos Baniotis (Gr.) 233, 2. Dusty Jonas (USA) 228, 3. Mihai Donisan (Rum.) 224, ... 9. Peter Horák (SR) 220

Míting v Liége:

Diaľka: 1. Melanie Bauschkeová (Nem.) 654, 2. Nafi Thimaová (Belg.) 629, 3. Jana Velďáková (SR) 627


ŠPORTOVÁ STREĽBA

Svetový pohár v streľbe:

ľubovoľná malokalibrovka 3x40

muži (konečné poradie): 1. Li Ťie (Čína) 456,5 b. (v kvalifikácii 1172), 2. Sergij Kuliš (Ukr.) 451,8 (1175), 3. Alexander Schmirl (Rak.) 440,7 (1174),...50. Zoltán Baláž (SR) 1151

vzduchová pištoľ 60

muži (konečné poradie): 1. Jin Jong-oh (Kór. rep.) 201,8 (582), 2. Andrea Amore (Tal.) 198,5 (584), 3. Tomojuki Macuda (Jap.) 175,6 (579)

skeet

ženy (konečné poradie): 1. Chiara Cainerová 73 (v kvalifikácii) - semifinále 13+4, finále 14, 2. Katiuscia Spadová (obe Tal. ) 73 - semifinále 15, finále 13, 3. Sutiya Jiewchaloemmitová (Thaj.) 71 - semifinále 13+3, o 3. miesto 14, 4. Simona Scocchettiová (Tal.) 74 /svetový rekord/ - semifinále 12, o 3. miesto 11

muži (poradie po I. časti kvalifikácie - 50 terčov): 1. Tom Beier Jensen, Ole Eilif Undseth (obaja Nór.), Alexej Skorobogatov (Rus.), Anthony Terras (Fr.) 50


TENIS

Stuttgart

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Roberto Bautista-Agut (Šp.) - Martin Kližan (SR-8) 6:7 (3), 6:1, 6:4

Philipp Kohlschreiber (Nem.-2) - Nils Langer (Nem.) 7:5, 6:2

Michael Berrer (Nem.) - Jérémy Chardy (Fr.-3) 6:2, 6:7 (1), 6:3

Gael Monfils (Fr.) - Florian Mayer (Nem.-6) 6:3, 6:0

Newport

Dvojhra - 1. kolo:

Tim Smyczek (USA) - Sam Querrey (USA-1) 6:4, 7:6 (8)

Igor Sijsling (Hol.-3) - Matteo Viola (Tal.) 6:4, 6:1

Lleyton Hewitt (Aus.-4) - Matthew Ebden (Aus.) 6:4, 6:1

Ivo Karlovič (Chor.) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.-5) 7:6 (5), 6:4

Jack Sock (USA) - Marinko Matosevic (Aus.-6) 6:2 - skreč, Matosevic odstúpil

Rajeev Ram (USA-8) - Adrien Bossel (Švaj.) 6:2, 6:2

Prakaš Amritraj (India) - Flavio Cipolla (Tal.) 6:2, 6:3

Jan Hernych (ČR) - Ante Pavič (Chor.) 7:6 (6), 6:3

Vasek Pospisil (Kan.) - Denis Kudla (USA) 1:6, 6:3, 6:3

Nicolas Mahut (Fr.) - Rhyne Williams (USA) 6:2, 6:4

Alex Kuznetsov (USA) - Kenny De Schepper (Fr.-7) 6:3, 6:4

Michael Russell (USA) - Iľja Marčenko (Ukr.) 6:1, 4:6, 6:4

Bastad

Dvojhra - 2. kolo:

Juan Monaco (Arg.-3) - Henri Laaksonen (Švaj.) 6:4, 6:2

Albert Ramos-Viňolas (Šp.) - Tommy Robredo (Šp.-4) 6:3, 6:4

Grigor Dimitrov (Bul.-5) - Filippo Volandri (Tal.) 2:6, 6:1, 6:4

Carlos Berlocq (Arg.) - Blaž Kavčič (Slovin.) 7:5, 6:3

Budapešť

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Simona Halepová (Rum.-3) - Ágnes Buktová (Maď.) 6:1, 6:1

Annika Becková (Nem.-4) - Lucie Hradecká (ČR) 6:3, 6:3

Yvonne Meusburgerová (Rak.) - Johanna Larssonová (Švéd.-5) 3:6, 6:4, 6:4

Tímea Babosová (Maď.) - María-Teresa Torrová-Florová (Šp.-7) 1:6, 6:4, 7:6 (4)

San Benedetto

Štvorhra - štvrťfinále:

Pierre-Hugues Herbert, Maxime Teixeira (Fr.) - Andrej Martin, Hans Podlipnik-Castillo (SR/Čile) 4:6, 6:2, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 82 minút

Palermo

Dvojhra - 1. kolo:

Kristina Mladenovicová (Fr.-3) - Maria Joao Koehlerová (Portug.) 6:1, 7:6 (5)

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Sara Erraniová (Tal.-1) - Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:3, 6:2

Silvia Solerová-Espinosová (Šp.-7) - Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.) 6:2, 1:0 - skreč, Lučičová-Baroniová odstúpila

Dinah Pfizenmaierová (Nem.) - Anabel Medinová-Garriguesová (Šp.) 6:1, 6:1

Renata Voráčová (ČR) - Corinna Dentoniová (Tal.) 7:5, 6:1

Štvorhra - 1. kolo:

Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková (ČR) - Janette Husárová, Silvia Solerová-Espinosová (SR/Šp.-2) 6:7 (5), 6:2, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Newport

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

John Isner (USA-2) - Adrian Mannarino (Fr.) 6:0, 7:6 (7)

Igor Sijsling (Hol.-3) - Juiči Sugita (Jap.) 6:3, 6:4

Lleyton Hewitt (Aus.-4) - Prakaš Amritraj (India) 6:2, 6:1

Michal Przysiezny (Poľ.) - Rajeev Ram (USA-8) 2:6, 7:5, 6:3

Jan Hernych (ČR) - Jack Sock (USA) 6:3, 4:6, 6:4

Ivo Karlovič (Chor.) - Vasek Pospisil (Kan.) 6:4, 1:6, 6:3

Michael Russell (USA) - Alex Kuznetsov (USA) 6:3, 6:4

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  2. Ušetrite na vykurovaní s novým Teplom so zárukou od ZSE
  3. Vo VSD prepli na vyššiu rýchlosť, šetria nám čas a peniaze
  4. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
  5. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať
  6. Najužitočnejšia appka
  7. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách
  8. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej
  9. V O2 to s dátami poriadne prehnali
  10. Zužitkovaním biologického odpadu šetríme prírodu aj náklady
  1. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  2. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Ušetrite na vykurovaní s novým Teplom so zárukou od ZSE
  4. Vo VSD prepli na vyššiu rýchlosť, šetria nám čas a peniaze
  5. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
  6. Bratislava dostane o rok nový mestský bulvár
  7. Dexis Slovakia má nového generálneho riaditeľa
  8. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať
  9. Stavebná fakulta hostila medzinárodnú konferenciu CSASC
  10. Cestárske kariérne dni 2018 na SvF
  1. Najužitočnejšia appka 16 104
  2. Do boja s plastovým odpadom na Slovensku vstúpil prvý reťazec 15 490
  3. Účet za liečbu chlapca? Šesť miliónov eur 13 700
  4. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 12 628
  5. V O2 to s dátami poriadne prehnali 10 538
  6. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej 9 190
  7. Nasledujúci týždeň budeme cestovať za polovicu 7 180
  8. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách 6 018
  9. Čerstvosť je o správnom skladovaní. Reportáž zo skladu Kauflandu 4 464
  10. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu 2 398