Považská Bystrica prehrala v prvom zápase 2. kola LM v Karvinej 25:31

TASR|6. okt 2002 o 13:16

Karviná 6. októbra (TASR) - Hádzanári MŠK Považská Bystrica prehrali v prvom zápase druhého kola Ligy majstrov na pôde českého šampióna HCB Karviná ...

Karviná 6. októbra (TASR) - Hádzanári MŠK Považská Bystrica prehrali v prvom zápase druhého kola Ligy majstrov na pôde českého šampióna HCB Karviná 25:31. Odveta je na programe 12. októbra o 18.00 v Považskej Bystrici.

HCB Karviná - MŠK Považská Bystrica 31:25 (15:8)

Najviac gólov: Titkov 5/5, Brúna 5, T. Heinz 5 - zostava a góly Považskej Bystrice: Baďura, Drápal - Tallo 5, Polakovič 4/3, Kukučka 7/1, Trabelssie 5, Opoldík 1, Korňan, Vicena 2, Buchta 1, Jančík, Ďuriš, rozhodovali: Breto Leon, Huelin (obaja Šp.), 7 m hody 8/6 - 5/4, vylúčení 5:13, ČK: Buchta, 500 divákov

Od úvodu narážal slovenský majster na skalopevnú obranu domácich, ktorých podporoval v bránke výborný Galia. Karviná nepustila hostí prakticky k ničomu, zakrátko viedla už hrozivo 6:1. Považania sa snažili zrýchliť hru, ale z toho pramenila nepresnosť na prihrávke, strata lopty a následne rýchly brejk. Považanom sa začalo dariť premieňať gólové šance až v dvanástej minúte, keď prekonali brankára domácich po druhý raz. Spolupráca Kukučka-Trabelssie priniesla v strednej časti prvého polčasu oživenie do slovenského tímu a zverencom trénera Havlíka sa podarilo znížiť na 6:7. Mali dokonca niekoľkokrát šancu vyrovnať, ale nepresnou prihrávkou, alebo unáhlenou streľbou sa o ňu pripravili. Karviná vycítila hroziace nebezpečenstvo a zapla na vyššie obrátky, čo hráči Považskej Bystrice dokázali otupiť iba za cenu vylúčení, ktorých nazbierali v prvej časti päť. Záver polčasu bol jasne v réžii domácich, ktorí odchádzali do šatní so sedemgólovým náskokom 15:8. Úvod druhej časti Slováci nezachytili a v snahe o agresívnu obranu robili až priveľa zákrokov mimo rámca pravidiel, čo ich stálo hráčov v poli. Časť prvej desaťminútovky druhého polčasu odohrali dokonca traja proti šiestim. V Karvinej to vyzeralo na obrovský debakel slovenského tímu, no od stavu 11:22 sa Považania skonsolidovali a postupne stiahli na rozdiel šiestich gólov. Sedem minút pred sirénou dokonca znižili na 22:27. V závere nervózneho stretnutia, kde rozhodcovia udelili množstvo dvojminútových trestov, hráči Považskej Bystrice dokázali udržať šesťgólovú stratu, čo je pred budúcotýždňovou odvetou vhľadom k poslednému vzájomnému súboju v HIL (21:33) prekvapivý výsledok.

/vyslaný redaktor TASR P. Kimijan/ ki la mi

Domov»Halové športy»Hádzaná»Považská Bystrica prehrala v prvom zápase 2. kola LM v Karvinej 25:31